کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
چهارشنبه, 25 فروردین 1400   Wednesday 14 April 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 19 فروردین 1400

صفحه خبر: سیاسی

۱۶۲۵- افزایش قیمت نوشابه؛ افزایش قیمت روی بسیاری از محصولات از جمله نوشابه‌ها هم تاثیر منفی گذاشته است. به عنوان نمونه نوشابه‌های کوچک یک نفره که قبلاً بین هزاروپانصد الی دوهزار تومان بود، اکنون پنج هزار تومان وجه رایج ایران شده است! دوشنبه شانزده فروردین برای خرید ساندویچ به ساندویچی عموحسن محل مراجعه کردم، از گرانی‌ها و بی‌توجهی مسئولان انتقاد کرد و گفت: ایام عید نوروز بیشتر مواد غذایی‌ام تمام شدند. اینهایی که در یخچال باقی مانده خوشبختانه هنوز تاریخ مصرف دارند و برای چند روز می‌توانم استفاده کنم. اما برای خرید اجناس جدید مجبورم گرانتر تهیه کنم. چرا مسئولان نسبت به گرانی‌ها و مشکلات اقتصادی مردم هیچ کاری انجام نمی‌دهند؟ علی از تهران
۱۹۳۲- این روزها که بیشتر درباره کرونا هشدار می‌دهند، ضرورت دارد نظارت بر نانوایی‌ها افزایش یابد تا آن‌ها بیشتر مسائل بهداشتی را رعایت کنند. برخی نانوایی‌ها از جمله نانوایی بربری در تهران، خیابان هفده شهریور، کمی بالاتر از میدان شکوفه، نوجوانان کم سن و سال را به کار گرفته کمتر بهداشت فردی را رعایت می‌کنند. مهدی پناهی
۱۱۴۷- اکبر: زنان بدون سرپرست که همسرشان را سال هاست از دست داده، از بسیاری مزایا بی‌بهره هستند، حقوق و درآمدی هم ندارند، تکلیف‌شان چیست و برای ادامه زندگی باید چه کار کنند؟ به عنوان نمونه خانمی هفتادوشش‌ساله در شهرستان گرگان زندگی می‌کند که زیرمجموعه کمیته امداد است که هر ماه مبلغ ناچیزی به ایشان پرداخت می‌شود. به راستی تا کی باید این افراد نیازمند کمک دیگران باشند؟
۱۳۵۹- توحید از تهران: پل مکانیزه واقع در خیابان تهران نو، مقابل بیمارستان بوعلی هم خاموش و هم این که به محل معتادان تبدیل شده است. عابران با ترس و دلهره از روی پل عبور می‌کنند. از شهرداری منطقه و نیروی انتظامی تقاضای رسیدگی داریم.
پیام‌های مردمی در صفحات 2-4-7
1711- بادمجان صادراتی! وقتی به بازار میوه و تربار مرکزی تهران مراجعه کردم تعدادی از بسته های شیک (همان طور که در تصویر مشاهده می کنید)، توجهم را به خود جلب کرد. وقتی از غرفه دار درباره محصولات بسته بندی شده سوال کردم، گفت که این بادمجان ها که درجه یک و با کیفیت است با خودروهای سنگین به لب مرز می رود و از آنجا به کشورهای دیگر صادر می شود! در حالی که بادمجان و میوه های درجه چندم
به دست مصرف کنندگان داخلی
می رسد! ع. فرقانی
1925- آیا مسئولان مبارزه با موادمخدر تا به حال به لب خط واقع در خیابان شوش مراجعه کرده اند تا ببینند عده ای از معتادان در این محل حضور گسترده دارند و سرپناهی هم ندارند. مسئول جمع آوری و ساماندهی معتادان کیست؟
1349- حمید قاسمی از استان گلستان: بیمه شده تامین اجتماعی هستم. متاسفانه کارفرما قبلی ام سابقه بیمه ام را رد نکرده و حالا که به سن بازنشستگی رسیده ام باید بیشتر پشت فرمان بنشینم و رانندگی کنم. امان از دست کارفرماهایی که حق و حقوق کارگران را بالا می کشند!
1825- چرا صدور کارت ملی (المثنی)، به کُندی پیش می رود. برگه هایی که
به عنوان کارت ملی در اختیار مردم قرار می گیرد، پس از مدت کوتاه فرسوده، پاره و غیرقابل استفاده می شود. برای دریافت مجدد آن مجبورند به اداره ثبت احوال منطقه مراجعه کنند هم وقت بگذارند و بابت صدور آن هزینه دیگری پرداخت کنند. این چه بساطی است که برای مردم راه انداخته اند و به جای رسیدگی به کار مردم و صدور کارت ملی المثنی فقط به فکر دریافت پول از مراجعه کنندگان هستند!
2349- هدف از راه اندازی فروشگاه های زنجیره ای چیست؟ علی رغم تهیه گزارش توسط صدا و سیما و پخش آن نسبت به تخلف هایی که در برخی فروشگاه ها انجام شده، همچنان برخی از فروشگاه های زنجیره ای با تبلیغات گسترده نسبت ارائه تخفیف،
اطلاع رسانی می کنند! آیا واقعاً تخفیفی در کار است یا این که بازار مکاره ای برای خودشان راه انداخته اند؟
1015- آیا افرادی که مشکوک به بیماری کرونا هستند، برای تست باید با مراجعه به مراکز درمانی هزینه های بالای ۳۰۰ هزار تومان پرداخت کنند یا این که مراکزی هم وجود دارد تا بیماران بدون پرداخت وجه و به طور رایگان یا با ملبغ کمتر انجام شود. لطفا سازمان نظام پزشکی یا وزارت بهداشت در این زمینه اطلاع رسانی کند.
2121- فاصله حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی با بازنشستگان لشکری و کشوری خیلی زیاد است. چرا باید این همه فاصله باشد؟ (16/1)
2115- آقایان مسئول! اقتصاد ما چه
به خاطر تحریم‌ها، چه ویروس کرونا روز به روز بیشتر آسیب می‌بیند. بازار آشفته است. خبری هم از آرامش بازار وجود ندارد. مردم با این حساب چه روحیه‌ای باید داشته باشند؟(16/1)
2102- از آقای جهانگیری به خاطر اینکه نگذاشتند قحطی بشود تشکر می‌کنیم. کلا ما خیلی از ایشان و همه مسئولان به خاطر لطف و محبت‌هایشان تشکر می‌کنیم. (16/1)
2051- با این گرانی‌هایی که در سال جدید می‌بینیم باید گفت سالی که نکوست از بهارش پیداست. (16/1)
2021- باید واکسن زدن به مردم را هرچه زودتر آغاز می‌کردند. شاید آنقدر درگیر افزایش آمار ابتلا و فوتی‌ها نمی‌شدیم. (16/1)
2014- در خبرها فقط از افزایش قیمت‌ها و گران شدن محصولات می‌دهند. به خدا دیگر از این اخبار روانی و خسته شدیم. تاکی باید این گرانی‌ها را تحمل کنیم؟ (16/1)
2012- سریال گاندو تمام شد یا پخش آن متوقف شد؟ علت آن را مسئولان رسانه ملی مشخص کنند. (16/1)
پیامهای مردمی در صفحات 2-4-7
۱۲۵۷- محمد کریم بلند از گرگان: چرا شهردار استان گلستان نسبت به جمع‌آوری و ساماندهی دستفروشانی که در خیابان امام خمینی (ره)، پانزده متری، پاسرو و نعلبندان شهرستان گرگان با سدمعبر و ایجاد مزاحمت برای رهگذران مشکلات فراوانی ایجاد می‌کنند، سهل انگاری می‌کند. ظاهراً وظایف شهردار استان گلستان به فراموشی سپرده شده و اعضای شورای شهر باید به ایشان برخی شرح وظایف‌اش را گوشزد کنند!
0915- پاداش کار نیک؛ چهارشنبه هجدهم فروردین به همراه مادرم شفیقه خان نازی به بانک سپه شعبه میدان شهدا مراجعه کردیم، خوشبختانه آقای علی رادخواه، یکی از کارمندان متعهد و خوش برخورد بانک وقتی مشاهده کرد مادرم سالمند و بیمار است فوری به کار ما رسیدگی کرد. خواستم از طریق ستون روی خط آفتاب از ایشان به علت نیک رفتاری قدردانی کنم. حسین صناعتی از تهران
0948- حسین رضایی از تهران: بسیاری از مشاغل از نوزدهم فروردین به علت پیشگیری از سرایت بیماری کرونا تعطیل می‌شوند. آیا برای جبران خسارت به صنف‌های تعطیل شده، دولت طرح و برنامه‌ای دارد؟
1219- ارسان فکری از تهران: برخی ادارات دولتی برای این که از میزان کارایی کارمندان اطلاع یابند، دفاتری می‌گذاشتند تا مراجعان نظرات شان را اعلام کنند. روسای ادارات بیشتر در جریان برخورد پرسنل قرار می‌گرفتند. به نظر می‌رسد به دلیل افزایش قیمت دفاتر، این طرح به فراموشی سپرده شده است!
1417- صاحب آهنساز: وزیر کشاورزی مثل این که ستون پیام‌های مردمی روزنامه‌ها را مطالعه نمی‌کند تا بیشتر درجریان نارضایتی مردم از وضع گوشت مرغ قرار گیرد. ایشان در گفتگوی تلویزیونی اعلام کرد که مردم از توزیع گوشت مرغ با قیمت جدید رضایت دارند!
1846- داوود شعبانی رهبر: چرا هیچ نظارتی بر دفاتر املاک شهرک مارلیک انجام نمی‌گیرد. این مسئله باعث شده برخی از املاکی‌ها بیشتر از تعرفه واقعی بابت تنظیم قرارداد پول بگیرند. از اتحادیه املاک شهریار تقاضای نظارت و رسیدگی به این موضوع را داریم.
1925- افزایش قیمت آهنگ پیشواز چه توجیهی دارد؟ چرا آهنگ پیشواز تلفن همراه ایرانسل که قبلاً سیصد تومان بود اکنون هزار تومان شده است؟ آیا به تحریم‌های اقتصادی ارتباط دارد؟!
1311- هشدار! وقتی برخی شهرهای کشور به مرز هشدار نزدیک می‌شوند و از رنگ نارنجی به قرمز می‌رسند، مسئولان پیشنهاد تعطیلی یک یا دو هفته‌ای می‌دهند. لطفا قبل از اجرای این تصمیم به فکر تامین مایحتاج ضروری مردم آن هم به طور رایگان باشید. عرفان
1849- فرخی پور: افزایش تعرفه اینترنت بدون بالا بردن سرعت آن چه مفهومی دارد؟ وقتی قرار است قیمت خدمات مخابراتی گران شود باید به فکر کیفیت و خدمات دهی مطلوب‌تر به مشترکان تلفن‌های ثابت هم باشند. متاسفانه حرکت لاکپشتی اینترنت موجب نارضایتی بسیاری از خانواده‌ها شده است.
1017- برخی رانندگان اتوبوس‌های برون شهری با رستوران‌های بین‌راهی قرارداد می‌بندند و مسافران را به‌جایی می‌برند که رضایت بخش نیست. به‌عنوان نمونه مدتی قبل با اتوبوس وابسته به یکی از شرکت‌های مسافربری پایانه شرق به گنبد کاووس سفر کردم، متاسفانه محل توقف اتوبوس مقابل یکی از رستوران ها، نمازخانه‌اش لامپ برای روشنایی نداشت و بسیار
کثیف بود.
پیام‌های مردمی در صفحات 2-4-7


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام