کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
شنبه, 27 دی 1399   Saturday 16 January 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 03 خرداد 1399

صفحه خبر: سیاسی

عبدالله ناصری، عضو شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان اصلا به شکل‌گیری یک دوگانه مثل انتخابات‌های پیشین قائل نیست و معتقد است که نتیجه این انتخابات قبل از انجام آن و حتی از همین حالا مشخص است.او در گفت‌وگویی با «نامه نیوز» در این باره گفت: اگر در بر همین پاشنه فعلی بچرخد به نظرم رقابت یا میان دواصولگرا خواهدبود – که دیگرمهم نیست، گزینه اصلاح‌طلبان یک باشد - یا میان یک اصولگرا و یک اصلاح‌طلبی – اصلاح‌طلب قدرت محور- که به توصیه وارد رقابت شود. در اینصورت هم به علت عدم مشارکت اصلاح‌طلبان جامعه محور، این فرد در واقع یک انتحارسیاسی کرده است.وی افزود: تنها در صورتی که اتفاقات امیدبخشی مثل تغییر روابط دیپلماتیک و رفع تحریم و... بیفتد اصلاح‌طلبان جامعه محور باید با کاندیدای اصلی و نه اجاره‌ای و وفادار به اصلاحات اساسی – مثلا دکترمعین یا محمدصدر - بیایند. آن موقع شاهد رقابت معنا دار و مشارکت قابِل تاملی خواهیم بود. ناصری تاکید کرد: اگر نامزد اصلی اصلاح‌طلبان ردصلاحیت شود، نه اصلاح‌طلبان
اصلی شرکت خواهند کرد ونه مشارکت بالاخواهد بود.وی در پاسخ به این سوال که آیا احیا و بازگشت محمود احمدی‌نژاد در انتخابات 1400 محتمل است، گفت: اگرهواداران او در مجلس عملکرد مطلوب حاکمیت را داشته باشند که حتما دارند، نه خود او بلکه نیروی مورد نظرش اجازه ورود پیدا خواهد کرد.این فعال سیاسی اصلاح‌طلب احتمال کاندیداتوری قالیباف و رئیسی را نیز جدی ندانست و گفت: اگر قالیباف رئیس مجلس شود، حتما اجازه نمی‌دهند که وارد انتخابات 1400 شود. کاندیداتوری رئیسی هم به نظر من منتفی است زیرا موقعیت او هم اکنون هم تثبیت شده است. وی در ادامه گفت: من ترکیب سه قوه را بعد از انتخابات 1400 چنین می‌بینم. قالیباف؛ رئیس مجلس. رئیسی؛ رئیس قوه قضاییه و سورنا ستاری رئیس جمهوری. ناصری در پاسخ به این پرسش که چرا ستاری را باید یک گزینه جدی دانست، گفت: جوان است و از نسل دوم. فرزند شهید است و همراهی روحانی و تیم او را هم دارد. عضو شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه آیا مردم به خاطر ستاری پای صندوق رای خواهند آمد؟ گفت: اگر اجماع صورت بگیرد، خواهند آمد. ضمن اینکه دیگر با توجه به انتخابات دوم اسفند، قبح رای مشارکت کم ریخته شده است.وی درباره اینکه نظر اصلاح‌طلبان درباره ستاری چیست نیز گفت: اصلاح‌طلبان اصلی او را قبول ندارند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام