کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
شنبه, 09 بهمن 1400   Saturday 29 January 2022
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 28 مرداد 1394

صفحه خبر: سیاسی

سفیر ایران در کویت با بیان اینکه پس از توافق وین، فضای مناسبی برای همکاری‌های منطقه‌ای فراهم شده است، گفت: منطقه خلیج فارس باید از منافع این توافق به صورت جدی بهره‌مند شود و مقوله برد- برد در این توافق شامل منطقه و حتی فراتر از آن نیز می‌شود.
وی در مورد عزم جمهوری اسلامی ایران جهت گفتگو با شش کشور حاشیه خلیج فارس و گسترش روابط با کشورهای این منطقه گفت: همواره جمهوری اسلامی ایران بر همکاری‌های منطقه‌ای تاکید کرده و به آن اعتقاد عینی داشته است چرا که معتقد است گفتگوها و همکاری‌های منطقه‌ای باعث بهره‌مندی همه کشورهای این منطقه و افزایش صلح و امنیت خواهد شد.
این دیپلمات عالی‌رتبه کشورمان با تاکید بر اینکه این همکاری‌های منطقه‌ای می‌تواند در برگیرنده ابعاد مختلف سیاسی،‌ اقتصادی،‌ امنیتی و تجاری باشد، تصریح کرد: این تعمیق همکاری‌ها نباید فقط در حد حرف و تشریفات بماند و باید به صورت جدی کشورهای منطقه آن را دنبال کنند.
وی با بیان اینکه علیرغم نقاط مشترک فراوان و اشتراکات تاریخی، جغرافیایی و نزدیکی کشورها به یکدیگر متاسفانه بعضا روابط کشورهای این منطقه درحد مطلوب نیست، ادامه داد: همکاری‌های دو جانبه‌ای که بین کشورهای منطقه وجود دارد باید به یک همکاری جمعی برای تحقق
امنیت و منافع جمعی کشورهای منطقه تبدیل شود. سفیر ایران در کویت با بیان اینکه در جنوب خلیج فارس کشورهای این منطقه شورای همکاری خلیج فارس را ایجاد کرده اند، افزود: در حال حاضر شرایط منطقه ایجاب می‌کند که همکاری کشورهای شمال و جنوب خلیج فارس با توجه به اهداف و منافع مشترک تعمیق یابد تا منافع همه مردم در این منطقه تامین شود.
وی با بیان اینکه بعد از توافق وین فضای مناسبی برای همکاری‌های منطقه‌ای ایجاد شده و باید منطقه خلیج فارس از منافع این توافق به صورت جدی بهره مند شود، ادامه داد: همکاری‌های منطقه‌ای یک اولویت برای ایران است. عنایتی اظهار کرد: به نظر می‌رسد که غالب کشورهای منطقه از گسترش این همکاری‌ها و تعمیق روابط استقبال می‌کنند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام