کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
شنبه, 16 اسفند 1399   Saturday 6 March 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 19 مهر 1396

صفحه خبر: فرهنگی

روز یکشنبه هفدهم مهرماه آیین‌نامه سی و ششمین جشنواره فیلم فجر منتشر شد. با توجه به جزئیات مطرح شده در این آیین‌نامه
برخی از نکات چندان به وضوح مطرح نشده بود، از جمله اینکه داوری فیلم‌های مستند در کنار فیلم‌های بخش سودای سیمرغ صورت خواهد گرفت یا مستندها، هیات داوری و بخشی مستقل خواهند داشت. همین‌طور در مورد بخش هنر و تجربه این سوال به وجود می‌آید که منظور از اعطای یک سیمرغ با عنوان سیمرغ هنر و تجربه وجود بخشی به همین عنوان است یا اینکه این سیمرغ به یکی از فیلم‌های موجود در بخش سودای سیمرغ اعطا خواهد شد. برای روشن شدن این ابهامات، با ابراهیم داروغه‌زاده دبیر این دوره از جشنواره به گفتگو پرداختیم. داروغه‌زاده در پاسخ به این سوال که آیا فیلم‌های بخش مستند در بخش مستقل مستند بررسی و داوری خواهند شد و هیئت داوران مجزا خواهند داشت یا در کنار ۲۲ فیلم بخش سودای سیمرغ و در بخش سودای سیمرغ داوری خواهند شد، گفت: «این فیلم‌ها در بخش سودای سیمرغ داوری می‌شوند.» به این ترتیب داوران جشنواره در بخش سودای سیمرغ علاوه بر فیلم‌های بلند سینمایی دو فیلم مستند بلند را هم داوری خواهند کرد. او همچنین درباره اینکه آیا فیلم‌های مستند حاضر در جشنواره ملزم به حضور در جشنواره سینماحقیقت نیز هستند، گفت: «اجباری برای حضور یا حضور نداشتن در جشنواره سینما حقیقت نیست.» دبیر سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر همچنین درباره اینکه سیمرغ هنر و تجربه در بخش سودای سیمرغ تعریف شده است؟ و آیا فیلم‌های این بخش هم در کنار ۲۲ فیلم بخش سودای سیمرغ تعریف و انتخاب می‌شوند؟، گفت: «بخش هنر و تجربه به صورت جداگانه در جشنواره وجود ندارد.» به گزارش خبرآنلاین، سال گذشته در
بخشی به عنوان چشم‌انداز سینمای ایران ۴۴ فیلم در بخش‌های فیلم‌های بلند سینمایی، اول، هنر و تجربه و انیمیشن پذیرفته شدند، اما به گفته دبیر جشنواره امسال بخشی مستقل برای فیلم‌های هنر و تجربه وجود ندارد و از میان فیلم‌های پذیرفته شده در جشنواره، یک اثر جایزه سیمرغ بلورین را دریافت خواهد کرد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام