کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
شنبه, 15 آذر 1399   Saturday 5 December 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 30 شهریور 1396

صفحه خبر: سیاسی

سید حسن رسولی عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان ، در پاسخ به این سوال که حمایت جریان اصلاح‌طلب از دولت حسن روحانی چگونه است؟ گفت: حمایت اصلاح‌طلبان از حسن روحانی در دو انتخابات سال 92 و 96 مبتنی بر منافع حزبی و جناحی نبود زیرا روحانی پایگاه و سوابقش از جنس اصلاح‌طلبی نبوده و نیست.
وی ادامه داد:‌ آنچه موجب شد تا جامعه اصلاح‌طلبی بر اساس خرد جمعی در دو انتخابات اخیر ریاست جمهوری از حسن روحانی حمایت کند، انگیزه‌های فراتر از مطالبات حزبی و جناحی بود.
رسولی با بیان اینکه اصلاح‌طلبان در سال 92 و 96 تشخیص دادند که حسن روحانی بر تعقیب این خواسته‌ها و مسائل نسبت به سایر رقبا و نامزدهای انتخاباتی مناسب‌تر است و به همین خاطر از او حمایت کردند، تصریح کرد: این حمایت برای دستیابی به آن اهداف هم‌اینک نیز از حسن روحانی ادامه دارد؛ صرف نظر از آنکه رفتار او بعد و قبل از انتخابات چه تاثیری بر افزایش یا کاهش حمایت‌های او و سرمایه‌ اجتماعی پشتیبان اوست.
وی در رابطه با سخنان محمدرضا عارف مبنی بر عدم ائتلاف با جریان‌های سیاسی دیگر در انتخابات مجلس 98 خاطرنشان کرد: ما اصلاح‌طلبان در انتخابات شورای شهر پنجم با هیچ جریان غیر اصلاح‌طلبی وارد ائتلاف نشدیم چرا که آرایش انتخاباتی در انتخابات شوراها
به گونه‌ای بود که با حضور و مشارکت گسترده مردم و تایید صلاحیت تعداد بی‌شماری از نامزدها، ما را از ائتلاف بی‌نیاز می‌کرد.
این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در تشریح سخنان اخیر محمدرضا عارف یادآور شد: سخنان آقای عارف به دو دلیل است.‌ ابتدا به خاطر خوش‌بینی ایشان به شورای نگهبان است. آقای عارف امیدوار است پس از انتخابات سال 92، 94 و 96 این واقعیت را در سپهر سیاسی ایران لحاظ کنند که اصلاحات حذف شدنی نیست و هر چقدر انگیزه‌مندی اصلاح‌طلبان افزایش یابد، مشارکت و پشتیبانی از نظام نیز افزایش می‌یابد.
رسولی با بیان اینکه دلیل دوم سخنان آقای عارف به خاطر مشاهده برخی از آثار منفی این ائتلاف به‌خصوص در دو ساله اخیر در صحن علنی مجلس است، عنوان کرد: عده‌ای از نمایندگان با برند اصلاح‌طلبی و در قالب لیست امید وارد مجلس شدند ولی بنا به دلایلی، برخی از همان ابتدا و برخی از میانه راه به این رهیافت رسیدند که تداوم طی مسیر در قالب اصلاح‌طلبی برایشان هزینه‌زاست و به همین خاطر، راه‌شان را از اصلاح‌طلبان و فراکسیون امید جدا کردند.
وی اضافه کرد: نمود این مسئله را می‌توان در رای به کابینه دوم آقای روحانی مشاهده کرد؛
به گونه‌ای که نامزدی لایق همچون آقای بیطرف رای اعتماد لازم را برای ورود به دولت کسب نمی‌کند یا آقای حجتی با آن همه توانمندی با کاهش آرا روبه‌رو می‌شود ولی برخی از وزرا که آمادگی کمتری برای توسعه عمومی فضای کشور و افزایش مردمسالاری دارند، مورد اقبال قرار گرفتند. به گزارش جماران، این عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان با اشاره به برخی انتقادات گفت: افکارعمومی وقتی مشاهده می‌کنند 165 نفر از طریق لیست امید وارد مجلس شده‌اند و این اتفاقات رخ می‌دهد، رفتار این نمایندگان را به پای جریان اصلاحات می‌گذارند و از آقای عارف به عنوان رئیس فراکسیــون امید و شـــورای عالی سیاستگـذاری اصلاح‌طلبان سـوال می‌کنند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام