کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
چهارشنبه, 05 آبان 1400   Wednesday 27 October 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 22 اردیبهشت 1395

صفحه خبر: اقتصادی

مسافران شرکت واحد و مترو، اقشار ضعیف، کم‌درآمد و حقوق‌بگیر هستند که به جای وسایل نقلیه شخصی از وسایل نقلیه عمومی استفاده می‌کنند. قطع یارانه‌ به شرکت واحد و مترو باعث شده که مسافران کرایه‌های بیشتری بپردازند. مسئولان برای پیشگیری از ترافیک آزاردهنده خیابان‌ها و آلودگی هوا، از مردم می‌خواهند که از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنند و از سویی هم اعضای شورای شهر که باید به فکر جیب‌های خالی مردم باشند، با تصویب افزایش کرایه‌ها، موجب نارضایتی بیشتر اقشار حقوق‌بگیر می‌شوند. ناگفته نماند کرایه تاکسی‌ها و خودروهای خطی هم افزایش یافته است. مسافران نگون‌بخت همیشه باید تاوان ندانم‌کاری مسئولان را بپردازند و تصمیم‌هایی که مسئولان برای افزایش کرایه‌ها می‌گیرند، دودش مستقیم به چشم مسافران کم‌درآمد می‌رود، اکنون نیز خبرهایی درباره بنزین دونرخی در مطبوعات چاپ شده که بیشتر بر طبل گرانی کوبیده می‌شود. مردم زحمتکشی که نه کلاهبرداری بلدند و نه رانت‌خواری، چه کنند؟! مسئولان به جای پاسداشت از مردمی که زندگی پاک دارند، بیشتر جیبشان را خالی می‌کنند. متاسفانه عجولانه، تصمیم‌هایی می‌گیرند و آن را به اجرا می‌گذارند که ریشه ناامیدی و ناخشنودی مردم می‌شوند. ضعف‌های مدیریتی باعث نارضایتی اقشار حقوق‌بگیر و کم‌درآمد جامعه می‌شود و سکوت مسئولان اجرایی کشور و جلوگیری از هرگونه افزایش قیمت هم مُهر تاییدی بر گرانی‌های افسارگسیخته است. اسب سرکش گرانی، چهار نعل می‌تازد و کمر نان‌‌آوران خانواده زیر بار گرانی، خمیده و ُسست و شکننده می‌شود!
آقای رئیس‌ جمهور! آقایان وزیران! آقایان نماینده! آقایان شورای شهر! تمام حقوق‌بگیران، حقوق‌شان مانند یک وکیل و یک وزیر نیست، بلکه آنان حقوق بخور و نمیری دریافت می‌کنند که باید با همان حقوق اندک، اجاره خانه بدهند و قبض‌های آب، برق، گاز و تلفن هم که یکی پس از دیگری و با ارقام نجومی از راه می‌رسد را باید به ‌موقع پرداخت کنند و در کنار آن مایحتاج ضروری را هم تامین کنند. باور کنید حقوق‌بگیران قدرت پرداخت این همه هزینه سنگین را ندارند، به جای اینکه به فکر رفاه و آسایش مردم باشید، بنزین و کرایه‌ها را گران نکنید که همین گرانی‌ها در افزایش قیمت بقیه اجناس بی‌تاثیر نیست!


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام