کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
سه شنبه, 04 آذر 1399   Tuesday 24 November 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 28 خرداد 1394

صفحه خبر: سرمقاله‌ها

تشییع پیکر 270 شهید هشت سال دفاع مقدس یک اتفاق ملی – مذهبی بود اما در این مراسم متاسفانه عده‌ای سعی در طرح و تحمیل عقاید سیاسی خود داشتند. اینکه این عقاید سیاسی چقدر درست بود یا غلط اهمیتی ندارد، آنچه در این میان قابل تامل است اقدام به بیان عقاید سیاسی و جناحی در یک مراسم ملی- مذهبی است که من معتقدم این اتفاق بی‌شک اثرات منفی در عقاید مردم خواهد داشت. البته باید اعتراف کنم که مردم ما چنان با شهدا پیوند قلبی و روحی دارند که اینگونه دخالت‌ها، سوءاستفاده‌ها و به نام خود مصادره کردن‌ها تاثیرات مخربی برجای نمی‌گذارد.
واقعیت این است که در تشییع پیکر 270 شهدا در روز سه‌شنبه ما شاهد یک 22 بهمن واقعی بودیم. نکته مهم در این مراسم، حضور و چشمان اشکبار دختران و پسران جوانی بود که برخی آقایان حجاب و سر و وضع آنان را قبول ندارند؛ جوانانی که بسیاری آنان را خودباخته و سنت شکن می‌دانند اما آنان نشان دادند با جان و دل شهدا را باور دارند. بنابراین عده‌ای که آمده بودند تا این شهدا را به نام خود مصادره کنند کاملا اشتباه کردند؛ این شهدا، شهدای وطن‌اند و به همه مردم با هر عقیده و مشی سیاسی تعلق دارند.
بی‌شک این شهدا از سوءاستفاده‌گران راضی نخواهند بود حال چه این سوءاستفاده‌گران جزو اصولگرایان باشند، چه محافظه‌کاران، چه دلواپسان و چه اصلاح طلبان. از سوی دیگر مردم ما آن قدر فهیم و عاقل هستند که فریب این سوءاستفاده‌گران را نخورند، هرچند حضور آنان در این مراسم موجب تکدی خاطر مردمی شد که با جان و دل و تنها برای تشییع شهدا آمده بودند.
مردم، فهمیده و سنجیده به میدان آمدند و خوب اهداف سوءاستفاده‌گران را هم تشخیص می‌دهند، پس سوءاستفاده‌گران از این مراسم فقط عزت و آبروی خود را زیر سوال بردند. مادر و پدری که با فرزند خردسالشان در این مراسم شرکت کردند به هیچ عنوان به دنبال اهداف سیاسی نبودند.
دختر و پسر جوانی که دراوج گرما از تفریح و استراحت خود گذشت و به این مراسم آمد با دلش آمد وگرنه اگر قرار به پیروی از جریان یا گروه خاصی بود محال بود اینگونه جانانه حضور پیدا کند مگر اینکه منافع شخصی‌اش‌ در میان باشد. به عبارت دیگر با وجود سوءاستفاده برخی اما در این مراسم مردم تهران کاری کردند کارستان. اما از خودخواهی و سوءاستفاده برخی رنج بردند.
همچنین باید بگویم شهدا در تمام دنیا عزیزند. اما سوءاستفاده از شهدا تنها در جوامعی مثل جامعه ما پیدا می‌شود! ولی در کل باید بگویم جامعه ایران هیچ‌گاه نسبت به شهدا بی‌اعتقاد نبوده است مگر معدودی سوءاستفاده گر...


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام