کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
جمعه, 15 فروردین 1399   Friday 3 April 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 27 تیر 1395

صفحه خبر: صفحه آخر

آقای داریوش مهرجویی کارگردان گفته‌اند کیارستمی را پزشکان کشتند. باید مجازات شوند کمی رک و راست و بی‌پروا سخن گفته‌اند اما باید دلایل مشخص شود چون خطای پزشکی وجود دارد. فقط
می ترسم کمپین و رجز خوانی جامعه نجیب
هنرمندان در مقابل جامعه نجیب پزشکان هم در شبکه های اجتماعی شکل بگیرد در حالی که در این جامعه همه صنوف نجیب و بی عیب هستند این کمپین تبدیل به جنگ نجبا بشود. اما برخی دوستان و کاربران با شنیدن خبر خطای پزشکی و احتمالا قصور پزشکی در موضوع مرحوم
کیا رستمی انگار درد دل‌هایشان باز شده چنین پیام هایی فرستادند:
*اکرم خانوم : مادر شوهر خدا بیامرزم رو هم همین پزشکا کشتنش فامیل انداخت گردن من بدبخت، گفتند از دست اکرم دق کرد!
*آیا می دانید برخی مراکز درمانی به غسالخانه یا قصابخانه معروف هستند؟ آیا می‌دانید برخی اورژانس ها وقتی
می خواهند مریض را به بیمارستان منتقل کنند می گویند ما به فلان بیمارستان منتقل می‌کنیم اگه می‌تونی ببرید جای دیگه!
*چند سال پیش نوشتم مریضی را بیمارستان بردیم شخصی دم بیمارستان گفت داداش مریضت را ببر دور از جان جنازه اش را بهت تحویل میدن بعدها فهمیدم حق داره!
*یکی از آشنایان : مادر شوهرم حالش خیلی بد بود بردیمش یک مرکز درمانی پله های زیادی داشت نمی شد بالا ببریمش دکتر گفته بود باید آزمایش بده. آسانسور خراب بود رفتم به کادر آزمایشگاه گفتم این بدبخت حالش بده باید فورا آزمایش بده گفتند بیارش بالا آزمایش بگیریم گفتم
نمی تونه داره می میره گفتند به ما ربطی نداره! آخر رفتم مبلغی را در جیب یکی از آنها گذاشتم فورا آمدند بیرون آن مرکز پزشکی در پیاده رو از او خون گرفتند نتیجه آزمایش را هم خودشان بی نوبت برایم آوردند!
*تصویری چند وقت پیش در یکی از شبکه های مجازی دیدم روی دیوار یکی از بیمارستان ها نوشته بود: اینجا کور می کنند که شفا نمی دهند!
نکته: مدیون نگارنده اید اگر فکر کنید این اظهارات عنوان شده طنز بوده اتفاقا مستند است !
*در مراکز پزشکی خصوصی هم ممکن است برای بیمار خطای پزشکی صورت بگیرد که می گیرد خصوصا در بحث زیباسازی البته نه زیباسازی شهر زیباسازی صورت (جراحی زیبایی) که خطای پزشکی چه ها می‌کند طرف رفته عمل کرده سوفیا لورن شود چنان هیبت زشتی پیدا کرده بود که وقتی عکس خود را در شبکه مجازی گذاشته بود یک کاربر برایش کامنت گذاشته بود: شبیه زن شرک ( غول معروف کارتونی) شدی!
*مردمی که توانایی مالی خوبی ندارند به مراکز درمانی دولتی اعتماد می کنند نباید با خطای پزشکی دچار مشکل شوند.
مثلا چند وقت پیش یکی از بستگان که دچار شکستگی شده بود را به یکی از
بیمارستان های معروف دولتی بردیم حتی عکس از
وی نگرفتند گفتند با آتل ببندید نیازی به جراحی هم نیست. شک کردیم فردا او را پیش یک متخصص در یک مرکز خصوصی بردیم تا عکس گرفت گفت باید فورا عمل بشه کی گفته نیاز به عمل نیست؟ گفتیم خدا خیرت بده دکتر حالا چقدر خرجش میشه؟ گفت بیست میلیون!
*خطای پزشکی در جامعه وجود دارد. اصلا خطا در مدیریت های جامعه وجود دارد چه رسد به خطای پزشکی اما کسی دوست ندارد عذر خواهی کند شاید آن را به مثابه غلط کردم می دانند! حقیر یک بار به اشتباه آن هم اشتباه تایپی در مطلبی نام سامرست موام نویسنده انگلیسی را سامرست موم نوشتم فردای آن روز انواع انتقادها شد حتی برخی چند بار زنگ زدند گفتند خجالت بکش حیا کن این چه اشتباهی بود؟ یکی گفت از شما انگلیسی دوستان چنین خطایی بعید بود ! من هم بارها گفتم غلط کردم شکر خوردم.....
شب خوش!


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام