کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
جمعه, 15 فروردین 1399   Friday 3 April 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 27 تیر 1395

صفحه خبر: صفحه آخر

پس از انتشار چند فیش حقوقی مربوط به چند مدیرعامل و مدیر کل و مدیر داخلی و مدیر میانی و مدیر خیالی و مدیر خالی و مدیر غیره، بر همه ما چند چیز روشن شد. یکی از این چیزها که شاید مهمترین چیز در میان چیزهاست حقوق ناچیز این دسته از افرادِ زحمتکش و شیفته خدمت است. در واقع این حقوق حتی در حدی نیست که آن را جزو چیزها حساب کرد چون با توجه به مخارج زندگی در این زمانه، چیزی از این حقوق باقی نمی‌ماند. بنابراین استدعا دارم به این عزیزان حق بدهید و چیزی نگویید که فردای قیامت گریبانتان را بگیرند و تا جایی که می‌توانند چیزخورتان کنند. حالا این چیزِ مهم - یعنی حقوق ناچیز- بهانه‌ای شد تا ما به نیت کار خیر، یک کمک ناچیز از هیات مدیره بسیار بسیار محترم بانک ها و دیگر نهادهای چاق و چله کشور درخواست کنیم. البته ما کوچک‌تر از آن هستیم که چیزی از این هیئت مدیره‌های بسیار بسیار بزرگ درخواست کنیم اما کار خیر بر بزرگ و کوچک واجب است. بنابراین در همین جا از تمام هیئت مدیره‌های بزرگوار درخواست دارم تا با توجه به شرایط سخت اقتصادی و ناچیز بودن حقوق و مزایای مدیرانِ مورد نظر و گیر کردن ایشان در رتق و فتق مخارج زندگی، التفات فرموده و اقلام زیر را نیز در فیش حقوقی این عزیزانِ بی‌چیز گنجانده و برای این اقلام، کمک هزینه یا مبلغی ناچیز در نظر بگیرید، بلکه این طفلکی‌ها نزد اندرونیِ خود شرمسار و سر افکنده نشوند.
لیست موارد پیشنهادی از این قرار است (تمام مبالغ به تومان است):
- کمک هزینه گردگیری خودروهای پارک شده در پارکینگ: 8 میلیون.
- مابه‌التفاوت هزینه سوخت خودروهای چند سر عائله و شخصِ مدیر، به علت رفت و آمد فراوان در مسیرهای کاری: 10 میلیون.
- کمک هزینه خرید پیراهن در دو نوع رسمی و ساحلی: 6 میلیون.
- مابه‌التفاوت هزینه نصب شوتیگ در مسکن مدیریتی: 7 میلیون.
- خسارت هزینه نخ کش شدن جورابِ روز پدر: 3 میلیون.
- وام بلاعوض برای خرید صندلی ماساژ، جهت خارج کردن خستگی‌های ناشی از کار طاقت‌فرسای مدیریت: 10 میلیون.
- وام بلاعوض بابت تعویض رنگِ دیوارهای محل سکونت به صورت ماهیانه، جهت تقویت روحیه و افزایش بهره‌وری در سازمان: 15 میلیون.
- وام قرض‌الحسنه با سود صفر درصد، به‌طور ماهیانه جهت فک و فامیل و اقوام و آشنایان: هر ماه 10 وامِ 10 میلیونی.
- پاداش جهت حضور مستمر در جلسات هیئت مدیره و طرح ایده‌های بزرگ و درآمدزا برای سازمان: هر جلسه 3 میلیون.
- پاداش جهت استخدام فک و فامیل و اقوام و آشنایان در راستای خروج از تنهایی و ممانعت از افسردگی که افزایش بهره‌وری مدیرعامل را به دنبال دارد: 5 میلیون.
- پاداش جهت استفاده بهینه از قاشق داغ و عدم تماشای برنامه های ننگین ماهواره‌ای 20 میلیون.
- وام دانشجویی برای شخص مدیر، در راستای افزایش علم و کسب مدارج بالاتر: 8 میلیون.
- وام بلاعوض جهت کسب معافیت سربازی، برای فرزندان ذکور، به منظور حضور در سازمان به‌عنوان بازوان اجراییِ بابا: 20 میلیون.
- مابه‌التفاوت هزینه‌های جاری سازمانی که در منزل صورت می‌گیرد، نظیر ضیافت‌های کاری یا توزیع غذاهای خیریه و مواردی از این قبیل: 15 میلیون.
- غیره: 10 میلیون تومان.
بدیهی است حتی اضافه شدن این مبالغ ناچیز، چیزی از مشکلات مالی و مخارج سنگینِ این مدیران مردم‌دوست و عدالت محور نمی‌کاهد اما در کار خیر حاجت هیچ‌گونه کم و زیاد نیست و باید آن را انجام داد. هیچ کس دلش نمی خواهد این بندگان خدا یک وقت به نان شب محتاج شوند و بروند سر چهاراه‌ها فال حافظ بفروشند و اسپند دود کنند یا برای جمع آوری و فروش بطری های پلاستیکی سر از مخزن های زباله شهرداری دربیاورند. لذا از شما هیئت مدیره‌های بسیار بسیار محترم استدعا دارم این تقاضای ناچیز را اجابت فرموده و ثواب دو دنیا را بیش از پیش نصیب خود کنید. رستگار که هستید؛ باشد که رستگارتر شوید.
نکته: ببخشید از خط زشتم، دنبال وامم، تند تند نوشتم!


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام