کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
جمعه, 17 مرداد 1399   Friday 7 August 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 14 دی 1394

صفحه خبر: روی خط آفتاب

روی خط آفتاب
باسلام به سردبیرمحترم روزنامه آفتاب یزد. ما بازنشستگان فولاد ضمن تشکر از مدیریت خوب شما و سایر همکاران گرامی تان از اینکه از مظلومیت ما بازنشستگان دفاع می‌کنید تشکر می‌کنیم. ماسخت‌ترین کار را کردیم در زیر کوه لایه‌های 60سانتی کار کردیم هم اینک مسئولان به فکر ما بدبخت‌ها نیستند به علت سختی کار مریض و ناتوان هستیم. 70 روز است که حقوق ما را نمی‌دهند هیچ مسئولی نمی‌گوید این بازنشستگان به علت بیماری‌های مختلفی خانه‌نشین شده اند.
...0911
ترکیه با تجاوز به عراق مرتکب اشتباه بسیار بزرگی شد.
…0939
این غلط‌های املایی اول یک شکاف است! ‌ای‌کاش باخط درشت چاپ می‌کردید که نتیجه حذف بودجه‌های فرهنگی، آموزشی و تعطیلی‌های جا و بیجای مدارس منجر به این می‌شود که روی دیوارهای مهربانی، مردم به جای املای درست «بگذار» می‌نویسند «بزار».این غلط‌ها اول یک شکاف است!
...0918
به آن بنده خدایى که خبر از فتنه 94 می‌دهد می‌گویم اشتباه می‌کنید اتفاقا اینبار همه انقلابیون آمده اند که دیگر آن 8سالى که خسارت به اقتصاد کشور وارد شد تکرار نشود و قانون جاى بى قانونى، اخلاق جای بى اخلاقى حاکم شود تا نام هایى چون امام خمینى ها، هاشمى ها، مطهرى ها، بهشتى ها، رجایى ها، باهنر ها، دستغیب ها، صدوقی ها، اشرفى اصفهانى ها، باکرى ها، همت‌ها و وجود نازنین رهبری معظم هست امید هم هست و جای نگرانی نیست.
...0917
صدا و سیما نباید به خرافات دامن بزند آقایی مدعی طب قدیم می‌گوید کاج‌های جدید کاشته شده در پارک‌های تهران خارجی هستند و به درختان پارک چیتگر معترض است بدون اینکه بداند کاج‌های چند هزار ساله در ایران مورد احترام اند و در نقوش تخت جمشید هم بسیار دیده می‌شود.
...0910
از اولین نشانه‌های حیات دراین کره خاکی تا امروز تمام تمدن‌هایی است که انسان به وجود آورد و روزگاری هم محو شدن. علت چه بود تا آنجا که مورخین و ادیان مختلف نوشته اند و در اختیار بشر قراردادند علت محو شدن آنها حاکمان دروغگو و ریاکار قبیله‌گرا و خیانت بوده است. در دوران معاصر می‌توان امپراتوربزرگ شوروی را مثال زد به علت در اختیار گرفتن و تصرف کردن سرزمین‌های دیگران و مخارج سنگین برای برابری با کشورهایی که صاحب قدرت جهان یعنی آمریکا روس‌ها با درهای بسته سیاسی و اختناق تک حزبی، دروغ، چپاول آخر سر از هم پاشید. روسیه امروز تنها اتم‌های فرسوده اش رمقی از او باقی گذاشته مگر آن تمدن مردمدار واقعی باشد و ثروتش را برای ملت وکشور خودش هزینه کند درغیر این صورت محکوم به فناست؟
...0918
مسئولان محترم با اطلاع رسانی عمومی شماره‌های تلفن و پیامک جهت دریافت گزارشات تخلفات و ارائه نقطه نظرات مردمی، بهتر و سریع‌تر می‌توانند پیگیر موضوعات تخلفات اداری احتکار و گرانفروشی قانون شکنان شوند.
...0938
حضرت آقای علم الهدی سلام، اگر فتنه‌ای درسال 94 قرار است رخ دهد و می‌خواهد تصاحب وبراندازی شکل گیرد! بفرمایید منتظر چه هستید؟ چرا آنها را لو نمی‌دهید؟
...0910
باعرض سلام. امسال هم به حمدا...به روال سال‌های گذشته یادمان و بزرگداشت "حماسه 9دی"به بهترین شکل ممکن برگزار شد.این یادمان نشانه آن‌ است که امت ولایتمدار و دیندار ایران اسلامی همچنان و بلکه بیشتر از گذشته بر پیمان و عهد خود برحفظ و صیانت از ارزش‌ها وفادار هستند.
...0938
حضرت امام علی(ع) می‌فرمایند: هرکس خدا را فراموش کند، خدا او را از یاد خودش می‌برد و چشم دل او را نابینا می‌سازد.
...0938
درود و سلام بر هاشمی. خداوند نگهدارت باشد مرد. آقا بنده به لطف روزنامه آفتاب عزیز به زیارت شما آمدم و از نزدیک بزرگی شما را دیدم.
...0903
مستمری بگیر تامین اجتماعی هستم، حدود000/400 هزار تومان حقوق می‌گیرم تقاضا دارم دولت محترم نسبت به همسان سازی حقوق‌ها اقدام نماید. از لطف شما متشکرم.
...0918
آقایان دلواپس شما که با شعار حل مشکلات اقتصادی مردم وارد معرکه انتخابات شده اید آیا فکر کرده اید که در طول هشت سال حزبتان چه بر سر اقتصاد کشور او آمد، یادتان هست در گذشته نه چندان دور برای تصاحب صندلی سبز مجلس چه قول‌ها به ملت از طرف اصولگرایان داده شد؟
...0918
جناب آقای انصاری چه خوب گفتید که اگر برنامه‌های دولت اصلاحات پیش می‌رفت امروز شاهد نه فقط آلودگی که این همه معضلات ریز و درشت سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی هم نبودیم.
...0918
پیام‌های مردمی در صفحات2-6-8-15
مردم وملت ایران فقط و فقط مطیع اوامر ولایت فقیه هستند.
دوستان گرامی با عرض سلام. چندی پیش اشاره کردم که صفحات روزنامه باز نمی شود و ( خطا ) را نشان می دهد. متاسفانه دوباره این مشکل قبلی تکرار شده و امروز نیز صفحات ( غیر از ص اول ) بازنمی‌شوند. خواهش می‌کنم در رفع آن کوشا باشید. با احترام
آفتاب یزد :صفحات روزنامه پس از ساعت 16 قابل دسترسی است.
مدیریت محترم سایت آفتاب یزد. با سلام.
در ابتدا بنده از مدیریت محترم سایت کمال تشکر رو دارم که با اخبار و وقایعی که در کشور عزیزمان رخ می‌دهد همه اقشار جامعه را آگاه می سازید لذا بنده از جنابعالی خواهشمندم که نسبت به ایجاد کانال خبری در نرم افزار تلگرام اقدام فرمایید مثل سایت الف با تشکر از شما.
سلام. روزنامه آفتاب روی تلگرام حضور دارد؟
آفتاب یزد: کانال تلگرامی روزنامه آفتاب یزد فعلا فعال نیست ان شاء الله در آینده نزدیک فعال خواهد شد.
رضا افتخارمقدم: لطفا چرا صفحه ها روزنامه مثل قبل به روز باز نمی شود؟
آفتاب یزد :صفحات روزنامه پس از ساعت 16 هر روز قابل دسترسی است.
اکبر: با سلام. اینکه برای دیدن صفحات باید عضو شد درست نیست و خلاف عرف اطلاع‌رسانی است. چرا روزنامه های دیگر این‌کار را نمی کنند؟
آفتاب یزد : تولید روزنامه هزینه دارد و هیچ جای دنیا عرف نیست روزنامه ای که خریدار دارد رایگان در اختیار قرار گیرد مگر اینکه دولتی باشدو...
م. نادری: با سلام و عرص ادب و احترام. در تاریخ سوم یا دوم آذرماه دیدم که در صفحه اول روزنامه‌تان تیتر زده بودید که "دستفروشان مترو ماهانه سه میلیون تومان درآمد دارند" . دوستان گرامی آیا می‌دانید این خبر چه تبعات منفی برای مردم دارد. آیا می‌دانید نشر این خبر سیل جوانان بیکار را به امید درآمد سه‌میلیونی به سوی واگنهای مترو سرازیر می‌کند. همین حالا هم ما از دست این فروشندگان در مترو آرامش نداریم و انتشار خبرهایی از این دست اوضاع را بدتر می‌کند. چرا شما در نشر اخبار و سنجیدن پیامدهای احتمالی آن دقت نمی کنید.
آفتاب یزد: نباید ضعف مسئولان را به پای اطلاع‌رسانی گذاشت.
سلام لطفا امکان دریافت محتوای روزنامه در فضای تلگرام یا اینستاگرام را فراهم کنید .باتشکر
سپاس فراوان بابت تمام زحماتی که شبانه روز می‌کشید.غرض از مزاحمت سوالی داشتم ،می‌خواستم بپرسم اخبار فقط مربوط به سیاست و ورزش هست یا در مورد بخش‌های تاریخی‌ و فرهنگی‌ هم مبحثی به آن پرداخته می‌شود ؟ به یاد می‌آورم بیش از ۲۰ سال پیش همیشه در اخبار و برنامه‌های تلویزیونی صحبت از بحران بی‌ آبی و صرفه جویی کردن آن بود اما گوش‌ کسی‌ به این حرف‌ها نبود ... به یاد می‌آورم ۱۰ سال پیش صحبت از خشک شدن دریاچه ارومیه بود اما باز هیچ کسی‌ به این حرفا اهمیت نمی‌داد ...
سام شمس: پدر بزرگ من استاد من بود و مرا ایران شناس کرد، ۲۵ سال پیش برای تاریخ پستی ایران زمین سربازی تربیت کرد طی‌ ۱۵ سال اخیر، با فقر و دست خالی‌ بهترین مجموعه پستی ایران را تهیه کرده ام آن هم در خارج از ایران ! شهر به شهر، روستا به روستا، پیاده و سوار، زیر برف و بارون و آفتاب رفتم، برای پیدا کردن تکه های گمشده این پازل عظیم، برای حفظ میراث این سرزمین از زندگی‌ معمولی‌ یا خوب خود گذشت کردم برای پیدا کردن و حفظ این آثار گرانبها به راحتی‌ می‌گویم آیتم‌هایی‌ را که دارم، هیچ موزه‌ای در دنیا نمونه‌ای از آنها‌را ندارد طی‌ این سالها تلاش کردم بدون وقفه عزیزان و جوانان را راهنمایی‌ کنم .هیچ گاه آنان را از دانش خود محدود نکردم. دنیای مجموعه داری، مخصوصا در سیستم پستی ایران در حال نابودی هست، کمتر از ۱۰ سال به این فاجعه پی‌ خواهیم برد. اما آن‌روز خیلی‌ دیر شده برای ترمیم این درخت کهنسال.
چطور برخی آقایان اصولگرا دائم پشت پرده خبرى فتنه دیگرى در راه هست یا انگ‌هاى ریز و درشت دیگر به اصلاح طلبانى می‌زنند که با نجابت و رعایت اصول اخلاقى و رعایت قواعد انتخابات سالم و درعین حال پرشور ورود کرده اند؟ اینگونه بعضى آقایان فضا را مسموم می‌کنند آیا اینگونه فضا را تیره نشان دادن باعث تشویش اذهان عمومى و افکندن بذر ناامیدى در مقوله مهم و سرنوشت ساز انتخابات نمی‌شود؟
...0917
پیام های مردمی در صفحات2-6-8-15
0301- در بیشتر کشورهای جهان برای هر افزایش قیمتی سال‌ها گذشت زمان لازم است. اما در کشور ما هر روز شاهد افزایش قیمت اجناس و کالا‌و خدمات هستیم. مثلا‌ قیمت نان در طول یکسال چند بار افزایش یافته است. به طوری که نرخ هر نان از چند سال گذشته از 25 تومان به 700 تومان رسیده است. واقعا با چه معیاری و به چه علت این قوت اصلی مردم گران می‌شود؟ چه کسی پاسخگو باید باشد؟ (11/10)
0310- در سال‌های اخیر، داروخانه‌داران قانونی را برای خودشان تصویب کردند که از هر نسخه مبلغی یا درصدی به عنوان حق فنی علاوه بر قیمت گران داروها دریافت می‌کنند و البته گاهی از یک قلم داروی بدون نسخه هم همان مبلغ را می‌گیرند. زمانی هم در مجلس محترم شورای اسلا‌می و کمیسیون بهداشت این موضوع طرح و بحث در مورد متوقف کردن این موضوع انجام شد اما به نتیجه‌ای نرسید. مگر داروخانه‌ها سود اجناس خود را نمی‌گیرند که این سود مضاعف را به نفع خود به مشتریان تحمیل می‌کنند؟ (11/10)
2016- تندروها و محافظه‌کاران دائم از رای مردم حرف می‌زنند. جای مردم حرف می‌زنند ثابت شده هرجا مردم رای داده‌اند آنها حضور و بخت و اقبالی برای انتخاب شدن ندارند. (11/10)
2027- خدمت آن برادری که گفته‌اند مجلس می‌خواهد طرحی تصویب کند تا از آمریکا به خاطر کودتای 1332 غرامت بگیرند عرض کنم ما آخر نفهمیدیم جناب دکتر مصدق خادم بوده یا خائن، البته که خادم بود. مردم حق دارند که غرامت بگیرند اما اگر طبق نظر برخی اصولگرایان مصدق خادم نبود چرا باید از آمریکا غرامت گرفت؟ (11/10)
آفتاب یزد: آمریکا در امور داخلی کشور دخالت نموده است و یک حکومتی را سرکار آورده که مورد تائید مردم ایران نبود و خائن به ملت بود و مبارزه مردم ایران منجر به پیروزی مردم در انقلاب سال 57 شد.
2156- وزیر آموزش و پرورش اعلام کرده است دوره پیش دبستانی رایگان شود. وای بر ما چه تصمیمی. همین حالا‌ که تحصیلات متوسطه رایگان است وضعیت مدارس نابهنجار است وضعیت علمی دانش‌آموزان پایین است. چون به آنان تفهیم می‌شود به جای یادگیری حفظ کنند که بعد از اخذ مدرک همه آنها را فراموش می‌کنند. (11/10)
2157- عجب حرفی رئیس شورای شهر تهران زده‌اند که جلوی تبلیغات انتخاباتی مدیران شهری می‌ایستد. این همه دل و جرات را از کجا پیدا کرده‌اند؟!(11/10)
1306- مردم گول کانال ماهواره‌ای که برای حل معمای طرح شده از طرف این ماهواره 18 میلیون جایزه می‌دهد را نخورند، زیرا عملکرد این کانال نوعی کلاهبرداری است که خیلی از هموطنان سرشان با این موضوع کلاه رفته است. (12/10)
آفتاب یزد: باید هموطنان نسبت به شگردها و ترفندهای تبلیغاتی شایع در رسانه‌ها و شبکه‌های ماهواره‌ای بیشتر دقت داشته باشند.
1327- انتخابات باشکوه بستگی به اقبال مردم دارد. مردم به درخواست مسئولان گوش می‌دهند. افرادی برای انتخابات ثبت‌نام کردند اما چرا عده‌ای از تعداد ثبت‌نام کنندگان تعجب می‌کنند؟ این نشان حضور پرشور در انتخابات است. (12/10)
1422- این صفحه آخرتان را به این آقای حق‌شناس ندهید تا پرسپولیس برنده می‌شود جوگیر می‌شود. حرفهایی عجیب می‌زند. حرف‌های رویایی می‌زند. (12/10)
آفتاب یزد: صفحه آخر و تمامی صفحات روزنامه متعلق به مردم است و در اختیار هر فکر و تفکری که در چارچوب‌های قانونی نظام می‌نویسد قرار دارد. شما نیز می‌توانید از این فضاها جهت نشر مطلب خود بهره ببرید.
1435- اعدام شیخ نمر توسط حکومت مستبد عربستان تحت هر شرایطی محکوم است، اما مسئولان ما هم دقت کنند که آنها با این حرکات دنبال تحریک کردن و جنگ آوری هستند باید هوشیارانه با اقدامات کینه‌جویانه آنها برخورد کرد.(12/10)
1450- واقعا جای تاسف دارد که این همه به افراد و ارکان انقلاب مثل آیت‌الله هاشمی حمله می‌برند و جسارت آنها تا جایی پیش رفته که حتی از هجمه به یادگار امام (ره) هم ابایی ندارند آن شخصیتی که در قلوب مردم جای دارد. برخی‌ها دارند با این کینه‌ورزی‌ها خودشان را به مردم حسابی نشان می‌دهند. (12/10)
1500- روند رو به رشد تیم پیروزی باز هم مهر تائیدی بر مدیریت صحیح در موفقیت‌ها دارد. نگاه علمی و کارشناسانه به همراه مدیریت هوشمندانه که آقای برانکو به عنوان مربی پرسپولیس به آن شهره است از رموز موفقیت این تیم است. باید با علم روز جهان آشنا بود تا به موفقیت دست پیدا کرد. (12/10)
پیام‌های مردمی در صفحات2-6-8-15
1005- روزی نیست که از مشکلات اقتصادی که از بی‌تدبیری دولت قبل به وجود آمده نشنویم. دولت فعلی با سالی ده میلیارد دلار درآمد نفتی و دولت قبلی با 700 میلیارد درآمد نفتی. پیشنهاد می‌کنیم یک لوگوی درشت با رنگ قرمز هر روز در صفحه اول روزنامه با این مضمون «700 میلیارد دلار» باشد که بیانگر تمام مشکلات فعلی و جواب تمام منتقدین دولت خواهد بود. (10/10)
0934- دلواپسان نباید از مشکلات اقتصادی، رکود و ... شادی و استفاده ابزاری نمایند چون مردم می‌فهمند اول اینکه امکانات اقتصاد کشور اکثرا در دست دوستان آنهاست دوم آنکه در چند سال گذشته با وجود درآمدهای بالای نفت به علت حمایت و سکوت دلواپسان از اشتباهات دولت قبل و تحریم‌ها مردم مشکلات و از جمله رکود را به پای آنان
خواهند نوشت. (10/10)
1430- روزنامه‌تان را در اینترنت که مشاهده می‌کنیم فقط صفحه اول را باز می‌کند. چرا اینگونه است؟ (10/10)
آفتاب یزد: قبلا‌ هم در این خصوص توضیحاتی داده شد. به طور خلاصه عرض می‌شود که تولید روزنامه برای ما که بخش خصوصی مستقل می‌باشیم هزینه دارد و نه از رانت دولتی برخورداریم نه از یارانه‌های آنچنانی که برخی‌ها بهره‌مند می‌باشند لذا شما می‌توانید برای استفاده رایگان تا ساعت 4 عصر همان روز صبر نمایید.
1702- به خانم ملا‌وردی می‌گویم خانم عزیز! احترام شما بین ما زن ها صد برابر بود. حالا‌ هزار برابر شده است. اصلا‌ نگران نباشید ما از شما حمایت می‌کنیم. (10/10)
1723- دولتی که نتواند 45 هزار تومان به مردم یارانه بدهد به درد چی می‌خورد؟ زمان آقای احمدی‌نژاد اگر کسی چک او برگشت می‌خورد پس از مدتی حل می‌شد اما الان به خاطر دولت رکود طرف اصلا‌ کارش به دادن چک نمی‌رسد. کلا‌ آس و پاس می‌شود. قبلا‌ اگر طرح مسکن مهر بود الان طرح کاغذی می‌دهند هیچ ارزشی هم ندارد. (10/10)
آفتاب یزد: حتما نظرات کارشناسان اقتصادی را مطالعه کردید و می‌دانید که میلیاردها صرف مسکن مهر شد درحالی که یک طرح ناموفق اعلام شد و بسیاری از ساختمان‌های ساخته شده آن دارای ضعف مهندسی هستند و بسیاری از واحدها هم نیمه‌کاره مانده‌اند. لذا برخی از کارشناسان معتقدند با وجود برخی طرح‌های ناکارآمد از گذشته فعلا‌ پای دولت در قیر است!
1758- آقای قالیباف درست است که همه مشکلات از ضعف مدیریت است که متاسفانه یکی‌از آنها خود شمائید. بفرمایید اگر فروش آسمان برای برج‌سازی نبود اگر این همه بزرگراه برای جولان‌دادن عده‌ای تازه به دوران رسیده نبود اگردر کوچه 8متری
مجوز آسمانخراش نمی‌دادید و هزار اگر دیگر، امروز حال و روز تهران این نبود. آیا فکر امروز را می‌کردید؟ (10/10)
1851- اگر مسئولان در بودجه کشور مشکل دارند حقوق‌های 10 میلیونی را 8 میلیون کنند. حقوق‌ها را کم کنند. چرا آقای آل اسحاق می‌گوید یارانه‌ها را برداریم؟ (10/10)
1130- بهتر است کارشناسان وقتی طرحی ارائه می‌دهند که کمبود بودجه را جبران نمایند به گونه‌ای باشد که فشار بیشتری به مردم نیاید. مردم گرانی را تحمل کردند یارانه اندک را هم تحمل می‌کنند قرار نیست که هر فشاری را به کول مردم وارد کنند. آقای آل اسحاق بهتر است فکر دیگری برای کاهش هزینه‌های دولت بکنند. ببینند کجا بریز و بپاش هست کم کنند نه سراغ مردم یا یارانه آنها بروند. (11/10)
2327- خواستم بپرسم این قرعه‌کشی‌هایی که صورت می‌گیرد اشکال شرعی ندارد؟ لطفا توضیح دهید. زمانی می‌گفتند بخت آزمایی اشکال دارد. آیا این قرعه‌کشی‌ها همان بخت آزمایی‌ نیست؟ (11/10)
2221- جناب مصلحی وزیر محترم دولت آقای احمدی‌نژاد از اینکه پس از گذشت سال‌ها گوشه‌ای از عوامل و اقدامات گروهی حرمت‌شکن که اقدام به سوزاندن اموال مغازه‌ها و رقص و پایکوبی و بی‌حرمتی به مقدسات و حتی جسارت به تصویر امام (ره) که مورد علاقه همه مردم است را در فتنه 88 افشاء کردید، امیدواریم حتما بیشتر افشاء کنید تا راه بر افراد مخرب در انقلاب بسته شود.(11/10)
2015- تجربه ثابت کرده هر وقت مردم مشارکت بیشتری در انتخابات داشتند محافظه‌کاران رای‌ کمتری داشتند. برای همین با توجه به اینکه برخی انتخابات ریاست جمهوری را باختند از انتخابات مجلس هم وحشت دارند لذا سعی می‌کنند با شایعه‌سازی و حرفهای بی ربط این ترس و وحشت خود را پنهان کنند. (11/10)
پیام های مردمی در صفحات2-6-8-15


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام