کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
دوشنبه, 18 اسفند 1399   Monday 8 March 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 05 اسفند 1399

صفحه خبر: اقتصادی

برخی از مردم تگزاس که پس از هجوم سرمای قطبی و قطعی برق هفته گذشته، هنوز قادر به روشن کردن چراغ یا زدن یخچالشان به برق نیستند، برای تنها پنج روز استفاده از برق، قبض ۵۰۰۰ دلاری دریافت کرده اند.
به گزارش ایسنا، شهرداران دو شهر بزرگ تگزاس اعلام کرده‌اند این ایالت باید به پرداخت قبضهای برق شوکه‌آوری که پس از طوفان زمستانی ویرانگر و مرگبار و خاموشی گسترده ناشی از آن به ساکنان ارسال شده است، کمک کند.
تگزاس بازار انرژی بی‌نظمی دارد که به مصرف‌کنندگان اجازه می‌دهد بین تامین‌کنندگان برق رقیب انتخاب کنند.
برخی از تامین‌کنندگان برق را به قیمت عمده می‌فروشند که همسو با تقاضا، افزایش پیدا می‌کند و در سرمای منجمدکننده‌ای که این ایالت را غافلگیر کرد و باعث شد ده‌ها نفر جانشان را از دست دهند و در اوج خود باعث قطعی برق بیش از چهار میلیون نفر شد، سربه فلک کشید.
تصاویر فاکتورهایی که توسط مصرف‌کنندگان خشمگین در شبکه‌های اجتماعی ارسال شد، نشان داد برخی از مردم تگزاس که هنوز قادر به روشن کردن چراغ یا زدن یخچالشان به برق نیستند، تنها برای پنج روز استفاده، صورتحساب ۵۰۰۰ دلاری
دریافت کرده‌اند.
دالاس مورنینگ نیوز گزارش کرد یک شرکت که برق را با تعرفه عمده فروشی عرضه می‌کرد، از هزاران مشتری خود خواسته بود پیش از طوفان تامین کنندگانشان را برای اجتناب از قیمتهای بالا تغییر دهند اما بسیاری از آن‌ها چنین تغییری را زمان بر
یافته بودند.
سیلوستر ترنر، شهردار هوستون در مصاحبه با سی بی‌اس نیوز گفت: این قبض باید به ایالت تگزاس داده شود. بتسی پرایس، شهردار فوت ورث هم به سی بی‌اس گفت: دولت ایالتی و فدرال باید به پرداخت این قبوض کمک کنند.
گِرِگ ابوت، فرماندار تگزاس روز شنبه خواستار نشست اضطراری قانونگذاران ایالت برای بررسی این مشکل شد و اظهار کرد: آن‌ها این مسئولیت را داشتند تا اطمینان حاصل کنند مردم تگزاس با قبضهای انرژی سنگین مواجه نمی‌شوند.
در این بین، کن پکستون، دادستان کل تگزاس درخواست تحقیقات مدنی از شرکتهای برق در خصوص قطعی برق، برنامه‌های اضطراری و قیمت‌گذاری صادر و اعلام کرد این شرکت‌ها وضعیت اضطراری جوی را به شکل نادرستی مدیریت کردند.
جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا روز شنبه با اعلام فاجعه بزرگ برای تگزاس موافقت کرد که تامین مالی فدرال را برای مردم آسیب دیده از طوفان فراهم می‌کند و این کمک شامل مساعدت برای مسکن موقت، تعمیرات خانه و وامهای کم هزینه است.
بر اساس گزارش رویترز، با عادی شدن اوضاع جوی، تمام نیروگاههای برق هفته جاری به مدار برگشتند و برق اکثر خانه‌ها وصل شده اما نگرانی‌ها درباره تامین آب همچنان وجود دارد و به میلیونها نفر از ساکنان تگزاس توصیه شده است پیش از مصرف آب آن را بجوشانند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام