کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
پنج شنبه, 02 بهمن 1399   Thursday 21 January 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 30 مهر 1399

صفحه خبر: اجتماعی

نماینده تهران در مجلس دهم گفت: کار مجلس یازدهم به نزاع با رئیس جمهور تقلیل پیدا کرده است. در حقیقت میان ریاست جمهوری، مجلس و قوه قضائیه تفاوتی وجود ندارد. همه قوا مسئولیت دارند، باهم کار می‌کنند و اگر اتهامی وجود دارد همه با هم متهم هستند. بازی کی بود
کی بود من نبودم برای مردم بی‌تاثیر است. پروانه سلحشوری، نماینده تهران در مجلس دهم، در ارزیابی عملکرد مجلس یازدهم از ابتدای شروع به کار این مجلس تا امروز به برنا گفت: با توجه به اینکه اکثر نمایندگان مجلس یازدهم تازه وارد هستند تا زمانی که در کمیسیون‌ها جای بگیرند و به موضوعات تسلط پیداکنند، مقداری زمان می‌برد. متاسفانه علی رغم شعارهای انقلابی که دادند از مجلس انقلابی انتظار نمی‌رود که اول به سراغ کمیسیون‌هایی که پول و سفر دارند، بروند و بعد کمیسیون‌های اصلی رها شوند، به گونه‌ای که کمیسیون قضائی که یکی از مهم‌ترین کمیسیون‌های مجلس است و لوایح و طرح‌های مهم در این کمیسیون مطرح می‌شوند، با وجود اینکه بیش از ۴ماه از آغاز به کار این مجلس می‌گذرد اما یک ماه نشده که کمیسیون قضائی شکل گرفته است. این نماینده مجلس دهم افزود:
از طرف دیگر تا وقتی که مجلس دهم بود
و با اینکه فراکسیون امید در اقلیت بود، مدام تحت عناوینی نظیر مجلس ناکارآمد و فردگرا این مجلس را نقد می‌کردند و می‌گفتند که مجلس دهم کاری نمی‌کند و به وضعیت معیشت مردم توجهی ندارد. در حال حاضر مجلس یازدهم توپ را در زمینه دولت می‌اندازد و انگار نه انگار که این مجلس سهمی دارد. اگر در نظر بگیریم که مجلس می‌تواند در اوضاع سیاسی و اقتصادی کشور مشارکت داشته باشد و مجلس دهم مجلس متهمی بود و نمی‌توانست عمل کند، الان چرا مجلس یازدهم کاری نمی‌کند؟! سلحشوری خطاب به نمایندگان مجلس یازدهم ادامه داد: اما اگر مجلس نمی‌تواند در اوضاع سیاسی و اقتصادی کشور مشارکت داشته باشد پس چرا مجلس دهم را متهم می‌کردید؟! در حال حاضر برخی از اظهار نظراتی که نمایندگان مطرح می‌کنند، عجیب است. به عنوان مثال نائب رئیس کمیسیون بهداشت گفته بود که از طریق فروش کلیه می‌خواهیم درآمد ارزی داشته باشیم، هر چند که این گفته تکذیب شد و جاهای دیگر گفتند این خبر درست است، در هر صورت چنین صحبتی شده باشد واقعا جای تامل دارد و فاجعه است چرا که تا حد زیادی، انسان و انسانیت را تقلیل دادند. عضو کمیسیون فرهنگی مجلس دهم با اشاره به اقداماتی که مجلس یازدهم تاکنون انجام داده است، تصریح کرد: تاکنون در مجلس یازدهم اقدام خاصی آنطور که باید و شاید صورت نگرفته است اگرچه این انتظار وجود ندارد که به سرعت و با ضرب‌الاجل، کاری شود اما اگر پیش درآمد و یا صحبتی در مورد اینکه چه کارهایی را در برنامه‌های خود دارند داشتیم، می‌توانستیم این نوید را بدهیم که اینها می‌خواهند، اقدامی انجام دهند. متاسفانه کار مجلس یازدهم به نزاع با رئیس جمهور تقلیل پیدا کرده است. در حقیقت میان ریاست جمهوری، مجلس و قوه قضائیه تفاوتی وجود ندارد. همه قوا مسئولیت دارند، باهم کار می‌کنند و اگر اتهامی وجود دارد همه با هم متهم هستند. بازی کی بود کی بود من نبودم برای مردم بی‌تاثیر است. این نماینده پیشین مجلس با اشاره به اقدام نمایندگانی نظیر ذوالنور که از طریق اهانت به رئیس جمهور شوآف می‌کنند و از این طریق می‌خواهند از مسئولیتی که برعهده دارند، شانه خالی کنند، اظهار کرد: ذوالنور چندین دوره نماینده بوده است اما منظور بنده از افراد تاثیرگذار ذوالنور نبود. ذورالنور زیاد درگیر کارهای سیاسی شده و به همین دلیل، اینگونه اظهارنظر می‌‎کند. در واقع افرادی مانند حسین‌زاده بحرینی که کار تخصصی انجام می‌دهد، می‌تواند در این مجلس موثر باشد. سلحشوری در پایان یادآور شد: با توجه به اینکه بیش از ۲۳۰ نماینده متعلق به یک جریان هستند راهی غیر از این ندارند که همه کوتاهی‌ها را گردن قوه مجریه، بیندازند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام