کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
چهارشنبه, 08 بهمن 1399   Wednesday 27 January 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 30 مهر 1399

صفحه خبر: سرمقاله‌ها

درحالی که کمتر از دو هفته تا برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده باقی مانده است، شاهد هستیم که هر دو کاندیدا تلاش می‌کنند شانس خود را
به هر نحو ممکن افزایش دهند و در این زمینه گاه افشای برخی پرونده‌ها علیه سابقه هریک از این دو نامزد نیز مدنظر قرار می‌گیرد. در این زمینه به ویژه کمپین انتخاباتی ترامپ تلاش‌های ویژه‌ای داشته که از طریق تخریب جو بایدن بتواند برای ترامپ محبوبیت بخرد. موضوع اخیر که گفته می‌شود اسنادی درباره فساد پسر جو بایدن و نقش بایدن به عنوان معاون اوباما در سوء استفاده از قدرت برای فرزندش مطرح شده نیز در راستای همین رویه است که کمپین ترامپ به دنبال تخریب وجهه بایدن است. چهار سال پیش نیز در نزدیکی انتخابات شاهد بودیم که ایمیل‌هایی علیه هیلاری کلینتون منتشر شد که گفته می‌شود در شکست او نیز بی‌تاثیر نبوده است. با این حال وضعیت در شرایط امروز متفاوت است. در سال 2016 ترامپ تازه وارد سیاست شده بود و تلاش می‌کرد خود را به عنوان یک منجی نشان دهد که قرار است ساختارهای سیاسی و اقتصادی آمریکا را اصلاح کند اما امروز او کارنامه چهار ساله‌ای از حضور در مقام ریاست جمهوری را با خود دارد که مورد تحلیل و ارزیابی رای دهندگان قرار می‌گیرد. به همین دلیل است که اولویت اصلی کمپین بایدن تمرکز روی نقاط ضعف کارنامه ترامپ است و در این زمینه مدیریت کرونا، تبعات اقتصادی آن و تبعیض نژادی در جامعه به ابزارهایی برای دموکرات‌ها تبدیل شده است. از سوی دیگر در وضعیت فعلی جامعه آمریکا به شدت قطبی شده است و طرفداران هرکدام از دو کاندیدا به سادگی و با طرح موضوعاتی نظیر ایمیل‌هایی که دلالت از فساد دارد از رای خود باز نمی‌گردند. موضوع فساد پسر بایدن نیز تقریبا در آمریکا موضوع جدیدی نیست و نمی‌تواند برای ترامپ موج جدیدی را به وجود آورد تا رئیس جمهور ایالات متحده از طریق آن بتواند به بازسازی کمپین خود بپردازد. در چنین شرایطی به نظر می‌رسد روند فعلی تا روز انتخابات نیز ادامه داشته باشد و کماکان شانس بایدن برای پیروزی در انتخابات با تیکه بر نظرسنجی‌ها بیشتر باشد و روند افول ترامپ نیز با همین ضریب فعلی ادامه خواهد داشت.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام