کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
شنبه, 25 مرداد 1399   Saturday 15 August 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 06 خرداد 1399

صفحه خبر: سیاسی

1311- دخالت در امور دیگران؛ بعضی‌ها با این که در برخی جاها هیچ جایگاهی ندارند، متاسفانه در هر کاری و در امور دیگران دخالت می‌کنند یا بدون این که از آنان درباره موضوعی سوال شود، اظهار نظر می‌کنند. یا این که دو نفر درباره مسئله‌ای با هم در حال گفت و گو هستند، شخص سوم که هیچ ارتباطی به موضوع ندارد، برای این که خودی نشان دهد بگوید من هم هستم، سخنان آن‌ها را قطع و آن هم با صدایی بلند که باعث از بین رفتن نظم و آرامش می‌شود، سخن می‌گوید! به راستی چرا بعضی‌ها عادت دارند مورد
تمسخر دیگران قرار گیرند و انگشت نمای
بقیه شوند؟! (31/2)
1647- یکی از همکاران مطبوعاتی ام
که سال‌ها کارهای خبری انجام می‌داد به علت گزارش‌های غلط از سوی بدخواهان و همکارانی که کارشان چاپلوسی و زیرآب زنی یا خوش خدمتی است، مسائل شخصی ایشان را به کار ربط دادند تا این که به تشخیص مدیر موسسه اخراج شد. متاسفانه اینگونه اخراج‌ها یا تهمت‌های ناروا به همکاران در مدت بیست و نه سال خدمتم دیدم. مدیرانی که بیرون از موسسه مردمی‌اند و همه درباره اش به نیکی یاد می‌کنند، اما در داخل و محیط کار پُشت سرش بدگویی می‌کنند و دشنام سُر می‌دهند! با این که مسائل شخصی یا خانوادگی کارکنان هیچ ارتباطی به محل کار ندارد، متاسفانه هنوز برخی‌ها از لحاظ علمی‌و اعتقادی به آن اندازه‌ای که باید رشد کنند، رشد نکرده اند. اگر بخواهم نام تمامی‌همکاران اخراج شده را ذکر کنم شاید آن‌ها راضی به این کار نباشند، اما آخرین نفری که مورد اتهام قرار گرفت و اخراج شد، «حسین» است و مدت‌هاست بیکار و در به در دنبال کار می‌گردد.
علی از تهران(31/2)
1515- میز و صندلی ریاست برای برخی‌ها آنقدر محبوبیت دارد حاضر نیستند پس از این که به سن بازنشستگی می‌رسند، آن را به افراد دیگری بسپارند. متاسفانه در کشور ما با این که بیکاری بیداد می‌کند، مقامات بالادستی به جای این که بازنشسته‌ها را بازنشست و جوانان تحصیلکرده و بیکار را به جای آنان استخدام کنند، از همان نیروهای قدیمی‌استفاده می‌کنند. این یک نقص آشکار در سیستم اداری و برخی موسسه‌های دولتی و غیردولتی است. فامیل و همشهری بازی هم تا دلت بخواهد در بعضی جاها وجود دارد. (31/2)
1417- آقای مدیر! شما در برابر کارهایی که انجام می‌دهید و کارگران را بدون درنظر گرفتن شرایط روحی و روانی و خانوادگی از کار بی‌کار و اضافه کاری آنان را قطع می‌کنید، با توجه به مشکلات ریز و درشت اقتصادی و گرانی، مسئولید. جناب عالی به عنوان مدیر انتخاب شدید تا از اموالی که در اختیار دارید به دقت حفظ و نگهداری کنید. لطفاً در حفظ و نگهداری آن‌ها دقت کنید و به جای این که کارگران متعهد را اخراج کنید بازنشستگان دعوت به کار که کاری غیرقانونی است، آن‌ها را بیرون کنید و بکوشید تا دعای خیر جوانان پشت سرتان باشد. حضور تعداد بی‌شماری از بازنشستگان ظلم مضاعف به جوانان کشور عزیز ما است. علی از تهران(31/2)
1015- روزهای گذشته در صفحه حوادث روزنامه آفتاب یزد درباره درگیری راننده پژو 206 که جهت خلاف حرکت می‌کرد وقتی سرباز وظیفه‌ای با موتورسیکلت در حال عبور بود، به کار غیرقانونی راننده اعتراض کرد، آن‌ها چند نفری او را کتک زدند و از محل گریختند. با تحقیقاتی که انجام دادم، مشخص شد یکی از متواری شدگان که در همان محل پلاک 28 سکونت دارد و سال‌های گذشته با یکی از جوانان درگیر و مجبور به پرداخت دیه سنگینی شد. (31/2)
2105- با مفسدین اقتصادی باید به شدت برخورد شود تا درس عبرت برای دیگران باشد. (4/3)
2010- مسئولان ما چرا حرف‌های متناقض می‌زنند؟ از یک طرف می‌گویند ورود برنج خارجی ممنوع از طرفی واردکنندگان برنج از بانک مرکزی تقاضای ارز برای خرید برنج خارجی می‌کنند. کدام را باور کنیم؟ (4/3)
1901- جناب جعفر بای در آفتاب یزد نوشته‌اند قیمت‌ها حبابی است. قیمت سکه، خودرو، ارز، مسکن و برخی اقلام دیگر حبابی است. اما یادشان رفته است که باید برخی نظارت‌ها را هم حبابی دانست! (4/3)
1710- با سلام. عید سعید فطر مبارک. مسئولان باید پاسخگوی اعمال و کردار خود باشند. اینطور نباشد که مثلا همین پیام‌های مردمی که چاپ می‌شود مسئولان به آنها بی‌تفاوت باشند و نسبت به پیام‌های مردمی پاسخگو باشند. (4/3)
1421- در آفتاب یزد نوشته نامه 250هنرمند به وزیر ارشاد در پی توقیف تعدادی از فیلم‌ها و تئاتر. به ایشان می‌گویم از ابتدا آگاه باشند که حدود اشراف وزیر به هنر و هنرمندان چقدر است بعد تقاضای رسیدگی داشته باشند. (4/3)
1250- در روزنامه نوشته‌اید هیچ اجباری در فروش سهام عدالت وجود ندارد. اما از طرفی نوشته‌اید از 6 خرداد با مراجعه به شعب بانکی از مزیت فوری فروش 30 درصدی خبر دادید. ما می‌خواهیم همه سهام را بفروشیم لطفا توضیح دهید. (4/3)
1110- از مدتها قبل مشخص بود آقای قالیباف برای ریاست مجلس در آب نمک خوابانده شده‌اند. (4/3)
1025- ما گول بازی‌های احمدی‌نژادی‌ها، اصولگرایان و پایداری‌ها را نمی‌خوریم. به احتمال زیاد همان آقای قالیباف رئیس مجلس می‌شود. (4/3)
0850- از رقابت نهایی میان قالیباف و حاج بابایی نوشتید خواستم بگویم صددرصد آقای قالیباف انتخاب می‌شود. شما روزنامه‌نگاران هم باید این را درک کنید. (4/3)
1520- اینکه آمار فوتی‌های کرونا در 19 استان به صفر رسیده یک خبر خوشحال‌کننده برای همه مردم است. به کادردرمانی هم خسته نباشید و عید فطر را تبریک می‌گوییم. (5/3)
1501- پخش مجدد برنامه جذاب «عصر جدید» را به فال نیک می‌گیریم اما واقعا بدون تماشاگر جذاب نیست. به امید روزی که تماشاگران هم در برنامه حاضر باشند. (5/3)
1420- ارسال نفت با نفتکش‌ها به آبهای ونزوئلا زیرسایه تهدیدات آمریکا یک شکست خفت‌بار برای آمریکای جنایتکار بود. (5/3)
1312- اینکه پیشنهاد شده سهام عدالت به عنوان وثیقه بانکی در نظر گرفته شود بسیار ایده خوبی است و می‌تواند برای گرفتن تسهیلات گره‌گشای وام گیرندگان باشد. (5/3)
1301- میانگین نرخ مسکن در تهران حدود 15 تا 17 میلیون تومان شده است. واقعا مسکن و قیمت آن در تهران کولاک کرد. خرید خانه برای اقشار ضعیف یک رویا شد. دستمریزاد که نظارتی بر بازار مسکن نکردند. (5/3)
1120- من به عنوان یک هموطن از همه مردم کشورم تقاضا دارم با وجودی که برخی مشاغل و کسب و کارها و حرم‌های مطهر بازگشایی می‌شوند اما مردم کماکان رعایت فاصله‌گذاری بهداشتی را بکنند که دوباره درگیر یک پیک جدید نشویم. (5/3)
1021- این حق مسلم ماست که در آبهای آزاد تجارت آزادانه داشته باشیم. سنگ‌اندازی‌های آمریکا در این باره محکوم است. (5/3)
0901- آیا صحت دارد برخی نمایندگان خانه‌های سازمانی را به نام خود
زدند؟ (5/3)
پیام‌های مردمی در صفحات 3-6-8
یادش به خیر: پای صحبت قدیمی ها که می نشینیم می گویند یک نفر از اعضای خانواده کار می کرد و به علت ارزانی زندگی راحتی داشتند و روزهای تعطیل به دشت و جنگل یا باغ بستگان شان می رفتند و در کنار دوستان و آشنایان شاد و سرحال بودند. مانند حالا گرانی و مشکلات فراوان اقتصادی نبود که تمام اعضای خانواده هم کار و تلاش کنند به جایی نمی رسند و بیشتر مواقع بدهکار و گرفتارند. واقعاً روزهای خوش و ارزانی یادش به خیر! اکبر از تهران
علی. ف از تهران ـ به قول دوستان چه کسی پاسخگوست؟ دوستانی که از کار فرهنگی و نوشتاری ام اطلاع دارند، درباره بی توجهی مسئولان نسبت به مسائل و مشکلات اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی از جمله بیکاری، فقر، بدهکاری و بزهکاری، شرارت، درگیری های خیابانی و جمع آوری و ساماندهی معتادان خیابانی که مقطعی انجام شد، می گویند چرا با این که این همه می نویسید، به طور جدی به آن ها رسیدگی نمی کنند؟ واقعاً چه کسی پاسخگوست؟
خوش به حال دکتر مجید ابهری، رفتار شناس، هر روز یادداشت و تصویرش در صفحه اول روزنامه تان چاپ می شود.
محمدرضا سیاه پوش از تهران: از دوستان و عزیزانی که تولدم را از طریق فضای مجازی یا تلفنی و پیامکی تبریک گفتند، سپاسگزاری می کنم. همچنین از کاسبان و ابزارفروشان حسن آباد تهران که هوای همکاران شان را دارند، قدردانی می کنم. امیدوارم مشکلاتی که به علت ویروس کرونا برای این صنف ایجاد شده و چک های شان وصول یا پاس نشده از سوی دولت چاره ای اندیشیده شود.
شب های گذشته به بخش اورژانس بیمارستان امام حسین(ع) تهران رفتم اطلاعیه ای با این مضمون
«هر کس به عناوین گوناگون به کارکنان و کادر پزشکی بی احترامی کند، برایش جرایمی در نظر گرفته اند». در حالی که این گونه اطلاعیه ها سال های گذشته از سوی جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری ممنوع اعلام شد. باید پرسید در صورتی که پرسنل از رسیدگی فوری به بیماران اورژانسی خودداری کنند
چه جرایمی در نظر گرفته اند؟!
گلایه قهوه خانه داران از مسئولان؛ سه ماه به علت شیوع بیماری کرونا سفره خانه ها و قهوه خانه ها تعطیل و کارگران شان بیکار شدند و برخی ها به علت اجاره سنگینی که بابت مغازه تعطیل شده می پرداختند مجبور شدند اجاره نامه را فسخ و تاوان سنگینی هم به علت فسخ قرارداد بپردازند. مسئول جبران خسارت به این گونه صنف ها کیست؟ علی از تهران
محمدحسین نوروزیان از تهران: به محض بارش باران برق خیابان پیروزی، خیابان شکوفه، خیابان سیرجان قطع می شود. شرکت برق چه پاسخی برای این کار دارد؟ به عنوان نمونه شب های گذشته با قطع برق مواجه شدیم و
به دلیل این که آب با پمپ و تلفن با این که بی سیمی نیست، اما با قطع برق از کار می افتد. امیدواریم مسئولان شرکت برق برای رفع مشکل (قطع مکرر برق) چاره ای بیندیشند.
2210- قطع سیستم‌ها و اینترنت هم بلایی برای مردم شده بود در بانک ملی امیرآباد شعبه کوثر چند بار کار بانکی داشتیم مراجعه کردیم سیستم آن قطع بود. چرا آنقدر مردم را سرگردان می‌کنند؟ (3/3)
2017- در یکی از پیام‌های بازرگانی تمام تخم‌مرغ‌ها را به غیر از تخم‌مرغ برند تلاونگ را غیربهداشتی تلقی می‌کند. آیا این ادعا صحت دارد؟ اگر چنین است چرا تمام تخم‌مرغ‌ها نباید بهداشتی باشند؟ (3/3)
2041- واقعا اگر از خود نمایندگان مجلس دهم سوال شود چه نمره‌ای به خود می‌دهید فکر می‌کنید چه نمره‌ای بدهند؟ (4/3)
پیام‌های مردمی در صفحات 3-6-8


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام