کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
سه شنبه, 28 دی 1400   Tuesday 18 January 2022
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 06 بهمن 1394

صفحه خبر: اقتصادی

دبیر شورای هماهنگی بانک‌های خراسان رضوی گفت: موسسه مالی و اعتباری آرمان و زیرمجموعه‌های آن تحت نظارت بانک مرکزی هستند. علی صادقی در گفتگو باایسنا، با اشاره به اینکه موسسات مالی و اعتباری آرمان و زیرمجموعه‌های آن
دارای مجوز فعالیت هستند، اظهار کرد: بانک مرکزی فرصتی به این موسسات داده تا به تعهدات خود عمل کنند. در حال حاضر این موسسات با نام «در شرف تاسیس» یا «موسسات دارای مجوز» به فعالیت می‌پردازند. باید سرمایه اولیه که به عنوان پشتیبان است نزد بانک مرکزی مسدود باشد که خوشبختانه موسسات آرمان و فرشتگان از این نظر مشکلی ندارند.وی در خصوص تعهداتی که این موسسات موظف‌اند به آن‌ها عمل کنند، ادامه داد: بخشی از این تعهدات به صورت پرداخت وجه نقد است و مقداری نیز به صورت وثیقه ملکی است. املاکی که به عنوان پشتوانه و توان مالی موسسات هستند موسسات مکلف‌اند آن‌ها را ارائه دهند که تعیین می‌کند موسسه تبدیل به بانک شود و یا به صورت موسسه مالی و اعتباری بماند.صادقی با بیان اینکه نظارت بانک مرکزی بعد از اتفاقاتی که برای برخی موسسات مالی افتاد به صورت دقیق‌تر ادامه خواهد یافت، افزود: از این پس قطعا نظارت دقیق‌تر،‌درست‌تر و در چارچوب قانون ادامه خواهد داشت، چنانچه موسسات تخطی کنند همان طور که ثامن‌الحجج غیرمجاز شناخته و از نظر بانک مرکزی رد شده اعلام شد و مورد برخورد قرار گرفت با سایر موسسات متخلف نیز به همین صورت برخورد خواهد شد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام