کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
سه شنبه, 28 دی 1400   Tuesday 18 January 2022
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 15 آبان 1400

صفحه خبر: فرهنگی

آفتاب یزد ـ منصور مظفری: قانون نانوشته‌ای است این که «صد روزِ»نخست مدیریت‌ها می‌تواند تعیین‌کننده باشد اما و بر اساس همان قانون نانوشته ی «صدروزه» برخلاف دوران «حسن روحانی»، مدیران و دست اندر کاران چند رسانه، دیداری داشتیم با «آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی» هشتمین رئیس جمهوری اسلامی ایران و رئیس دولت سیزدهم.
نُقل محفل، بحث انتصابات بود، حال می‌ماند کارنامه و عملکرد؛ آیت‌الله رئیسی معتقد است: در فرصتی یک ساله به این نتیجه خواهد رسید که با کدام وزرا ادامه دهد و کدام وزرا از ادامه ی همراهیِ با دولت باز بمانند اما قدر مسلم این که شخص رئیس دولت سیزدهم نیز از فحوای کلام رسانه و مردم باید متوجه شده باشد که بین «انتظار افکار عمومی» و «وزن و توان کابینه»، در بعضی ابعاد فاصله است(!) حتم داریم با جدیت و صلابتی که در رفتار و کلام آیت‌الله رئیسی مشاهده شد حتی پیش از موعدِ یک ساله اگر وزیری نتواند آن طور که باید باشد، قطعاً بدونِ نیاز به واکنش مجلس، تغییر خواهد کرد.
نُقلِ محفل، بحثِ مذاکرات بود و گره گشایی از معیشت و کار و زندگیِ مردم که بدجور گره در گره شده است؛ آیت‌الله رئیسی اطمینان خاطر داد که دغدغه‌اش رفع نگرانی‌ها است. او اعلام آمادگی کرد تا در این مسیر از هیچ کوششی فروگذار نباشد. بحث به نشست شانگهای هم کشید به ابعاد مختلف داستان و چهره‌ها از هم باز شد وقتی رئیس کابینه ی سیزدهم گفت: از هیچ دیدار و گفتگویی رویگردان
نبوده است!
نُقل محفل، سفرهای استانی بود و همگان دانستند آن اندک نگرانی‌ها از وعده‌ها و هزینه‌ها نیز لحاظ شده است، گفته شد که بی‌مطالعه پای بر مرکب سفر نمی‌گذارند و گفته شد همین رفتن‌ها امید آفرین شده است.
نُقل محفل، استانداران نظامی بود اما به تحقیق دریافتیم نظامی‌های پادگانی راهی استانداری‌ها نشده اند، عمرانی ها، مدیریت خوانده‌ها و باتجربه‌ها در امور اجرایی و اجتماعی دست چین شده اند...
سرجمع دیدار خوبی بود خاصه وقتی دیدیم روزنامه‌ها و نقد‌ها و تیترهای حتی تند نیز در دستور کار قرار دارد در این میانه یکی دو بحث هم از سوی رسانه مطرح شد:
رسانه‌ها از این که فاصله‌ها بین مردم و مسئولان کم و کمتر از همیشه شده است سپاسگزاری کردند و قدرشناسانه با آن برخورد کردند یکی هم بحث امنیت بود که همین سفرهای استانی نشان داد امنیت خاطر ذهنی مردم در کنار امنیت عمومی کشور هر دو در درجه ی بالایی قرار دارد.
بحث دیگر واکسن‌ها بود که روانِ جامعه را آرامش بخشیده است. اصلاً بحث واکسن را باید شاهکار دولت آیت‌الله رئیسی به شمار آورد. کاری به این نداریم که پروسه چگونه انجام شد اما بی‌پروایی در ورود به بحث واکسن و دست دست نکردن را که نمی‌شود نادیده گرفت!
وقتی فهمیدیم تولید و واردات و رابطه با کشورهای دیگر از اروپا و آسیای دور گرفته تا همسایگان نیز دنبال شده است، نفس راحتی کشیدیم. حالا باید به روزهای بهتر فکر کرد!


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام