کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
پنج شنبه, 01 مهر 1400   Thursday 23 September 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 23 شهریور 1396

صفحه خبر: روی خط آفتاب

1112- بیکاری، مشکلات اقتصادی و گرانی باعث شده تعداد دستفروشان مترو یا پیاده‌روها افزایش یابد. به هر حال عده‌ای از آنها با فروش اجناس‌شان، امرار معاش می‌کنند. برخی‌ها‌ مخالف حضور آنان در مترو و پیاده‌روها هستند و بعضی‌ها‌ هم از روی دلسوزی موافق‌اند. این موضوع باید به‌طور اساسی و ریشه‌ای رسیدگی شود و با ایجاد مکان‌ها‌یی به طور ارزان یا رایگان مشکل این افراد را رفع کنند. (18/6)
1512- خداوند متعال می‌فرمایند «ای‌کسانی که ایمان آورده اید از بسیاری گمان‌ها درباره دیگران بپرهیزید، به‌راستی‌که برخی از گمان‌ها گناه است». درباره یکدیگر جاسوسی نکنید. حتماً برای برخی‌ها اتفاق افتاده در محله‌های قدیمی عده‌ای از همسایگان و بیکاران دورِ هم جمع می‌شوند یا غیبت می‌کنند یا در زندگی بعضی‌ها سرک می‌کشند.‌‌ای کاش به جای این کارهای غیر انسانی و غیراسلامی، کمی خود را با آیات قرآنی نزدیک کنند با این کار به معلومات اجتماعی شان هم افزوده خواهد شد. (18/6)
1146- مزاحمت و آلودگی صوتی سمساری‌ها و میوه‌فروشان دوره گرد در کوچه و خیابان‌ها‌ی شهر تا کی قرار است ادامه داشته باشد؛ آیا مسئولان شورای شهر و شهردار جدید تهران برای رفع این‌گونه مزاحمت‌ها نمی‌خواهند چاره‌ای بیندیشند؟(18/6)
0915- میدان امام حسین(ع)، به تغییرات اساسی نیاز دارد. شهردار سابق معلوم نیست با چه هدف و انگیزه‌ای میدان مربوط را به این روز درآورد! (18/6)
1814- برخی رانندگان اتوبوس‌های بلوار نیکنام ـ میدان هفتم تیر، هنگام رانندگی سیگار می‌کشند. از مسئولان شرکت واحد تقاضا داریم رانندگان را توجیه کنند هنگام رانندگی از سیگارکشیدن خودداری کنند. (18/6)
1145- سازمان تعزیرات حکومتی تا به حال به چند واحد صنفی نانوایی مراجعه و آنان را به علت پخت نامطلوب نان جریمه کرده اند؟ مردم تا کی قرار است نان بدون کیفیت را با قیمت گران تهیه کنند؟(18/6)
1114- درخواست از شرکت آب و فاضلاب: ساکنان خیابان پیروزی، خیابان شکوفه، انتهای کوچه رازی شرقی، از مسئولان شرکت آب و فاضلاب ناحیه سلیمانیه تقاضای رسیدگی به اُفت فشار آب این محل را دارند. با اینکه پمپ آب هم داریم، باز هم فشار آب ضعیف است. (18/6)
1512- چرا برخی حبوبات بسته بندی شده به جای اینکه در بسته‌های یک کیلوگرمی باشد، 900 گرم است؟ مشتریان وقتی خرید می‌کنند باید از خریدشان راضی باشند، اما برخی کارخانه‌ها با کارهای غیرقانونی شان باعث بدبینی و نارضایتی مشتریان می‌شوند. (18/6)
2311- در مورد کم لطفی آقایان پزشکان به بیماران عرض کنم وقتی آقایان دکترها در مطب و بیمارستان حضور ندارند به سفارش ایشان چه بیمارستان چه مطب اجازه ندارند شماره تلفن ایشان را در اختیار بیمار قرار بدهند در صورتی که امکان دارد با تماس با پزشک جان بیماری از مرگ نجات پیدا کند. (18/6)
2314- ناسزاگویی نماینده اصولگرا در مجلس به دکتر ظریف باعث ناراحتی مردم فهیم خرمشهر شد و دقایقی جو مجلس را برهم زد. این آقای آگاه دکتر ظریف را به دروغگویی متهم کرد و با الفاظ بدی او را مخاطب قرار داد که رسانه‌های معاند آن را بارها بازپخش کردند. (18/6)
2022- به خاطر دارم سال‌ها پیش با یک پرواز دانشجویی ارزان قیمت به تهران آمدم. چون همه مسافران دانشجو یا فارغ‌التحصیل بودند هواپیمای نو ایران ایر چرخی به دور آسمان تهران زد. آن روز عید غدیر بود. تمام خیابان‌ها غرق در چراغانی و نور بود. مردم به هزینه خود طاق نصرت‌های زیادی با فرش و گل و گیاه در خیابان‌ها گذاشته بودند و همه جا شیرینی پخش می‌کردند. (18/6)
درخواست ساکنان خیابان هوا و فضا از شهردار بومهن
مدتی قبل درباره مشکلات خیابانی در بومهن مطلبی در صفحه 6 روزنامه آفتاب یزد چاپ شد، در پی آن و با گذشت مدتی از موضوع، متاسفانه هیچ اقدامی برای رفع مشکلات مربوط انجام نشد. به عنوان یادآوری مختصری از مشکلات بومهن به اطلاع مسئولان شهری به‌ویژه شهردار بومهن می‌رسد:
در بلوار غریبی، ورودی خیابان هوا فضا (نشان‌دهنده‌ نام خیابان) تابلو ندارد، در نتیجه افراد غیربومی و رهگذران برای انجام کارهای ضروری با مشکل مواجه‌اند.
زمین بایر با وسعت زیاد تبدیل شده به محل انباشت زباله.
گودال آب و فاضلاب مقابل پلاک 8، رانندگان را مانند سیاهچاله به درون خود می‌کشد و در پی آن صدای گوشخراش ترمز آرامش ساکنان را به هم می‌ریزد. ساکنان از شهردار بومهن درخواست نصب سرعت‌گیر در نزدیکی گودال و نصب مخازن زباله و نیز فنس کشی دورِ زمین بایر دارند.
**
عبور زیرزمینی و کفش آهنی!
نمی‌دانم تا به حال گذرتان به چهارراه خیابان‌های انقلاب‌ـ ولی‌عصر(عج)، تئاتر شهر یا پارک دانشجو افتاده یا خیر؟ یکی از طرح‌ها در زمان شهردار سابق تهران، ساخت زیرگذر است. هرگاه به این مکان مراجعه می‌کنم، عده‌ای از مردم را می‌بینم که گیج‌وار برای بیرون رفتن از زیرگذر راه‌ گم کرده‌اند. صرف هزینه‌های بالا از مالیات مردم برای گیج کردن مردم با بازخورد منفی. یا طرح‌ میدان امام حسین(ع)، ساخت پیاده‌راه 17شهریور میدان امام حسین(ع) تا میدان شهدا یا سنگفرش‌های تزیینی در میدان بهارستان، خیابان 30 تیر و چهارراه سرچشمه و برخی نقاط دیگر و همچنین چهارراه ولی‌عصر‌ که مورد رضایت مردم نیست. افرادی که می‌خواهند از پیاده‌رو مقابل پارک دانشجو به آن سوی خیابان بروند یا بالعکس در چهارسوی خیابان، باید حتماً از زیرگذر بروند و هر بار به جای اینکه به مسیر اصلی برسند، سر از جاهای دیگر در می‌آورند. به نظر می‌رسد نجفی(شهردار تهران)، باید برای رفع ایرادها و مشکلات فنی کفش‌های آهنی بپوشد!


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام