کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
دوشنبه, 18 اسفند 1399   Monday 8 March 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 27 فروردین 1396

صفحه خبر: اجتماعی

رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران، از اجباری شدن مشاوره و غربالگری ژنتیک در برنامه ششم توسعه خبر داد.
به گزارش ایسنا، سید حسن موسوی‌چلک اظهار کرد: خوشبختانه عملکرد بهزیستی نسبت به سال‌های گذشته خیلی بهتر شده است، از جمله اینکه پارسال در حوزه‌های فرهنگی و جشنواره‌های بین‌المللی قرآنی توانست مقام بیاورد. در حوزه سیاست‌گذاری نیز بر اساس قانونی که مجلس شورای اسلامی‌تصویب کرد، بهزیستی به‌عنوان متولی سلامت اجتماعی تعیین شد.
این مسئول با بیان اینکه ما نیاز داریم که ساختارمان را بازنگری کنیم، ادامه داد: بررسی آسیب‌های اجتماعی ظرفیت زیادی از برنامه ششم توسعه را به خود اختصاص داده است. در خصوص افزایش مستمری جامعه تحت پوشش نیز، یکی از سازمان‌هایی که پیگیر این موضوع بود، سازمان بهزیستی است.
وی افزود: بهزیستی زمانی به اهداف خود می‌رسد که یک سازمان نیازمحور و نه مشکل‌محور باشد و بتواند رویکرد سلامت اجتماعی را تقویت کند. علاوه بر این، امروز ما می‌توانیم مدعی باشیم که یکی از موفق‌ترین سازمان‌ها در عرصه خصوصی‌سازی هستیم؛ چرا که حدود 94 درصد از فعالیت‌های سازمان به بخش خصوصی واگذار شده است.
موسوی‌چلک با تاکید بر تمرکز بیشتر بهزیستی روی نظارت‌ها، خاطرنشان کرد: بهزیستی تنها سازمانی است که هر سه ماه یک بار همه حوزه‌های ستادی و استانی را با چک لیست‌های تخصصی رصد می‌کند. با این وجود پیچیدگی کار در حوزه اجتماعی به گونه‌ای است که متاسفانه سازمان‌های اجتماعی، محل سر ریز مشکلاتی است که به خاطر ضعف در سایر دستگاه‌ها شکل گرفته است.
رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران با تاکید بر اینکه مشکلاتی که سازمان بهزیستی با آن مواجه است در کوتاه مدت حل نمی‌شود، افزود: بهزیستی در بسیاری از مشکلات موجود هیچ نقشی ندارد. مثلا وقتی تصادفی به وقوع پیوسته و معلولیتی شکل می‌گیرد، بهزیستی هیچ نقشی در آن ندارد. از این رو امیدواریم هر چه رو به جلو می‌رویم، این دغدغه‌ها نیز کمرنگ‌تر شود.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام