کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
شنبه, 28 فروردین 1400   Saturday 17 April 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 20 اسفند 1394

صفحه خبر: سیاسی

وزیر تعاون دولت اصلاحات گفت: درصورت عملکرد برنامه‌محور در مجلس، می‌توان گفت این اولین مجلس تشکیلاتی ‌است که نمایندگان از حرکت‌های انفرادی بیرون آمده و امیدواریم با حضور نیروهای اصلاح‌طلب در مجلس این اتفاق بیفتد. علی صوفی با اشاره به برنامه جامع اصلاح‌طلبان که در شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان تدوین شده، خاطرنشان کرد: مجلس مصمم است برنامه‌محور عمل کند. در صورت عملکرد برنامه‌محور می‌توان گفت این اولین مجلس تشکیلاتی‌ای است که نمایندگان از حالت انفعال و حرکت‌های انفرادی و به‌دور از منافع ملی بیرون آمده و در جهت منافع ملی حرکت خواهند کرد که امیدواریم با حضور نیروهای اصلاح‌طلب در مجلس این اتفاق بیفتد. او در گفتگو با ایلنا، خاطرنشان کرد: در حال حاضر این اصل مورد تصریح همگان است که چقدر مجلس می‌تواند در پیشبرد اهداف ملی موثر باشد و چقدر می‌تواند به دولت کمک کند و در رفع موانع کشور و گشایش معضلات معیشت مردم کارآمد باشد. در چنین فضایی که مجلس و دولت همگام با هم به منافع ملی فکر می‌کنند، می‌شود به حرکت‌های ایجابی در آینده خوشبین بود. وزیر دولت اصلاحات به برجا (برنامه جامع اصلاح‌طلبان) اشاره و تصریح کرد: تدوین برنامه جامع اصلاح‌طلبان ذیل اسناد بالادستی یعنی سند چشم‌انداز بیست‌ساله و برنامه پنج‌ساله ششم که مجلس و دولت در شکل‌گیری آن نقش دارند، یکی از این حرکت‌های ایجابی اصلاح‌طلبان در راستای تحقق اهدافشان است. صوفی به اولویت‌های مجلس دهم اشاره کرد و گفت: در حال حاضر اولویت اصلاح‌طلبان تصویب طرح و لوایحی است که به پیشبرد اهداف اقتصادی و بهبود وضعیت معیشتی مردم کمک می‌کند. برنامه شورای عالی سیاست‌گذاری و برنامه کاری‌ که برای نمایندگان پیش‌بینی شده، اولویت را به مسائل اقتصادی داده است. در گام بعدی در صورتی که شرایط لازم فراهم شود، اصلاح قانون انتخابات و طرح‌های سیاسی‌ از این قبیل جزو برنامه‌های بعدی اصلاح‌طلبان است که درحال حاضر در درجه دوم اهمیت قرار گرفته است.
او با اشاره به اینکه استفاده از ظرفیت‌هایی نظیر سران اصلاح‌طلب برای ایجاد وحدت بین اصلاح‌طلبان در رسیدن به پیروزی این دوره بسیار حائز اهمیت بوده است، خاطرنشان کرد که امروز اصلاح‌طلبان به بلوغ سیاسی خیلی خوبی رسیده‌اند که تجربه‌های تلخ گذشته در این بلوغ بسیار موثر بوده است. صوفی گفت: در این پیروزی علاوه بر اتحاد و اتفاقی که بین سران بود، در بدنه بین احزاب و در جامعه اصلاح‌طلبی بین مردم اتحاد و انسجامی به وجود آمد که شورای عالی سیاستگذاری نماد آن بود. این روند ادامه پیدا خواهد کرد و ما فکر می‌کنیم راهی جز این نیست. در حال حاضر
همگی می‌دانیم که اگر بر طبل اختلاف نظر‌ها کوبیده شود، طبعا تفرقه‌ای به وجود می‌آید که نتیجه این پیروزی را منفی خواهد کرد. اصلاح‌طلبان به این بلوغ سیاسی رسیده‌اند که در عین تکثر باید وحدت داشته‌باشند و استراتژی واحدی را دنبال کنند. صوفی در ادامه ضمن تاکید بر این مسئله که اتفاقی که در انتخابات اخیر افتاد گام دوم مردم در راستای تغییر فضای کشور بوده است، گفت: امروز که مجلس و دولت تا حد قابل‌قبولی می‌توانند به هم کمک کنند، خود دولت گام سوم را تحت عنوان «برجام دو» نام گذاری کرده است و قرار است در سیاست داخلی همچون اتفاقی که در سیاست خارجی افتاد موانعی که بر سر راه پیشرفت و توسعه قرار گرفته شده است، برداشته شود.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام