کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
چهارشنبه, 25 فروردین 1400   Wednesday 14 April 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 03 اسفند 1399

صفحه خبر: اقتصادی

خانوارهای ایرانی در بهمن ماه امسال به طور میانگین بیش از ۴۸درصد نسبت به پارسال بابت تامین کالا و خدمات هزینه کرده‌اند. به گزارش ایسنا، بررسی تازه‌ترین گزارش مرکز آمار ایران از وضعیت تورم نشان داد که هر سه شاخص تورم در بهمن ماه با افزایش همراه بوده است.
این در حالی است که تورم نقطه به نقطه (تغییر شاخص نسبت به ماه مشابه سال قبل) به ۴۸.۲درصد رسیده که در مقایسه با دی ماه دو درصد افزایش دارد، بر این اساس خانوارهای ایرانی به طور میانگین ۴۸.۲درصد بیشتر از بهمن۱۳۹۸ برای خرید کالاها و خدمات هزینه کرده اند. بررسی تغییرات تورم از ابتدای سال ۱۳۹۶ تا کنون نشان می‌دهد که بالاترین حد تورم نقطه‌ای مربوط به اردیبهشت ۱۳۹۸ با ۵۲.۱درصد بوده که در ادامه تا ۱۹.۸درصد در فروردین امسال نیز کاهش داشته ولی دوباره در دور افزایشی قرار گرفته و تا ۴۸.۲درصد در بهمن امسال رسیده است. کمترین میزان تورم نقطه‌ای در این دوره به شهریور ۱۳۹۶ با هفت درصد اختصاص دارد.
اما تورم سالانه به ۳۴.۲درصد رسیده که این شاخص نیز نسبت به دی ماه دو درصد رشد داشته است. تغییرات تورم سالانه در چهار سال اخیر از این حکایت دارد که کمترین میزان در فروردین ۱۳۹۶ با هفت درصد ثبت شده که در ادامه تا ۴۲.۷ در شهریور پارسال افزایش یافته است، این شاخص در نوسان بوده و اکنون به ۳۴.۲درصد رسیده است.
همچنین تورم ماهانه که بیانگر درصد تغییر نسبت به ماه قبل است در بهمن ماه ۲.۵درصد گزارش شده که افزایش ۰.۷درصدی دارد. از سال ۱۳۹۶ تا کنون نیز کمترین حد ثبت شده برای تورم ماهانه منفی ۰.۱درصد در اردیبهشت ۱۳۹۶ و بیشترین هفت درصد در مهرماه امسال است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام