کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
سه شنبه, 27 مهر 1400   Tuesday 19 October 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 27 اسفند 1398

صفحه خبر: سیاسی

روی خط آفتاب
1147- بالاخره روزی این بیماری منحوس کرونا از بین می‌رود. اما ما نه جانفشانی‌های کادرهای درمانی را فراموش می‌کنیم نه سوداگری عده‌ای سودجو که اجناس موردنیاز مردم را احتکار کردند. (22/12)
1050- در این اوضاع آنها که دنبال تخریب دولت هستند راه بیراهه می‌روند. دولت به اندازه کافی با مشکلات درگیر است؟ باید به دولت کمک کنند نه اینکه چوب لای چرخ آن بگذارند. (22/12)
0841- سماجت دولت آمریکا در اعمال تحریم‌های ظالمانه آن هم درحالی که کشور ما با بیماری کرونا دست و پنجه نرم می‌کند و نیاز به کمک‌های مالی داریم نمونه بارز یک رفتار ضدبشری است.
مرگ بر ترامپ. (22/12)
2210- مسئولان شهری فکری برای معضل زباله‌ها در سطح شهر کنند. بسیاری از خیابان‌ها و کوچه‌ها زباله‌های ریخته شده به همراه دستکش و ماسک آلوده دیده می‌شود. اینها منبع آلودگی است. متاسفانه برخی مردم هم رعایت نمی‌کنند. (22/12)
1715- ساعات کاری ادارات نباید به روند عادی خود بازمی‌گشت باید کاهش ساعات ادامه پیدا می‌کرد. (23/12)
1712- چرا برخی‌ها با اعلام شایعه‌هایی مثل بسته شدن پمپ بنزین‌ها یا فروشگاهها روی اعصاب مردم می‌روند؟ از طرفی مسئولان اعلام کردند پمپ بنزین‌ها بسته نمی‌شود مثل ماجرای گران نکردن بنزین نشود که اعلام کردند گران نمی‌شود بعد گران
کردند. (23/12)
1707- با تشکر از زحماتی که در روزنامه می‌کشید. در پنجشنبه 23 اسفند در صفحه آخر مطلب از چین درس نیاموختیم از ایتالیا بیاموزیم محبت کنید چه بیاموزیم؟ از ایتالیا چه بیاموزیم؟ لطفا دقت بیشتری
کنید. (23/12)
آفتاب یزد: قرنطینه کردن کل کشور و رسیدگی به امور معیشتی مردم و بی‌نیازی مردم از رفت و آمد در شهر و خرید است.
1702- من در منطقه قیطریه تهران زندگی می‌کنم. برای خرید الکل به هرچه داروخانه بود مراجعه کردم، هیچ‌کدام الکل نداشتند. یک داروخانه یک بطری کوچک به نام لیکول را به قیمت 35هزار تومان به من دادند. خواهش می‌کنم وزارت بهداشت محل‌هایی را برای تحویل الکل به مردم تعیین
کنند. (23/12)
1640- سلام به آفتاب یزد. از رشت پیام می‌دهم. اعلام کردند از ساعت 10 تا صبح تا 5/6 بعدازظهر مغازه‌ها باید بازی باشد بعد بسته شوند. یعنی بعد از این ساعت میکروب کرونا وارد بازار می‌شود؟ (23/12)
1621- آقای مهاجری گفتند برخی وقتی وارد مجلس شدند می‌فهمند یک من ماست چقدر کره دارد؟ باید عرض کنم ماست‌های امروز که کره ندارند چون آبکی هستند. اما آن که خرج و هزینه می‌کند وارد مجلس شود می‌داند چگونه از ماست کره
بگیرد! (23/12)
1610- با آرزوی سلامتی برای شما. از زحمات پرسنل پزشکی و کادرهای درمانی در سراسر کشور خصوصا مناطق بحران‌خیز کمال تشکر و سپاس را داریم. امیدواریم خداوند به آنان توفیق و سلامتی اعطا کند تا در راه خدمتگزاری به مردم سلامت و تندرست باشند. (23/12)
1602- من نمی‌دانم آقای رحیم ازغدی چه از مردم می‌خواهد؟ این چه حرف‌هایی است که ایشان در سخنرانی‌هایش می‌زند؟ چه حرف‌هایی تحویل مردم می‌دهد. می‌گوید بروید حمام بعد بروید آفتاب بگیرید خشک شوید. این چه حرفهایی است؟ (23/12)
1545- آقای مظفری! ما مردم فقط باید از دست برخی نامدیران غصه بخوریم. ایتالیا یک شهر بزرگ را با آن همه جمعیت قرنطینه کرده. چین شهرهای بزرگ خود را قرنطینه کرد. چرا ما از روز اول قم را قرنطینه نکردیم؟ شاید امروز آنقدر آمار ابتلا بیشتر نمی‌شد. چرا عده‌ای به مردم توجهی
نکردند؟ (23/12)
1559- شاید این هم یک واقعیت است که ما از اول با کرونا خیلی جدی برخورد نکردیم. باید بیشتر پروازها به چین ممنوع می‌شد. قم از ابتدا باید قرنطینه می‌شد. (25/12)
1551- هر جا شیوع کرونا بیشتر است تردد هم در آنجا زیاد بوده. تنها راه قطع انتقال آن عدم رفت و آمد و تردد در سطح شهر است. اما‌ای کاش برخی مردم جدی می‌گرفتند. (25/12)
1541- یعنی اوضاع پرسپولیس آنقدر خراب است که چکی که به باشگاه شهر خودرو برای انتقال یحیی گل‌محمدی دادند برگشت خورده است؟ (25/12)
1532- ما که مدت‌هاست به خاطر بیماری کرونا قید فوتبال را زدیم. مسابقات هم که تعطیل شدند اما این سوال مطرح است چرا قراردادهای نامعقول با مربیان خارجی بسته شد که باید تاوان سنگین برای آن بدهند؟ چرا بودجه کشور را با این قراردادها و محکومیت‌ها در فیفا به باد دادند؟ (25/12)
1512- یک سناتور آمریکایی چه جمله جالبی به ترامپ گفته او به رئیس‌جمهور آمریکا گفته: اعتراف کن درباره ایران شکست خورده‌ای. آمریکا باید اعتراف کند و تحریم‌ها را هم لغو کند. (25/12)
1502- آنهایی که در این وانفسا ادعا می‌کنند روحانی کجاست؟ قصد تخریب دارند. وگرنه آقای روحانی هست بنده خدا دولت روحانی در این شرایط روزهای سختی می‌گذراند. باید حمایتش کرد نه زیرسوال بردن. (25/12)
1442- به نظر من دستگاه امور خارجه کشور باید با رایزنی با کشورهای دیگر تمام فشار خود را به دولت آمریکا وارد کند تا لغو تحریم‌ها را اعلام کند. بدون لغو تحریم‌ها امکان حل مشکلات امروز خصوصا مقابله با کرونا خیلی سخت است. (25/12)
1431- مردم اگر تامین بودند و پس‌انداز قابل قبول داشتند مایحتاج خود را تهیه می‌کردند و برای مدتی در خانه می‌ماندند. تا خطر انتقال ویروس کاهش یابد. اما واقعیت این است برخی از مردم تامین نیستند خیلی‌ها مجبورند بیرون باشند کار کنند و کسب درآمد کنند. (25/12)
1421- هرچقدر شهرها خلوت‌تر باشد می‌توان بیشتر امیدوار بود که جلو شیوع کرونا گرفته شود. (25/12)
1401- چرا برخی‌ها شایعه کردند روحانی و معاون او آقای جهانگیری مبتلا به کرونا شده‌اند. (25/12)
1348- باید کسانی که علائم بیماری دارند اما به مسافرت می‌روند جریمه
شوند. (25/12)
1333- درود بر آفتاب. در روزنامه یکشنبه مقاله‌ای در مورد دلار بود. این روزها بیشتر کاسبی‌ها خوابیده. کی خرید و فروش دلار می‌کند که قیمت دلار افزایش یافته. به نظر من آنهایی دلار می‌خرند که می‌خواهند جنس قاچاق کنند. یا کسانی‌اند که ارز تهیه می‌کنند و به دیگران می‌فروشند. دلالان سعی می‌کنند قیمت‌ها را بالا
ببرند. (25/12)
1213- روزنامه‌تان چرا جدول ندارد؟ ما که در خانه بیکار نشسته‌ایم چه کار کنیم؟ لطفا جدول را درج کنید. (25/12)
در دنیای کنونی و پیشرفت سریع تکنولوژی، هر فرد برای خود حداقل یک فرستنده و گیرنده صوتی (رادیویی) و همراه بایک فرستنده و گیرنده تصویری (تلویزیونی) که مجموعاً در همان موبایل یا تلفن همراه خلاصه می‌شود در اختیار دارند، چیزی که تا چند سال قبل نوعی شوخی و افسانه و خیال پردازی و حتی غیرممکن به نظر می‌رسید، ولی همه می‌بینیم که این امرِ مهم مخابراطی مهم که دنیایی را متحول نموده است میسر و یکی از ضروریات زندگی فعلی نموده که هیچ چیزی یگری در طبیعت نموده است که سریع‌ترین اخبار را در کسری از ثانیه به همه جای دنیا می‌رسانند و دیگر جایی برای کتمان و پنهان کاری باقی نمی‌گذارد.
...0913
مردان و زنان بزرگ هیچ‌گاه نمرده و نمی‌میرند، آنهایی که در تاریخ نه تنها ایران بلکه در تاریخ جهان اثرگذار ‌بوده و اثرات مثبت و سازنده‌ای از خود به جای گذار‌ده‌اند و تا اَبد همه مردم از آنها به نیکی یاد می‌کنند، صنعتگرانی که بنیانگذار صنعت و تمدن جدیدی در کشورمان بوده اند، ایران کشوری است که مَهد هُنر، صنعت، علم و ادب و در بسیاری از زمینه‌های فرهنگی در جهان بوده است و هنوز هم اشخاص بزرگ و اصیل و با اصالت و عاشق ایران در کشورمان و ایرانیان در خارج از کشور کم نبوده و نیستند، بیایید و بیاییم قدر آنها که افتخار ما بوده و همواره هستند را بیشتر بدانیم. اصفهان - محمود بلیغیان
...0913
امسال کشور با شیوع ویروس کشنده و واگیردار کرونا مواجه شده، برای پیشگیری متخصصین دوری چند ماهه از اجتماعات را توصیه موکد می‌کنند. یکی از چیزهایی که امسال باید حتما ترک شود مراسم عیددیدنی نوروز است. تلویزیون هم مردم را آگاه کند، نه اینکه مرتب از دید و بازدید عید نوروز بگوید! شیرینی و آجیل ممکنه آلوده باشه، روبوسی و دست دادن مطلقا ممنوع. تبریک گفتن فقط با تلفن. در خانه بمانید. عید بی‌عید.
...0901
ب. کاشفی از گرگان: قیف! سال‌های گذشته معماری برای ساخت آشپزخانه خانه قدیمی مان واقع در خیابان شهدا، لاله ششم شهر گرگان آوردیم. پس از تکمیل آن، با گذشت دو سال از این موضوع وقتی بارش باران شدت می‌گیرد، روی سقف آشپزخانه آب جمع شده و به درون آشپزخانه سرازیر می‌شود. برای رفع مشکل به یکی از بناها متوسل شدیم، گفت که بنای قبلی هنگام ساخت به جای این که از قیف دهانه گشادتر استفاده کند، از قیف دهانه تنک استفاده کرده و این مساله باعث شده که آب به درون ساختمان نفوذ پیدا کند! به راستی چرا برخی از معماران یا بناها در انجام کارشان و در قبال پولی که می‌گیرند، دقّت نمی‌کنند و باعث ضرر و زیان به خانواده‌ها می‌شوند؟
محمد رجبی: صدای مرم؛ چاپ درددل‌های مردم در ستون پیام‌های مردمی روزنامه‌تان کمک می‌کند صدای مردم به راحتی به گوش مسئولان برسد. از این که چنین مکانی برای مخاطبان تان اختصاص داده‌اید، قدردانی می‌کنم.
عرفان: چرا بعضی‌ها دوست دارند مورد توجه یا ترحم قرار گیرند. کارهایی انجام می‌دهند تا بیشتر دیده یا شنیده شود؟ به نظر می‌رسد برخی‌ها به علت کمبودهایی که دارند بیشتر دچار چنین حالتی هستند. گفتند نمونه بیاور ولی من نمونه نمی‌آورم.
درک واقعیت؛ بعضی‌ها با این که از تحصیلات بالایی برخوردارند اما منطقی نیستند و هنوز به آن درجه از دانش نرسیده‌اند که بتوانند واقعیت‌ها را درک کنند! مدرک کاغذی گرفته‌اند ولی مدرک عقلانیت و انسانیت نگرفته‌اند. بیشتر دانشگاه‌های ما چهارتا دیوار آجر است و یک تابلو، تویش هیچی نیست! اکبر
فرخی پور: ارزش انسان‌ها به ادب، متانت و شخصیت آنهاست. متاسفانه برخی‌ها با جلف و سَبُک بازی رفتارهای غیرمتعارف دارند که قابل پسند همگان نیست. صدا و سیما بهتر است به جای پخش این همه پیام‌های بازرگانی ابتدا، وسط و انتهای هر سریال و فیلم سینمایی، یا ساخت طنزهای آبکی که هیچ شباهتی به طنز ندارند، کمی هم به فکر ساخت برنامه‌های آموزنده و پُرمحتوا باشد.
علی اکبر فرقانی: علت این که ایستگاه‌های بیشتر اتوبوس‌های بی‌. آر. تی را شخم می‌زنند، چیست؟ این کار باعث می‌شود هنگامی که اتوبوس‌ها به ایستگاه‌ها می‌رسند با تکان ناشی از دست‌اندازهای ایجاد شده، مسافران تعادل‌شان را از دست بدهند. به ویژه این که این مساله برای بانوان باردار مشکلات فراوانی هنگام توقف اتوبوس‌ها ایجاد می‌شود. البته این موضوع در تمامی ایستگاه‌ها وجود دارد، چون از این ایستگاه سوار اتوبوس شدم، فرصت شد تصویری هم بگیرم و ارائه دهم.
شادباش نوروزی: هر چه به روزهای پایانی سال نزدیک‌تر و به عید نوروز نزدیک‌تر می‌شویم به جای این که مردم شاد و خوشحال باشند، به علت ویروس بیماری کرونا ناراحت‌اند. برخی‌ها هم برای حفظ سلامتی و پیشگیری از شیوع بیماری در فضای مجازی کمپین «در خانه بمانیم یا امسال عید نوروز میزبان یا مهمان تان نیستیم»، راه‌اندازی کرده‌اند. به هرحال پیشاپیش فرا رسیدن نوروز باستانی را به تمامی هموطنان گرامی تبریک و شادباش می‌گویم. علی از تهران
1750- یک عضو شورای شهر خطاب به دولت می‌گوید پایتخت را قرنطینه کنید. چگونه می‌شود این کار را کرد؟ یعنی مردم در خانه‌ها بمانند! برای خرید ضروری چه کنند؟ (22/12)
1421- مردم چرا توجهی نمی‌کنند چرا هنوز با وجود این همه توصیه‌های وزارت بهداشت برخی‌ها به سفر می‌روند چرا با جان خود و دیگران بازی می‌کنند؟ (22/12)
آفتاب یزد: اگر قرار است مردم در خانه بمانند چرا دولت محترم ادارات و بانک‌ها را تعطیل نمی‌کند.
1410- نباید در چنین شرایطی مجلس تعطیل می‌شد. خون آقایان در مجلس از مردم رنگین‌تر بود؟ باید در مجلس فکری به حال اوضاع کشور می‌کردند نه که تعطیل کنند. واقعا جای تاسف دارد. (24/12)
1401- آقای مظفری! ما هم دلمان برای سینما رفتن، بازارگردی و خیابان گردی تنگ شده اما مجبوریم این روزها رعایت کنیم قید رفت و آمد را زدیم همه باید دست به دست هم بدهیم همکاری کنیم تا کرونا را شکست دهیم. به مردم بگویید همکاری کنند تا این بیماری نحس از کشور برود. (24/12)
1223- جناب مدیرکل بانک مرکزی با سلام. بالاخره نفرمودید آن خانم اهل چین مقیم ایران چکاره است که در یک قلم 25 میلیارد از تهران به حساب پدرش به چین حواله کرده است؟ (24/12)
1223- با آرزوی سلامتی برای شما آفتابیان. مجری جوانی که از تلویزیون با یک کارشناس مصاحبه می‌کند حس می‌کنیم وی می‌خندد یعنی به صحبت آن کارشناس می‌خندد. درحالی که چنین نیست بافت صورت او حالت لبخند دارد و آن کارشناس چیزی نگفته که باعث خنده مجری شود! (24/12)
1203- در برخی از مناطق تهران شاهد خلوتی و عدم رفت و آمد هستیم، اما چرا در برخی مناطق مردم رعایت نمی‌کنند؟ برخی خیابان‌ها حتی شلوغ است. مردم رعایت نکنند این ویروس مدت بیشتری در کشور می‌ماند. (24/12)
1121- فوت 611 نفر از هموطنان خود را به علت ابتلا به کرونا به خانواده‌های آنان و مردم ایران تسلیت عرض می‌کنیم. امیدواریم این بیماری هرچه زودتر از کشورمان محو شود. (24/12)
1021- معاون وزیر بهداشت می‌گوید ما می‌خواستیم مرز با چین بسته شود اما جدی نگرفتند خواستم بگویم چرا جدی نگرفتند؟ چرا بی‌توجهی شد؟ (24/12)
0910- کسانی که رعایت نکات بهداشتی را نمی‌کنند کسانی که به حقوق دیگران بی‌توجه هستند بویی از فرهنگ و اخلاق نبردند. (24/12)
0814- مردم سعی کنند مایحتاج خود را یک مرتبه خرید کنند. حداقل به مدت چند روز از رفت و آمد و بیرون رفتن پرهیز کنند تا زنجیره شیوع کرونا قطع شود. لطفا مراعات کنید. آفتاب یزد! شما هم به مردم گوشزد کنید. (24/12)
2313- مسئول کیوسک روزنامه‌فروشی در خیابان امیرآباد شمالی خیابان دوازدهم مشتریان را هم فراری می‌دهد فقط فکر سیگارفروشی و خوراکی است. (24/12)
2031- سلام جناب مظفری. گفته شد که در چند روز مکان‌هایی را خلوت می‌کنیم. این باعث شده مردم به فروشگاه‌ها هجوم بیاورند. (24/12)
آفتاب یزد: مردم نباید تحت تاثیر شایعات و فضای مجازی قرار گیرند.
1646- به عنوان یک معلم فوت 15 نفر از معلمان همکار خود را به علت بیماری کرونا تسلیت عرض می‌کنم. امیدوارم خداوند به خانواده آنان صبر عظیم عنایت
کند. (25/12)
1642- این چگونه است بسیاری از نقاط شهر خالی و خلوت است برخی مناطق و فروشگاه‌ها شلوغ است؟ چرا عده‌ای به توصیه‌های بهداشتی توجه
نمی‌کنند؟ (25/12)
1632- نمی‌توان زیاد به قرنطینه کردن شهر دل بست چون دولت توان تامین مایحتاج مردم را ندارد. اگر تحریم‌ها نبود این امکان وجود داشت. اما در شرایط تحریمی دولت توان تامین مایحتاج مردم را ندارد که آنها را در خانه نگه دارد. برخی‌ها مجبورند بیرون باشند کار کنند مثل راننده اتوبوس‌ها، تاکسی‌ها، برخی کسبه. (25/12)
1621- آیا تشرف برخی مسئولان به حرم رضوی صحت دارد؟ (25/12)
1617- این یارانه کرونا که به 3 میلیون نفر قرار است تعلق بگیرد به چه اقشاری پرداخت می‌شود؟ نکند مثل پرداخت یارانه معیشتی باشد که برخی افراد نیازمند تعلق نگرفت اما به برخی با درآمد بالا تعلق گرفت! (25/12)
1608- از جامعه جهانی تقاضامندیم به تحریم‌های ظالمانه علیه کشورمان پایان دهند. ادامه تحریم‌ها یعنی ادامه جنایت بشری از سوی آمریکا. (25/12)
1605- تو این دوران که ویروس کرونا هم دنیا را دربرگرفته برخی افراد چه کارهای جالبی می‌کنند. مثلا یک خواننده در شهر فلورانس ایتالیا که در قرنطینه است در تراس خانه‌اش اقدام به اجرای اُپرا می‌کند. واقعا جالب است. (25/12)
متاسفانه همانند سال‌های گذشته نقشه‌های شومی که نظام اقتصادی را آشفته‌تر و موج گرانی جدیدی را پدید آورد به خاطر افزایش چند درصدی حقوق کارگران و کارمندان در پیش است. از دولت و مسئولان محترم خواهشمندیم هوشمندانه و با دقت کامل آنها را خنثی کنند.
...0938
مولای متقیان، حضرت امام علی(ع) می‌فرماید: برطرف کردن نیازهای مردم پایدار نیست مگر به سه چیز: کوچک شمردن خدمت تا خدا آن را بزرگ نماید، پنهان داشتن آن تا خدا آن را آشکار کند، شتاب در برآوردن نیاز حاجتمند تا مسرت ‌بخش باشد.
...0938
ویروس کرونا یک بیماری مزمن و مهمان ناخوانده‌ای بود که موجی از نگرانی و اضطراب را در کشور ما و برخی از کشورهای جهان پدید آورد. امیدواریم با همت خستگی ناپذیر و قابل تقدیر و تشکر فراوان مدافعان سلامت این بیماری به تدریج امحا شود اما درس، تلنگر و پیامی که کرونا داد این است که همه ما در هر زمان و مکان از حفظ سلامتی جسمی و حتی روحی خود برای مصون ماندن از انواع بیماری ها غافل نباشیم.
...0938
با سلام. در جایگاه شهروندی از روزنامه وزین آفتاب یزد استدعا دارد این موضوع را منعکس فرمایند و آن اینکه چرا تاوان ناکارآمدی مدیریت بانک ... استان مازندران را مردم باید بپردازند و اگر به راستی اراده‌ای از سوی دستگاه‌های نظارتی بانک ... بر عملکرد زیر مجموعه خود دارند این گوی و این میدان و لذا برای رهایی از این بن بست که با ناکارآمدی مدیریت و واحد بازرسی بانک ... استان مازندران شکل گرفت دست یاری دراز نموده و خواستار رسیدگی به موضوع هستم. شهروندی از بابل
...0911
آفتاب یزد: نام بانک در روزنامه موجود است و به دلیل اینکه مخاطب محترم مدارکی را برای ادعای خود ارائه ننموده‌اند از بردن نام بانک معذور هستیم.
سال 1398 با همه خوبی‌ها و بدی‌هایش به پایان رسید، سالی که در واقع مسائل و مشکلات و گرفتاری‌هایش بیشتر از خوبی‌هایش و در مقایسه با سال‌های قبل بود، بسیار هم بیشتر که هنوز هم متاسفانه شاید آخرین آن که این بیماری فراگیر بود ادامه دارد، از خدای بزرگ عاجزانه و مُلتمسانه می‌خواهیم که در این روزهای پایانی سال و در سال جدید درهای رَحمتش را به روی بندگانش باز کند و در سال جدید، سال 1399 را برای همه مردم سالی خوب و پُر برکت، همراه با صحت و سلامتی و نیک بختی و عاقبت بخیری و عافیت و خلاصی از همه گرفتاری‌ها عنایت بفرماید. محمود بلیغیان
...0913
واقعاً تاسف‌انگیز و ‌خجالت‌آور است که در کشورِ ما، ماسک تنفسی کاغذی که گفته میشد میلیون‌ها عدد از آن را در عملیات جستجو از احتکارگران سودجو و فرصت طلب کشف کرده‌اند و همچنین دستکش‌های یک بار مصرف و ژلِ الکل سفید که از ابتدائی‌ترین مواد و وسایل کنترل و پیشگیری از بیماری ‌و ویروس جدید و خطرناک کرونا می‌باشند، بازار سیاه پیدا کرده و در هیچ جا و هیچ داروخانه‌ای به قیمت مصوب و قیمت اصلی و ارزان پیدا نمی‌شود. محمود بلیغیان - اصفهان
...0913
(( دروغ کِلید همه بَدی‌ها و زِشتی‌ها و پَلیدی هاست )). از سخنان گُهربار حضرت امام صادق (ع).
و خداوند هرگز گناهان دروغگویان و خطاکاران را نمی‌بخشد و آنها را نمی‌آمُرزد و مورد رَحمت خودش قرار نمی‌دهد.
...0913
پیام‌های مردمی در صفحات 2-4-6-7
1521- من که دوست دارم با کرونا بمیرم چون هزینه کفن و دفن ندارم. پول بیمه آن هم به همسرم می‌رسد. چون این حقوقی که من می‌گیرم برای دو نفر کم است پس بهتر است فقط به همسرم برسد! (23/12)
1340- هیچ‌گاه فکر نمی‌کردیم روزی در کشورمان این بیماری بیاید و 11 هزار مبتلا و 514 فوتی تا به امروز داشته باشیم. خدا این بلایا را از سر مردم کم کن. (23/12)
1220- هموطنان عزیز توجه کنند! به گفته آقای حریرچی اگر مردم همکاری نکنند این بیماری تا خرداد ادامه دارد. بهتر است هموطنان رعایت کنند تا از شر این بیماری خلاص شویم. (23/12)
2302- از کشورهایی که در شرایط امروز و بحران کرونایی که در کشورمان ایجاد شده به کمک ما آمدند کمک‌های خود را ارسال کردند تشکر و قدردانی می‌کنیم. امیدواریم آمریکای جنایتکار هم دست از لجاجت خود بردارد و تحریم‌ها را لغو کند. (23/12)
2241- متاسفانه شرایط خاصی داریم جزو سه کشور اصلی کانون بحران کرونا هستیم باید مردم تا می‌توانند رعایت نکات بهداشتی را کنند و از رفت و آمدهای غیرضروری پرهیز کنند. (23/12)
2210- باید جلو کلیه ترددهای غیرضروری را گرفت، برخی بازارها و کسبه به غیر از فروشندگان موادغذایی بهداشتی باید مدتی تعطیل شوند. (23/12)
2012- برای شهرهای مثل تهران هم باید مقررات قرنطینه اعمال شود تا از گسترش شیوع بیماری کاسته شود. متاسفانه برخی مردم هنوز موضوع را جدی نگرفتند. (23/12)
1921- از مسئولان درخواست داریم برای جلوگیری از اشاعه بیشتر ویروس کرونا با جدیت تمام برخورد کرده و قوانینی برای منع رفت و آمد برقرار کنند. وقتی برخی مردم رعایت نمی‌کنند چاره‌ای جز اعمال قوانین محکم‌تر نیست. (23/12)
1632- امیدواریم این داروی جدیدی که معاونت بهداشت اعلام کرده برای مقابله کرونا ساخته شده کارساز باشد و بهبودی هموطنان مبتلا با این دارو حاصل شود. به خدا دیگر همه خسته شدیم. زندگی عادی‌مان به هم خورده است. مردم رعایت کنند شاید زودتر از شر آن خلاص شویم. البته امیدواریم این خبر تولید دارو تکذیب نشود! (24/12)
1620- متاسفانه در خبرها شنیدیم مسمومیت ناشی از مصرف مشروبات الکلی در خوزستان ادامه دارد. چرا برخی‌ها توجه به سلامتی ندارند؟ چرا برخی‌ها وجدان ندارند و با جان مردم بازی می‌کنند. (24/12)
1612- در این وضعیت فعلی همه باید در کشور همدل باشند برای مقابله با کرونا باید همه یکصدا و متحد باشند الان موقع تسویه حساب‌های سیاسی و دوقطبی‌سازی سیاسی نیست. چرا عده‌ای حتی از کرونا هم می‌خواهند استفاده‌های سیاسی بکنند؟ (24/12)
1605- سوالی دارم. آیا اگر قبوض برق یا تلفن را پرداخت نکنیم آنها را قطع نمی‌کنند؟ (24/12)
1541- برای احتیاط بیشتر به نظر حتی اگر متروی تهران را هم تعطیل کنند شاید برای کاهش ابتلا به ویروس مفید باشد. هر چقدر هم مترو با کاهش مسافر روبرو باشد اما بالاخره با همان تعدادی که از آن استفاده می‌کنند خطر ابتلا به بیماری را دارند. (24/12)
1510- کلیه مراکز خرید و مجتمع‌های تجاری بزرگ باید موقتا تعطیل شوند. فقط مراکز عرضه‌کننده مایحتاج اصلی مردم باز باشد. (24/12)
1502- مسئولان از فروشندگان آجیل و خشکبار خواسته‌اند دم در مغازه‌ها به مشتریان مواد ضدعفونی‌کننده بدهند. یا خودشان باید از ماسک و یا دستکش استفاده کنند. ما که چند قنادی و خشکباری رفتیم فروشندگان نه دستکش داشتند و نه ماسک. (24/12)
1450- با توجه به نقش موسیقی در ایجاد آرامش انسان‌ها از رسانه ملی خواهشمندیم در این زمان که مردم را بیشتر به خانه ماندن دعوت می‌کنند برنامه‌های متنوع موسیقی و شعر پخش کنند تا قدری آرامش به مردم بازگردد. تلویزیون باید در این شرایط سیستم سابق خود را عوض کند. (24/12)
دنیایی که ما در آن زندگی می‌کنیم پُر از رَمز و رازهایی است که بشر تاکنون موفق به کشف و شناخت علت آنها نشده است، پیشگویی‌هایی که در زمان گذشته بعضی اشخاص خاص از آینده انسانها کرده و می‌کنند موجب حیرت و شگفتی همه گردیده است ولی آنچه مسلم است و حقیقت دارد اینست که، خلقت زمین و انسان از سوی خداوند به گونه‌ای است که همیشه خوبی بر بَدی‌ها غلبه می‌کند و ظلم و ستم هیچ‌گاه پایدار نخواهند بود و انسان‌های بَد و پَست اگرچه در ظاهر دنیا را به کام خود می‌بینند ولی سرانجام در همین دنیا محکوم به شکست و نابودی آنهم با شدید‌ترین وجه ممکن همچون صدام حسین دیکتاتور عراق و معمر قذافی دیوانه در لیبی و دیگر زورگویان و ستمگران جنایتکار و سنگدِلان بی‌رحمِ تاریخ جهان خواهند بود. محمود بلیغیان
...0913
پیام‌های مردمی در صفحات 2-4-6-7


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام