کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
چهارشنبه, 18 تیر 1399   Wednesday 8 July 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 16 بهمن 1398

صفحه خبر: روی خط آفتاب

روی خط آفتاب
برخی نمایندگانی که با داشتنِ امکاناتِ وسیع مالی و زندگی مُرَفه و گرفتنِ حقوق‌های مکفی از مجلس و مزایای متعددِ و امتیازات آن و بعضاً زَد و بندهایی که برای حفظ و ‌توسعه منافع خود دارند، چگونه می‌توانند حامی و حافظِ منافعِ مردم و در جهت بهبود وضعیت امور حوزه انتخابیه خود باشند، در طول این سالها مردم نمایندگانی را دیده‌اند که در بَدو ورود به مجلس چیزی نداشتند ولی پس از دوره چهارساله خود که بعضاً سالها و چند دوره روی صندلی‌های نَرم و راحت و سبز رنگ مجلس جا خوش کرده اند، با دست پُر و جیب‌های پُر پول و کُلی مال و اموال و مِلک و زمین، به سختی و اجباراً مجلسِ شورای اسلامی را علی‌رغم میل باطنیِ خود ترک کرده‌اند و تعدادی هم هنوز دودستی به آن چسبیده‌اند! محمود بلیغیان
...0913
جامعه ورزشی و مردم ورزش دوست و علاقمند به فوتبال، دیگر از این اوضاع نابسامان و نگران‌کننده فوتبال، خسته و ناراحت هستند، چرا عده‌ای که منافع خود را در این اوضاع پریشان فوتبال در خطر می‌بینند اجازه نمی‌دهند فوتبال باشگاهی و ملی کشورمان به سر و سامانی برسد، آیا انتخاب یک مربی تیم ملی اینقدر مشکل و امکان‌ناپذیر گشته است که فوتبال، این ورزش مُفرَح و پُر تَحرک و پُر طرفدار را با زَد و بَندها و پول‌های با مبالغ سرسام‌آور و هنگفتی که رَد و بَدل می‌شود و عده‌ای را به راحتی ثروتمند ساخته، بصورت یک ورزش کثیف و پُرحاشیه و جنجال‌برانگیز درآورده‌اند! واقعاً چرا؟ و حیف از این جوانان علاقمند به این ورزش مفرح و پرطرفدار که اینگونه بی‌رحمانه و ناجوانمردانه تلف می‌شوند.
...0913
باسلام. آقای روحانی رئیس جمهور محترم! شما که گله دارید از تایید صلاحیت نمایندگان که حق با شماست. پس چرا در شش سال ریاست خودتان نه از جوانها بهره بردید و نه به پیشنهادت دلسوزان توجه کردید!
...0913
آیا طبق قانون اساسی هرکدام از روسای سه قوه می‌توانند در کار قوای دیگر دخالت کرده یا به آنان خط مشی تعیین کرده و یا امر و نهی کنند؟
...0914
آفتاب یزد: قوای سه‌گانه کشور در عرض همدیگر و هماهنگ هستند و قوای سه‌گانه مستقل هستند و هر کدام در برابر دیگری دارای اقتدار است و اگر پیشنهادی هم می‌شود دلسوزانه است.
در سراسر جهان شروع کنند به میوه کارى و جنگل کارى همه انسانها به فکر جلوگیرى از ویرانى کره زمین باشند باید از آتش سوزى جنگل هاى استرالیا جلوگیرى بشه.
...0937
با عرض سلام و درود بی پایان و خداقوت. تولید و ساخت قطعات خودرو توسط کارخانجات داخلی را به فال نیک می‌گیریم و امیدواریم متخصصان محترم این صنعت، با اهتمام به عدم‌آلایندگی و نقص فنی، آینده درخشانی را با خودروهای باکیفیت به همگان هدیه دهند. مسلماً کسانی هم که خودرو ندارند حفظ حق‌شان در پایداری سلامتی‌شان کاملاً محترم است.
...0938
جبران تخریب اموال عمومی و شخصی ناشی از اغتشاشات آبان امسال خواسته همگانی است به فرض وقتی آشوبگران صندلی‌های ایستگاه‌های اتوبوس، یا چراغ‌های روشنایی معابر، عابر بانک‌ها و... را کاملاً ویران کردند مسلماً اسباب سختی و زحمت عام را فراهم شده است. انتظار است مسئولین محترم شهرداری ساخت و بازسازی آنها را به تاخیر نیندازند.
...0938
پیام‌های مردمی در صفحات 2-6-11
1637- این خبر صحت دارد برای انتقال یحیی گل‌محمدی به تیم پرسپولیس با زور و فشار دستور از مقامات بالای ورزشی استفاده شده است؟ (24/10)
آفتاب یزد: پس از انتقال پرحرف و حدیث گل محمدی به پرسپولیس، فرهاد حمیداوی مالک باشگاه شهر خودرو در گفتگو با برنامه فوتبال برتر در تاریخ 24 دی‌ماه 98 در پاسخ به سوال خبرنگار رادیو اظهار داشتند: من قاطعانه می‌گویم که برای رفتن گل‌محمدی به پرسپولیس فشار بود، فشار خیلی قوی بود وگرنه باشگاه نباید امروز بی‌سرمربی می‌شد.
1711- سالاد بدون گوجه! مهم نیست قیمت گوجه فرنگی گران است مردم از خرید آن خودداری کنند و سالاد بدون گوجه برای مهمان بگذارند. یا این که قیمت آجیل گران است به جای آن تخمه‌های آفتابگردان و هندوانه نزد مهمانان عید بگذارند. چه اشکالی دارد؟! قیمت تخمه آفتابگردان هم ارزان نیست در قنادی‌ای که من بعضی وقت‌ها کار می‌کنم کیلویی چهل و هشت هزار تومان است! اکبر از تهران (25/10)
1645- محمد یوسفی از استان گلستان: لطفاً مسئولان پاسخ دهند سود سهام عدالت دقیقاً کی و چه مبلغی به حساب متقاضیان واریز می‌شود؟ گفته بودند دی ماه پرداخت می‌شود اما تا این لحظه و این ساعت هیچ کاری انجام
نشده است! (25/10)
1611- زمان انتظار رسیدن اتوبوس از تجریش به دارآباد زیاد است و این مسئله برای افرادی که قصد رفت و آمد از تقاطع بلوار ارتش ـ خیابان محک و بالعکس را دارند باعث اتلاف وقت است. پیشنهاد می‌شود برای مسیر یاد شده اتوبوس راه اندازی و از تلف شدن وقت مردم پیشگیری کنند. (25/10)
1211- یکی از درمانگاه‌های خیریه به طور رایگان بیماران را ویزیت می‌کند، یکی از مسئولان آنجا گفت: مسئولان سازمان تامین اجتماعی از این کارشان انتقاد کرده اند! جالب است وقتی درمانگاهی به طور خودجوش و برای رفاه حال ساکنان و افراد کم بضاعت محله‌ای اقدام به این کار انساندوستانه می‌کند چه لزومی دارد سنگ جلوی پای آنان می‌اندازند؟(25/10)
1125- فرم ثبت نام به جای کارت اهدای خون معتبر باشد. سال‌های گذشته سازمان انتقال خون برای اهداکنندگان خون به نشانی آنان کارت اهدای خون می‌فرستاد تا در صورتی که هنگام حادثه‌ای نیاز به خون داشتند بتوانند از کارتی که در اختیار دارند، استفاده کنند. اما مدت‌هاست به دلایل نامعلوم شاید هم به دلیل افزایش بی‌رویه هزینه‌های پستی از این کار خودداری می‌کنند. اخیرا تصمیم جدیدی گرفته‌اند و برای اهداکنندگان خون فرم ثبت نام تکمیل و پرینت گرفته و به او می‌دهند. دوشنبه بیست و سوم دی که برای اهدای خون به خیابان وصال تهران رفتم شاهد این کار بودم. بهتر نیست همین فرم‌ها به جای کارت اهدای خون کاربُرد داشته و در بیمارستان‌ها هم به رسمیّت شناخته شده و معتبر باشد؟ علی از تهران(25/10)
1510- حتی چین یا روسیه هم ممکن است تحت فشارهای آمریکا از همراهی با ما رویگردان شوند. همه کشورها فقط به منافع خود فکر می‌کنند و به آنچه که به منافع اقتصادی خودشان مربوط است توجه دارند. هند و ژاپن نمونه بارز است که تحت تاثیر آمریکا خرید نفت را از ما متوقف کردند. (29/10)
1610- چرا باید فاضلاب خام در چندصدنقطه تهران رها شده باشد؟ اگر صحت این خبر تایید شود سوال اینجاست چه کسانی مقصرند؟ چرا تاکنون هیچ‌کس از علت اصلی منشاء بوی نامطبوع در تهران خبری نداده است. (29/10)
1614- خدمت برخی از کسانی که علاقه‌ای به روابط خارجی ما ندارند عرض می‌کنم سیاست خارجی آنقدر مهم است که اگر لطمه بخورد صنعت گردشگری و توریسم لطمه می‌خورد در نتیجه بخش مهمی از درآمد کشور از دست می‌رود. نمی‌شود که به خاطر برخی کم‌کاری‌های اروپایی‌ها، سیاست خارجی را رها کنیم. نمی‌شود که به خاطر برخی تفکرات و بروز اخبار منفی به این صنعت گردشگری لطمه بزنیم. (29/10)
آفتاب یزد: سیاست نظام هیچ موقع قطع همکاری با سایر کشورها نمی‌باشد و حتی با تمامی کشورها به جز آمریکا مذاکره و روابط دیپلماتیک خواهیم داشت.
1602- نیروهای نظامی و امدادگران هلال احمر و کمک‌های مردمی برای مردم سیل زده سیستان و بلوچستان کم نگذاشتند اما سوال اینجاست چرا قبل از وقوع حوادث زیرساخت‌هایی برای چنین مواقعی در نظر نمی‌گیرند؟ برای یک کشوری که بحران خیز است باید پیش‌بینی‌های لازم در نظر گرفته شود. تا کجا قرار است غافلگیر حوادث و بلایای طبیعی باشیم؟ (29/10)
1620- خدمت مدیر عامل شرکت ملی نفت عرض می‌کنم سهمیه سوخت تاکسی‌های اینترنتی به هیچ وجه پاسخگوی نیازهای آنان نیست. سهمیه ماهیانه 60 لیتر هم حتی جوابگوی یک هفته هم نیست. لطفا در میزان سهمیه آنان بازنگری صورت گیرد. (29/10)
1631- حداقل بخش زیادی از اقتصاد به سیاست خارجی بستگی دارد. لذا سخنان رئیس‌جمهور که گفته بلد نیست با روابط خارجی خراب اقتصاد را متحول کند قابل تامل است. (29/10)
1641- ما به برخی سوءمدیریت‌ها در دولت روحانی گلایه داریم اما آنها که خود را اقتصاددان می‌دانند و منتقد دولت هستند بفرمایند خودشان چه‌راهکارهایی برای بهبود اقتصاد دارند در زمانی که خودشان مسئولیت داشته یا دارند چه کاری برای اقتصاد
کردند؟ (29/10)
1659- باید به جهان ثابت کنیم امنیت داریم چون واقعا داریم دلیلی برای لغو پروازهای خارجی نیست باید اروپایی‌ها بدانند کشور ما در امنیت کامل
است. (29/10)
1707- من با خانم پروانه سلحشوری نماینده مجلس موافقم که می‌گوید دشمنان کشور کسانی هستند که سرمایه‌های انسانی را فراری می‌دهند یا سرمایه ملی را به یغما می‌برند. به نظر کسانی که به راحتی به دیگران انگ و تهمت می‌زنند هم به کشور لطمه می‌زنند. (29/10)
1710- یک زمانی که مخابرات قبض می‌فرستاد مطلع می‌شدیم با کی یا کجا تماس گرفته‌ایم؟ اما از وقتی که در سال قبوض را متوقف کردند فقط باید پرداخت کنیم و حساب و کتابی در کار نیست. (29/10)
1719- غمی که هیچ گاه از یادها نمی‌رود: باورش سخت است مدت‌ها قبل حادثه‌ای در یکی از دانشگاه‌ها رخ داد برای چند روز رسانه‌ای شد و اشک‌ها ریخته شد اما با گذشت زمان همه آنها به فراموشی سپرده شد. تا این که روزهای گذشته هواپیمایی از جوانان نخبه کشورمان بر اثر آتش گرفتن و سقوط هواپیمای اوکراینی جانشان را از دست دادند. نوشتن درباره اینگونه رویدادها بسیار سخت است. باور کنید پس از این حادثه دردناک وقتی صفحه‌های مجازی را می‌دیدم و تصاویر و فیلم‌هایی که از آنان پخش شد دلم را به درد آورد. شاید باور نکنید یکی از همکاران مطبوعاتی‌ام به علت شدت حادثه نتوانست فردای روز حادثه در محل کارش حاضر شود به علت ناراحتی و سردرد و ترس این که بگویند درباره اتفاقی که افتاده یادداشت بنویس یا گزارش تهیه کن! چون نوشتن درباره این گونه رخدادها با روحیه ایشان سازگار نیست؛ نه برای ایشان بلکه برای هیچ کس فکر نمی‌کنم آسان باشد. علی از تهران (24/10)
1446- آقای روحانی باید برخی از مدیرانی که شایسته مدیریتی ندارند آنها را کنار بگذارد. (24/10)
1717- برای آسفالت کوچه‌ای با یکی از مسئولان شهرداری صحبت کردم و منتظر شدم محل موردنظر را آسفالت کنند. با گذشت ده روز کار انجام نشد. دوباره با ایشان تماس گرفتم، گفت که روکش آسفالت ندارند تا محل اعلامی را آسفالت کنند! شهرداری هر سال از خانه‌ها و مغازه‌ها عوارض می‌گیرد اما برای روکش آسفالت کوچه‌ای کم‌عرض ساکنان آن باید پاسخ منفی
بشنوند! (24/10)


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام