کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 28 شهریور 1400   Sunday 19 September 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 20 آذر 1398

صفحه خبر: سیاسی

روی خط آفتاب
1309- از مسئولان ثبت احوال استدعا دارم حداقل هزینه پرداخت کارت هوشمند ملی را برای مردم مجانی و رایگان کنند. این خود یک یارانه برای مردم است چون باید 50 هزار تومان برای دریافت کارت هوشمند ملی هزینه کنیم. (5/9)
1056- این چه حکایتی است که هرازگاهی نماینده‌ای از مجلس به یک وزیر اخطار می‌دهد و خواستار استیضاح او می‌شود؟ خواستم بگویم شاید این یا برای خودنمایی است یا تسویه حساب شخصی! (5/9)
1026- نماینده مجلس از ادبیات رئیس‌جمهوری در مورد اعتراضات انتقاد کرده، به ایشان می‌گویم شما که نماینده هستید برای موکلین خود در مجلس چه کرده‌اید؟ (5/9)
0320- آیا این موضوع که گفته می‌شود در تولید برخی از لوازم آرایشی‌ بانوان مواد غیربهداشتی و خطرناک استفاده می‌شود واقعیت دارد؟ هرچند این در مورد لوازم خارجی و بدون مجوز بهداشت است اما باید در صورت صحت، اطلاع‌رسانی کافی صورت گیرد چون بسیار خطرناک است. (5/9)
0311- سازمان دامپزشکی گفته است کسانی که می‌خواهند از شیر الاغ استفاده کنند باید از مسئولان دستور بگیرند. آیا این خبر صحت دارد؟ (5/9)
0203- از جنابی پرسیدند شما که قرار است به عنوان نماینده دولت به روسیه بروید زبان روسی بلدید؟ ایشان پاسخ داد بله. گفتند پس چند کلمه روسی صحبت کنید ایشان هم چندکلمه صحبت کرد. آفرین به ایشان (5/9)
0106- از شخصی سوال شد این ضرب‌المثل عدم‌اش به ز وجود، در مورد چه کسانی صدق می‌کند؟ وی پاسخ داد: مثلا در مورد نمایندگان مجلس! (5/9)
پیام‌های مردمی در صفحات 2-6-11
دولت محترم به شهردارى بهارستان اصفهان بیشتر بودجه دهد.
...0937
اخیراً مسئولین در بوق و کَرنا اعلام کرده‌اند که به شصت میلیون نفر از جمعیت هشتاد میلیونی کشور، نفری 55 هزار تومان به عنوان کمک هزینه معیشتی و مکمل یارانه‌ها از محلِ مابه‌التفاوتِ فروش بنزین که تا سه برابر گران شده است برای هر نفر افراد جامعه و برای همه به سرپرست خانواده‌ها و به حساب بانکی آنها نقداً واریز می‌کنند، ولی از طرفی طبق جدولی که ارائه می‌کنند این مبلغ مثلاً برای خانواده‌های چهار نفره 172 هزار تومان و پنج نفره 205 هزار تومان تعیین شده که به هرحال از نفری 55 هزار تومان کمتر می‌شود، که هر کس می‌تواند با یک حساب سرانگشتی این را بفهمد، بنابراین معنیِ این سخن گویی علنیِ آنها‌ها چیست؟
...0913
بعضی از وزرای کابینه هم با یک حرکت فرار رو به جلو، به خیال خود پیش‌دستی یا زرنگی کرده و قبل از استیضاح و بالا آوردن افتضاح! خودشان با هماهنگی با رئیس خود استعفا داده و از طرف ایشان هم فوراً پذیرفته شده است!
...0913
بعضی از ایرانیان خصوصاً اصفهانی‌های عزیز، ضرب المثل بامزه‌ای دارند که در توصیف کسی که به حرف‌هایشان گوش نمی‌دهد و کاملاً خود را به نفهمی و بی‌خیالی زده وتوجهی ندارد، می‌گویند فلانی دیگر ( دَندِه پَهن) شده است یا به اصطلاح پُوست کُلفت شده است! در همین رابطه باید بگویم با اینکه
بارها گفته‌ام که چرا تعزیرات و سازمانها و اُرگانهای نظارت بر قیمتها در مورد کارخانجات مواد غذائی و لبنی که با وجود بارها تذکر، هنوز چاپ قیمت و تاریخ‌های تولید و انقضاء محصولات خود را ریز و مخدوش و ناخوانا و عمداً در محلهای تیره رنگ چاپ یا پرینت می‌کنند ایرادی نمی‌گیرند و به آنها که دَنده پهن شده‌اند! مجدداً تذکری نمی‌دهند و با آنها اِتمام حجت و یا جریمه شان نمی‌کنند؟! محمود بلیغیان - اصفهان
...0913
جناب آقای مظفری عزیز! خیلی وقت است روزنامه محبوب ما آفتاب یزد به شهرستان سرابله از استان ایلام نمی‌آید، اگر که گاهی آمده از انگشتان یک دست بیشتر نیست و ما هم معتاد آفتاب هستیم. امیدواریم این مشکل فراموش نشود.
...0918
آفتاب یزد: ضمن تشکر از حسن توجه شما، موضوع را پیگیری نمودیم.
چای یک نوشیدنی عمومی است مخصوصا مصرف آن در میان 3قشر ضعیف بسیار استفاده می‌شود. کشاورزان، دامداران و کارگران، قیمت هرکیلو چای بین 150تا 200هزار تومان است که خرج سنگینی بر دوش قشر زحمتکش و خسته کشور گذاشته است، امیدواریم دولت به این مهم توجه عنایت بفرماید.
...0918
امیدوارم دولت سر حرفش بمونه و هر پولی که از گرانی بنزین بدست میاره رو
به مردم بده و یارانه کمک معیشتی رو اضافه کنه، چون واقعا پنجاه تومن خیلی کمه هرچند بعید می‌دونم دولت روحانی سر حرفش بمونه.
...0911
راستش از وقتی که با آقای دکتر احمدی‌نژاد مهربانتر شدین و یا حداقل بعضی وقتها ازشون خبری منتشر می‌کنید، روزنامتون رو هر روز می‌خرم و می‌خونم. لطفا بیشتر از آقای احمدی‌نژاد خبر منتشر کنین چون روزنامه‌های اصولگرا که احمدی نژاد رو بایکوت خبری کردن از اونور روزنامه‌های اصلاح‌طلب هم با نفرت وکینه ازش خبر منتشر می‌کنن، امیدوارم روزی برسه که احمدی‌نژاد محبوب‌ترین چهره سیاسی کشور بتونه رئیس جمهور بشه.
...0911
پیام‌های مردمی در صفحات 2-6-11
1437- آیا این شورای شهری‌ها که پیگیر ایجاد یک مکان برای تجمع اعتراض مردم هستند کارشان به سرانجام می‌رسد یا فقط یک نمایش است؟ (3/9)
1506- در خبرها یک مطلب جالب طنز خواندم نوشته بود: هوا را از من بگیر اینترنت را نه! واقعیت این است امروزه اینترنت یک وسیله مهم و حیاتی در سبد کاری مردم می‌باشد. مثل برق است با قطع شدنش بسیاری از وسایل قطع می‌شوند. (3/9)
1541- درگذشت خواهر گرامی رئیس‌جمهور محترم را تسلیت می‌گوییم واقعا چه قدر سخت است آدم عزیزی را از دست می‌دهد. (3/9)
1608- آقای جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور در جلسه ستاد تنظیم بازار گفته‌اند صدای مردم را می‌شنویم. به ایشان عرض می‌کنیم مگر تا حالا نمی‌شنیدید؟!(3/9)
2210- اعلام شد به کسانی که درآمدهای بالایی دارند یارانه حمایتی تعلق نمی‌گیرد، پس چرا به برخی از ما که حقوق پایین داریم و مستاجریم حقوق زیر 2 میلیونی داریم یا برخی بازنشستگان با حقوق پایین یارانه حمایتی تعلق نگرفته؟ (4/9)
2012- یک زمانی قیمت ماهی چندان گران نبود حداقل در منطقه جنوب ما که در جنوب زندگی می‌کنیم قیمت ماهی و میگو مناسب بود مردم بیشتر از محصولات دریایی استفاده می‌کردند. الان خود ما هم به خاطر گرانی نمی‌توانیم ماهی بخوریم. (4/9)
1820- آیا دولت قصد ندارد به وضعیت قیمت خودرو در بازار سر و سامان بدهد؟ چرا قیمت‌ها آنقدر افسارگسیخته بالا می‌رود درحالی که قیمت بنزین هم افزایش یافته؟ (4/9)
1716- رئیس راهنمایی و رانندگی فرمودند از زمان افزایش نرخ بنزین مصرف آن افزایش پیدا کرده. به نظر من شاید چون به خاطر گران‌شدن بنزین مردم ذوق زده شده‌اند، روی این اصل بیشتر مصرف می‌کنند. (4/9)
1640- روز دوشنبه در مجلس سر موضوع نرخ بنزین جنجال و هیاهویی شده بود. ظاهرا یکی از نمایندگان خیلی سر و صدا می‌کرد اما در تصویری که در رسانه‌ها چاپ شده بود یک نماینده دیگر برای ساکت کردن او گلوی او را گرفته بود. به نظر من صحنه جالبی نبود. (5/9)
1622- 16 دسامبر نشست کمیسیون مشترک برجام در وین است. خواستم سوال کنم آیا از برجام چیزی باقی مانده یا آیا می‌توان آن را حفظ کرد؟ اروپایی‌ها که هیچ همکاری یا کار ثمربخشی دراین‌باره انجام ندادند. (5/9)
1612- خوب است وزیر کشاورزی در مورد دلایل استعفای خود با مردم صحبت کرده و شفاف‌سازی کند. آیا در این شرایط باید استعفا می‌داد آن هم قبل از جلسه استیضاح در مجلس؟ (5/9)
1610- خانم سلحشوری نماینده مجلس گفته‌اند باید ناکارآمدی‌های مجلس را عنوان کرد، به ایشان می‌گویم وقتی مجلس از همین نمایندگان است از ناکارآمدی چه کسانی انتقاد کنند؟ اگر بخواهند چنین کنند که باید از خود انتقاد کنند که این هم نوعی خودزنی است و امکان ندارد. (5/9)
1559- این درست نیست هنگام سخنرانی وزیر نیرو در مجلس، نمایندگان حواسشان به چیز دیگر باشند با هم سرگرم گفتگو باشند. همین چیزهاست که مجلس را زیر سوال می‌برد. (5/9)
1535- چرا در راهپیمایی 4 آذر برخی افراد مجددا به دولت توهین کردند با این افراد آیا می‌توان به وحدت فکر کرد؟ آیا در آن راهپیمایی موقع این حرفها بود. دلسوزان نظام این حرفها را
نمی‌زنند. (5/9)
1525- شنیدیم آقای حناچی شهردار تهران بابت شلوغی مترو از مردم عذرخواهی کرده که البته کار پسندیده‌ای است اما سعی کند فکری به حال این واگن‌های شلوغ بکنند که مردم گاهی در آن درحال خفه شدن‌ هستند! (5/9)


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام