کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
چهارشنبه, 25 فروردین 1400   Wednesday 14 April 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 07 آذر 1398

صفحه خبر: زندگی

محققان در بررسی‌های جدید خود توانستند به درک بهتری از مکانیسم نوعی سرطان شایع در میان کودکان دست پیدا کنند.به گزارش ایسنا، بررسی‌های محققان در مورد یکی از شایع‌ترین انواع سرطان‌های دوران کودکی به شناخت مطلوبی در مورد چگونگی پیشرفت این بیماری منجر شد. نوروبلاستوما نوعی سرطان نادر سیستم عصبی است که معمولا نوزادان و کودکان درگیر این بیماری می‌شوند.علائم این بیماری اغلب از غدد
فوق کلیوی آغاز می‌شود اما در حدود نیمی‌از
موارد، بیماری زمانی تشخیص داده می‌شود که در سراسر بدن به ویژه استخوان‌ها و مغز استخوان گسترش پیدا کرده‌است. در این شرایط احتمال نجات یافتن بیمار تنها حدود ۵۰ درصد است.در این بررسی محققان بر سلول‌های نوروبلاستوما که در خون گردش دارند و در مغز استخوان گسترش پیدا می‌کنند تمرکز کردند. این اولین بار است که چرخش سلول‌های تومور نوروبلاستوما به این روش شناسایی شده‌ که به گفته کارشناسان با این شیوه، امکان بررسی تاثیر روش‌های درمانی جدیدتر بر سلول‌های تومور بدون نیاز به انجام "بیوپسی تهاجمی" فراهم می‌شود. به گفته محققان این بررسی گامی‌اساسی در روند شخصی‌سازی روش‌های درمان است زیرا تعداد سلول‌های تومور در گردش نشان‌دهنده شدت بیماری است. درصورتیکه تعداد سلول‌های تومور در گردش در پیش‌بینی تاثیر شیمی‌درمانی مهم باشد قادر خواهیم بود در آینده روش درمانی مورد نیاز هر بیمار را به طور اختصاصی ارائه کنیم.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام