کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
پنج شنبه, 01 مهر 1400   Thursday 23 September 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 31 شهریور 1398

صفحه خبر: سیاسی

روی خط آفتاب
1846- دوشنبه بیست و هشت مرداد ساعت شانزده از پایانه اتوبوسرانی شرکت واحد علی‌آباد به مقصد پایانه وصال سوار اتوبوس شدم، راننده به محض این که پشت فرمان نشست سیگارش را روشن کرد. در حالی که می‌توانست حدود ده‌دقیقه‌ای که فرصت داشت و بیرون از اتوبوس بود این کار را انجام دهد. متاسفانه برخی رانندگان با این که سیگار کشیدن در اتوبوس ممنوع است رعایت حال مسافران را نمی‌کنند. درخواست این است که مسئولان شرکت واحد ضمن رسیدگی به این موضوع به بقیه رانندگان هم تذکر دهند که هنگام خدمات‌رسانی به مسافران از کشیدن سیگار داخل اتوبوس جداً خودداری کنند. این پیام را قبلا دادم چاپ نکردید لطفا چاپ شود. (27/6)
1619- تنها پل ارتباطی مردم با مسئولان همین ستون‌های مردمی روزنامه‌هاست. انصافاً روزنامه آفتاب یزد با این که با کمبود شدید کاغذ و مشکلات فراوان دیگر مواجه است، با این حال برای این که مشکلات مردم را به گوش مسئولان برساند، پیام‌ها و درخواست‌های هموطنان را منتشر می‌کند. برخی روابط عمومی‌ها پاسخگو و بعضی‌ها هم به روی مبارکشان نمی‌آورند تا پاسخگو باشند. مسئول رسیدگی به سهل انگاری آن‌ها کیست؟(27/6)
1415- میادین میوه و تره‌بار شهرداری به مشتریانی که خرید کنند و پلاستیک نگیرند،‌ پنجاه تومان تخفیف می‌دهد! این پنجاه تومان ناقابل را برخی مراکز با خط درشت نوشته و اطلاع‌رسانی کرده‌اند، اگر به‌جای پنجاه تومان پانصدهزارتومان بود، این‌گونه درشت‌نویسی می‌کردند؟(28/6)
1719- دوچرخه‌هایی که در برخی معابر تهران برای علاقمندان به دوچرخه‌سواری و پیشگیری از آلودگی هوا تعبیه شده، جای قدردانی دارد، بهتر است درباره چگونگی در اختیارگذاشتن آن به مردم اطلاع‌رسانی شود. (27/6)
0915- بزرگراه شهید حقانی، به‌ویژه بعدازظهرها از مقابل خیابان دکتر مصدق (نفت جنوبی) سابق تا چهارراه جهان‌کودک و میدان ونک ترافیک سنگینی دارد. از مسئولان سازمان ترافیک شهرداری منطقه سه تقاضای چاره‌جویی داریم. (27/6)
1923- علی از تهران: چرا مسئولانی که ادعا می‌کنند گداها درآمدهای میلیونی دارند آن‌ها را شناسایی و از کارشان جلوگیری نمی‌کنند؟ مردم چگونه تشخیص دهند گدای واقعی کیست؟(27/6)
1117- آیا رئیس‌جمهوری کشور ما با فرصت کمی که باقی مانده، می‌تواند به مسائل و مشکلات، نارسایی‌ها و گرانی‌ها رسیدگی و مردم را یک ذره از منجلاب نجات دهد؟(27/6)
1719- درخواست از بانک مرکزی؛ دریافت وجه از دستگاه‌های عابربانک با کارت‌های اعتباری فقط 200هزارتومان در روز است. همچنین انتقال وجه سه‌میلیون تومان است. از مسئولان بانک مرکزی تقاضا داریم سقف برداشت و انتقال وجه را افزایش دهند تا صاحبان حساب‌های شبا و کارت‌های اعتباری مجبور نباشند به بانک‌ها که با ازدحام مشتریان مواجه است، مراجعه
کنند.(28/6)
1311- علی اکبر. ف از تهران، یک یخچال فریزر ایرانی از شرکت تعاونی محل کارم خریدم. یک بار یخچال از کار افتاد و تعمیرکار آوردیم پس از بازدید گفت که از پشت یخ بسته و کلی آب روی آن ریخت تا یخ‌ها آب شود. دوباره یخچال ما پس از چهارماه از کار افتاده است؛ اما هنوز به تعمیرکار زنگ نزدیم برای بازدید و تعمیر مراجعه کند. وقتی که کیفیت کالاهای ایرانی پایین و بی‌دوام است مردم چگونه به تولیدات ایرانی اعتماد کنند؟(28/6)
1945- نوک تیز کارد گرانی به مغز استخوان مردم نزدیک می‌شود. مردم با پوست و گوشت و خون خود درد گرانی را تاب می‌آورند. حقوق‌ها حتی اگر 5 برابر شود کفاف سنگینی هزینه‌های روزانه زندگی را نمی‌دهند چه رسد به مسافرت و تفریح و گردش و خوشگذرانی. (28/6)
1625- علی از تهران: چرا برخی گروههای هیئتی، برخی مسائل را رعایت نمی‌کنند. عزاداری به‌طور عریان در برخی هیئت‌های عزاداری به روحیه حساس کودکان و نوجوانان آسیب می‎زند. برخی هیئت‌های عزاداری این موضوع را رعایت نمی‌کنند و به کار غیرقانونی‌شان ادامه می‌دهند. ای کاش آن دسته از عزاداری‌ها روی اصول اخلاق‌مدارانه و با توجه به حضور مردم انجام شود که بدآموز نباشد. (25/6)
1711- سید امیر میرنبوی از تهران: در بزرگراه امام علی(ع) حدفاصل ایستگاه بی.آر.تی خاوران ـ آهنگ (شهید محلاتی)، عده‌ای گلفروش‌ وسط بزرگراه جلو خودروها را می‌‌گیرند که بتوانند گل بفروشند. فقر و بدبختی و نداری و بیکاری سبب می‌شود کارهای غیر مولد رواج یابد. این همه نیروی کار توانا می‌توانند در کارخانه‌ها به تولید مفید بپردازند ولی کو کار؟ بهتر نیست وزارت کار وارد عمل شود و بیکاران سرگردان بزرگراهها را سامان دهد؛ بهترین برنامه، خوداشتغالی است. جای فروش گل در بازاچه‌ها است نه وسط بزرگراه. این مشکل هر روز ادامه دارد و مشکل‌ساز شده است. (26/6)
1925- یک خودرو پیکان استیشن متعلق به سال‌های گذشته و فرسوده روی آن چادر کشیده و در حاشیه خیابان گذاشته‌اند و به عنوان انباری استفاده می‌کنند! نشانی محل پارک خودرو تهران، خیابان هفده شهریور، خیابان ابن‌سینا، مقابل کوچه غزائری است. (26/6)
1015- بیشتر نانوایان وزن خمیرها را کاهش داده‌اند و خانواده‌ها مجبورند تعداد بیشتری نان تهیه کنند تا بتوانند شکمشان را سیر کنند. گرانی‌ها روی نان هم تاثیرگذار بوده و مردم مجبورند تاوان آن را بدهند! (26/6)
1145- فرخی‌پور: برای خرید روغن نباتی پنج کیلویی جامد به فروشگاه‌های زنجیره‌ای مراجعه کردم، گفتند به علت ماه محرم عده‌ای از قبل اقدام به خرید روغن‌ها کرده‌ و در حال حاضر موجود نیست. مشخص نیست چرا کارخانه‌های تولید روغن بیشتر روغن‌های مایع تولید و توزیع می‌کنند. این مساله باعث شده مغازه‌هایی که روغن جامد دارند، آن‌ را با قیمت گران‌تر به فروش برسانند! (26/6)
2342- عرفان: پیش‌فاکتورهای صوری؛ برخی‌ها برای این که بتوانند از بانک‌ها وام تهیه کنند،‌ اقدام به تهیه پیش‌فاکتورهای صوری می‌کنند و با ارائه آن‌ها به بانک‌ها وام کلان دریافت می‌کنند. از مسئولان بانک مرکزی تقاضا می‌شود برای پیشگیری از هر گونه سوءاستفاده چاره‌جویی کنند. (26/6)
0915- علی از ساکنان کوچه رازی تهران: بی‌تفاوتی شهرداری منطقه چهارده؛ ماجرای ناپدید شدن مخزن زباله محله ما و بی‌تفاوتی شهردار منطقه چهارده از آنجا شروع شد که مسئول ناحیه یک شهرداری منطقه چهارده از ناحیه یک به ناحیه چهار رفت. ایشان که بودند مخزن زباله سر جایش بود و خودرو حمل زباله ساعت تعیین شده مخزن را تخلیه می‌کرد، با رفتن ایشان شب‌ها از نیمه شب تا صبح روز بعد مخزن ناپدید می‌شود و ساکنان هم زباله‌ها را در اطراف پایه مخزن می‌ریزند و صحنه زشت و بدمنظر ایجاد می‌شود. با پیگیری‌های فراوان، متاسفانه شهردار منطقه چهارده بی‌تفاوت است و این وضع همچنان ادامه دارد! نشانی محل زباله: تهران، خیابان پیروزی، خیابان شکوفه، تقاطع کوچه رازی و خیابان قریب است. (26/6)
1015 - مصطفی کریمی ـ مقاطعه‌کار بازار میوه و تره‌بار مرکزی تهران: چرا فقط قیمت هندوانه ارزان است؟
هندوانه این روزها از همه میوه‌ها ارزان‌تر است. اما قیمت گیلاس،‌ انبه، موز و شلیل مشخص نیست چرا نسبت به بقیه میوه‌ها گران‌تر هستند. وزارت جهادکشاورزی باید برای پیشگیری از دست واسطه‌ها و دلالان و کاهش قیمت میوه‌ها چاره‌اندیشی کند. (26/6)


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام