کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
سه شنبه, 19 اسفند 1399   Tuesday 9 March 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 21 شهریور 1394

صفحه خبر: اقتصادی

معاون وزیر نفت درامور پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی گفت: تولید بنزین در کشور با وارد سرویس شدن طرح بنزین سازی پالایشگاه بندرعباس و واحد ایزومریزاسیون پالایشگاه اصفهان، تا پایان امسال چهار میلیون لیتر افزایش می‌یابد.
به گزارش روابط عمومی وزارت نفت، عباس کاظمی با بیان اینکه مقدار کسری روزانه بنزین اکنون حدود ١٠ میلیون لیتر است، حجم تولید پالایشگاه‌های کشور را ۶۶ میلیون لیترعنوان کرد و افزود: امیدوارم
تا پایان امسال با وارد سرویس شدن طرح بنزین سازی پالایشگاه بندرعباس و واحد ایزومریزاسیون پالایشگاه اصفهان که به ترتیب سبب افزایش سه و یک میلیون لیتری تولید بنزین می‌شود، مقدار کسری بنزین به شش میلیون لیتر برسد.
وی گفت: با وارد مدار شدن واحد بنزین سازی پالایشگاه ستاره خلیج فارس نه تنها دیگر نیازی به واردات بنزین نیست، بلکه ایران در فهرست صادرکنندگان این فرآورده نفتی قرار خواهد گرفت. کاظمی، حجم واردات بنزین درشرایط کنونی را اندکی بیش ازشش میلیون لیتردرروزعنوان کرد و با بیان اینکه بقیه نیاز کشور از ذخایر برداشت می‌شود، درباره مقدار کنونی ذخایر بنزین افزود: ذخایر کنونی بنزین کشور بیش از یک میلیارد لیتر و مقدار خوب و مطمئنی است.
مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با بیان اینکه افزایش مصرف
سی ان‌جی و ال پی جی سبب شد مصرف بنزین در سال‌های ٩٣ و ٩۴ نسبت به سال ٩٢ رشدی نداشته باشد، به افزایش ظرفیت پالایشی در سال ٩۴ نسبت به سال ٩٣ اشاره کرد و درباره آخرین تصمیم گیری درباره کارت سوخت نیز گفت: کارت سوخت حفظ خواهد شد، زیرا اطلاعات وسیعی در بحث مصرف و برنامه ریزی به ما می‌دهد. به گفته کاظمی، با تک نرخی شدن قیمت بنزین از یکم آذر ماه و اتمام بنزین ٧٠٠ تومانی، حفظ کارت هوشمند سوخت به دلیل پیش بینی آینده مصرف بنزین و برنامه ریزی برای آن مفید خواهد بود.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام