کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
شنبه, 27 شهریور 1400   Saturday 18 September 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 02 اسفند 1397

صفحه خبر: حرف مردم

معلولیت از کارافتادگی و قهر با زندگی و اجتماع نیست، بلکه عرصه‌ای برای خلاقیت و ابداع کارهای هنری، فکری و همچنین نمایش توانمندی‌ است.
محمد کاظمی، مدیر مجتمع رعد شرق می‌گوید:«این موسسه در سال ١٣٨٨ در منطقه شرق تهران به عنوان خدمات ١٠٠درصد رایگان، ویژه معلولان عزیز است». مجتمع نیکوکاری رعد شرق از سال ١٣٨٧ با شماره ثبت ٢۶٣٧٣ در عرصه آموزش و توانمندسازی معلولین جسمی-حرکتی فعالیت دارد و تمامی آموزش‌ها و خدمات ویژه معلولین، بی‌مزد و منت است. تاکنون معلولین زیادی از ١۴ تا ۴٠ سال از خدمات این موسسه بهره‌مند شده‌اند. حمایت‌های مردمی؛ پشتوانه‌ای برای سرپا نگه‌داشتن مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد شرق است و بدون چنین هواداری، امکان خوشنودی معلولین وجود ندارد.
مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد شرق واقع در تهران، بزرگراه امام علی(ع)، بزرگراه شهید محلاتی، امام‌علی (ع) شمال، ورودی خیابان پاسدارگمنام، مرکز رفاه، ط اول، جانپناه بسیاری از معلولین است که نیاز دارند، اعتماد به ‌نفس برباد رفته را از نو به دست آورند. کاظمی می‌گوید: خوشبختانه شهرداری منطقه ١۴ ساختمانی در اختیار ما گذاشته تا بتوانیم در کارگاه‌اش معرق‌کاری، نقاشی و استعداد معلولان را به یاری مربیان دلسوز پرورش دهیم و ذوق‌ها را شکوفا کنیم و حتی برخی کارهای دستی آنان را به فروش برسانیم. «هزینه‌های بالا باعث شده در پرداخت بدهی‌های خود، مشکلات فراوانی را تحمل کنیم. کمک‌های انساندوستانه و خیرخواهانه مردم، جای دوری نمی‌رود بلکه سبب می‌شود معلولین احساس کنند لیاقت آموختن را دارند و می‌توانند خلاق باشند و امید بیابند و نشان دهند اگرچه عضوی از بدن‌شان ناتوان است ولی مغزشان جوان و نوآور است. بسیاری از معلولین پس از پایان دوره آموزشی می‌گویند به چیزی پی‌برده‌اند که تاکنون در آنان مخفی بوده است: توانایی!
به گفته کاظمی، آموزش منبت‌کاری، مهارت‌های زندگی، پیکرتراشی و چرم‌سازی در مجتمع انجام می‌شود و در کنار این هنرها، تاتر هم برای علاقمندان تدارک دیده شده تا معلولان مستعد بازیگری، هنر نهفته خود را به رخ بکشند.
کاظمی هدف‌های رعد را خروج معلول از انزوا، مهارت‌یابی و شغل‌یابی ارزیابی می‌کند.
محمد کاظمی، رئیس مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد شرق در باره دلسوزان همکار می‌گوید: برخی از پزشکان و متخصصان سال‌هاست بدون دریافت وجهی و فقط برای خوشنودی معلولین، در موسسه خدمات می‌دهند و در کار خود از عشق و علاقه دریغ ندارند. اگر آنان خارج از مجتمع کار کنند، از حقوق‌های بالا برخوردار خواهند بود؛ اما احساس و گرایش به نیکوکاری، صداقت، نوع‌دوستی باعث‌شده به فعالیت‌شان ادامه دهند و معلولان را با حضور گرم و صمیمی خود شاد کنند؛ از تمامی عزیزانی که ما را از تنهایی بیرون آورده‌اند سپاسگزاریم.

>یک ملت نیکوکار
افراد بزرگوار و نوع‌دوست و نیکوکار می‌توانند برای حمایت از معلولان کمک‌های بی‌دریغ خود را به شماره حساب ۵٨۵٩٨٣٧٠٠٠٣٩٢٠٨٠ بانک تجارت- مجتمع نیکوکاری شرق واریز کنند و یا برای اطلاعات بیشتر با تارنمای
raadshargh_charity ارتباط برقرار سازند یا حضوری مراجعه فرمایند. امیدواریم مسئولان و نیکوکاران با کمک به مجتمع رعد شرق بتوانند حس ناتوانی را از جامعه دور سازند و بذر امید در جوانان توان‌یاب بکارند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام