کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 28 شهریور 1400   Sunday 19 September 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 28 آذر 1396

صفحه خبر: روی خط آفتاب

1512- از این که آقای بردستانی برای تهیه گزارش خود مورد کم لطفی استانداری کرمانشاه قرار گرفته اند، متاثر شدم. عجب انسان‌ها‌ی مهمان نوازی، وقتی با مهمان این‌گونه رفتار می‌کنند، وای به حال زلزله زدگان! (25/9)
1617- شهربان‌های خشن یا معبربانان با چه انگیزه‌ای راه‌اندازی شدند؟ هدف از راه‌اندازی آنان برخوردهای خشونت‌آمیز با سدمعبرکنندگان بود؟ اینها همه در دوران طلایی آقای قالیباف راه‌اندازی شده و حالا هم باید ایشان پاسخگو باشند! (25/9)
1132- ریاست محترم قوه قضائیه؛ لطفاً نماینده‌ای را به شورای حل اختلاف بیشتر مناطق بفرستید تا بیشتر در روند رسیدگی پرونده‌ها قرار گیرند. در بعضی از شوراهای حل اختلاف، حتی منشی‌ها‌ به مراجعه کنندگان با درشتی صحبت می‌کنند. (25/9)
1512- اماکن متبرکه‌ای که درآمد بیشتری نسبت به جاهای دیگری دارند و تقریباً بی نیاز هم هستند، بهتر نیست پول‌هایی که مردم به این گونه مکان‌ها می‌دهند، برای ساخت مساجد نیمه ساز یا مدارسی که نیاز به تعمیرات اساسی دارند، صرف شود؟(25/9)
1948- تغییراتی که در روزنامه داده‌اید، به نظر می‌رسد صفحه باشگاه نویسندگان حذف شده است؟ آیا همین طور است؟(25/9)
آفتاب یزد: تقریبا یک روز در میان این صفحه را داریم، ضمنا برخی از مقالات و نوشتارها در صفحات میانی روزنامه به چاپ می‌رسد.
1346- قدردانی از چاپ به موقع مطلبم؛ از این که مطلب «رسیدگی به زلزله‌زدگان؛ زهی خیال باطل؟!» را به سرعت و بدون هیچ کم و کاستی در صفحه 4 یکشنبه 26 آذر چاپ کردید، قدردانی می‌کنم. (26/9)
1918- خواهشمند است برنامه جدید دورهمی را به جای ساعت 23 زودتر پخش کنند، زیرا کارمندان و کارگران و دانش آموزان باید شب زودتر بخوابند تا صبح زود بیدار شوند. (26/9)
1132- عده‌ای می‌گویند آرد نان از کشور چین وارد کشور ما می‌شود و به همین دلیل کیفیت نان مطلوب نیست. آیا این موضوع صحت دارد؟(26/9)
1014- یکشنبه 26 آذر در صفحه 2 پیام شماره 0949 درباره معتادان چهارراه مولوی چاپ شد، در خصوص متن فوق لازم به یادآوری است، چهارراه مولوی و میدان شوش نقاط بسیار آلوده و پرخطر است، بارها برادران بسیج پایگاه‌ها‌ی مختلف به طور محسوس و نامحسوس این مکان‌ها‌ را پاکسازی کردند، اما نیروی انتظامی برای پاکسازی باید اقدامات بیشتری انجام دهد، در نتیجه مردم هر ساعت که از خیابان‌ها‌ی مربوط رفت و آمد
می‌کنند شاهد گروهی از معتادان و فروشندگان لوازم مسئله دار هستند. رسیدگی و پاکسازی این گونه محل‌ها‌ باید به طور مداوم و ضربتی انجام شود و پس از پاکسازی کامل، ماموران نیروی انتظامی با استقرار در محل‌های یادشده، اجازه ندهند معتادان و فروشندگان لوازم دست دوم و مسئله‌دار مجدداً تجمع و بساط پهن کنند و مزاحم مردم
شوند. (26/9)
0955- جناب آقای مظفری! با سلام؛ دو مطلب با عنوان‌های «آنچه را که باید درباره داروهای گیاهی بدانیم» و دیگری «گشت و گذاری در باغ موزه مینیاتور» که مدتی قبل ایمیل کردم چاپ نشده است. نمی‌دانم قابل چاپ نبودند یا در نوبت چاپ هستند؟(26/9)
آفتاب یزد: مطلب شما در تاریخ 16/9/96 (پنج‌شنبه) در ضمیمه روزنامه آفتاب یزد به صورت کامل به چاپ رسیده است.
1414- آفتاب یزد روزنامه‌ای مردمی است و در میان خانواده‌ها‌ جایگاه ویژه‌ای دارد. (26/9)
1315- خانم‌هایی که پس از فوت همسر خود چون شوهرشان بیمه نبوده حقوق نمی‌گیرند و درآمدی ندارند تکلیف‌شان چیست؟(26/9)
برای رسیدگی به بیماری ام به یکی از پزشکان مراجعه کردم، ایشان برای اطمینان بیشتر از بیماری ام، آزمایش خون نوشت، با اینکه به آزمایشگاهی که 50درصد هم تخفیف می‌دهد، مراجعه کردم، با این حال جمع مبلغ آزمایش: 1.697.600ریال سهم بیمار: 470.000 ریال، بیمه: 770.526 ریال شد. به راستی افرادی که بیمار می‌شوند مجبورند مبالغ قابل توجهی را بابت درمان پرداخت کنند زیرا مراکز درمانی تامین اجتماعی جای سوزن انداختن نیست و بیمه شدگان مجبورند هرماه مبلغی را بابت بیمه به سازمان تامین اجتماعی پرداخت کنند تا بتوانند از مزایای بیمه استفاده کنند، اما در مراجعه به مطب پزشکان و آزمایشگاه‌ها‌ مجبورند مبالغ هنگفتی بپردازند!
پوشش لباس مناسب و رعایت آن نشانه شخصیت افراد است. متاسفانه برخی‌ها‌ لباس‌ها‌ی گرانقیمت هم می‌خرند اما نوع پوشش شان مناسب نیست، جلف و سبک است، بعضی اوقات دیده شده در مراجعه به برخی فروشگاه‌ها‌، فروشنده یا کارکنان آنجا تعدادی از دکمه‌ها‌ی پیراهنشان را باز می‌گذارند و با حالت نامتعارف با مشتریان برخورد می‌کنند، روی سخنم با آقایانی است که‌‌ در وضع ظاهری‌شان پوشش مناسب وجود ندارد. این موضوع به صنف خاص مانند پوشاک، مانتو، کیف و کفش، طباخی و بقالی و سوپرمارکت و امثال اینها نیست، بلکه بحث ما کلی است. به عنوان نمونه تصویری که ملاحظه می‌کنید از آقایی گرفته شده و در اعتراض به نوع ژستی که گرفته و اینکه لباس فاق کوتاه پوشیده و در حال پروازاست، اعتراض کردم، در پاسخ گفت که من مرد هستم چه اشکالی دارد، اگر هرکس و هر صنف چنین طرز فکری داشته باشد، سنگ روی سنگ بند نمی‌شود.
تسلیت، حقیرترین واژه‌ای است برای بیان داغی که بر دل نشسته از فاجعه‌ای که هموطنان شریف کشور را دچار کرده است همه خانه‌ها با سیل، زلزله و توفان ویران نمی‌شوند! خانه‌هایی هستند که با تصرف حساب‌های سپرده‌گذاران به یکباره غارت و کل زندگی انسانها خراب می‌شود و منجر به فروپاشی کانون گرم خانواده‌ها می‌شود. ای‌کاش برای خراب شدن چنین خانه‌هایی هم مسئولان کشور پیام تسلیت و همدردی به مالباختگانی که دو سال است از زندگی ساقط شدند، می‌دادند! خصوصیت زمین لرزه آن است که حداقل یه لرزه کوچک را مسئولان ناخودآگاه احساس می‌کنند. ولی مسدود شدن دوسال حساب سپرده‌گذارانی را که تمام سرمایه، دارایی و کل زندگیشان را برای گرفتن چندر غاز سود جهت حیات و بقاء به موسسه مالی و اعتباری ثامن‌الحجج یا تعاونی‌های دیگر سپردند هیچ احساس نمی‌کنند! کدام مسئول کشور می‌تواند ذره‌ای تصور کند که شمار زیادی از سپرده‌گذاران در شرایط رکود شدید اقتصادی، بیکاری و احتیاج به پول، با فروش مامن و خانه یا کل زندگیشان تمام دارایی‌شان را جهت یک درآمد بخور و نمیر در موسسات مالی و اعتباری گذاشتند تا جلو زن و بچه‌هایشان شرمنده نباشند!؟ ای‌کاش مسئولانی هم پیدا می‌شدند تا حداقل با سپرده‌گذاران مالباخته‌ای که دو سال است تمام دارایی‌شان را از دست دادند و هزاران پس لرزه را تاکنون تحمل کرده‌اند ابراز همدردی می‌کردند.
1948- افرادی که سابقه خلافکاری و دزدی دارند، با خروج از زندان دوباره مرتکب تخلف می‌شوند، مسئولان باید برای چنین افرادی قانون سخت تری درنظر بگیرند. (26/9)
2312- ایستگاه اتوبوس در خیابان شکوفه، مقابل خیابان سیرجان بد جایی قرار دارد، به دلیل این که تقاطع است به محض توقف اتوبوس در ایستگاه راهبندان می‌شود، چون کمی پایین تر از آن مقابل بازار میوه و تره بار شهرداری منطقه۱۴ هم ایستگاه است، به نظر می‌رسد، ایستگاه قبلی جمع آوری شود بهتر است. (26/9)
2215- در تعمیرگاه موتورسیکلت «کی‌وای» چون فقط دو شعبه دارد، نرخ تعمیر یا تعویض قطعات و تعویض روغن گران است و این مسئله موجب نارضایتی مشتریان شده است. لطفا این پیام را چاپ کنید بلکه مورد توجه و رسیدگی قرار گیرد. با تشکر(26/9)
1521- قطعا برخی حرفها و الفاظ که از تریبون‌ها شنیده می‌شود مناسب شخصیت‌هایی که این حرفها را می‌زنند نیست. ما هر چند که با غربی‌ها اختلافاتی داریم اما باید یکسری اصول رعایت شود. (25/9)
1425- آقای صدیقی در نماز جمعه گفته‌اند نابسامانی‌های کشور به دلیل گناهان است. خدمت ایشان عرض می‌کنم که گناهان فقط متوجه افراد عادی نیست. کسانی که میلیاردها پول مردم را می‌برند گناهکار هستند. گناهکاران رانت‌خواران هستند. به این هم عنایت داشته باشید. (25/9)
آفتاب یزد: حجت‌الاسلام صدیقی به صورت عام مطرح نموده‌اند که قطعا گروهی را که شما عنوان نموده‌اید را نیز شامل می‌شود.
1334- معاون رئیس‌جمهور صحبت کردند و گفتند برخی مدیران خوب کار نمی‌کنند یا آویزان دولت هستند. امیدواریم که ایشان کم‌کم مشکلات را بگوید. من خود 30 سال در مدیریت بودم. اشکال اینجاست که برخی اصلا درس مدیریت را نخوانده‌اند. (25/9)
1322- پیامی برای آقای علم‌الهدی امام جمعه مشهد دارم. آقای علم‌الهدی! می‌شود یک دیوار دور مملکت
کشید؟ (25/9)
1150- آقای علم‌الهدی گفتند چرا با این مردک (وزیر امور خارجه انگلستان) نشست و برخاست کردند؟ خدمت‌تان عرض کنم: ویتنام سالها با غرب جنگید اما حالا مبادلات تجاری دارند، از طرفی آقای نوبخت گفتند بنزین را گران می‌کنیم که شغل برایتان ایجاد می‌کنیم. باید گفت آقای نوبخت! شما نفس‌تان از جای گرم بلند می‌شود. شما بارها قیمت‌ها را افزایش دادید اما حقوق ما چند بار افزایش یافت. حقوق ما که به چند دهه گذشته برمی‌گردد و فقط 10درصد افزایش یافته. (25/9)
آفتاب یزد: ضمن اینکه احترام به پیام شما داریم تاکید ائمه جمعه بر این است که در مبادلات و نشست‌ها عزت کشور حفظ گردد.
1037- سراغ یک پزشک متخصص قلب یا اعصاب بروید تا ببینید چه خبر است. چگونه مردم گوش تا گوش نشسته منتظر نوبت پزشک هستند. این الکترومغناطیس قوی که روی سرمان پخش می‌شود مخالف و موافق نمی‌شناسد روی اعصاب همه تاثیر منفی می‌گذارد. (25/9)
1036- مالکینی که شرکت نیشکر هفت تپه را با این قیمت در اختیار گرفتند باید در این شرایط دشوار دستمزد کارگران را به موقع بپردازند. (25/9)
0938- رئیس کل بانک مرکزی می‌گوید یکی از مدیران تعاونی فرشتگان مبلغ 700میلیاردتومان با رانت به نفع خود از تعاونی برداشته است. او کیست و به کجا وابسته است؟ (25/9)
برگشت قیمت‌های نان‌ها به قیمت‌های قبلی، با دستور ریاست محترم جمهوری تصمیمی کاملا عادلانه، منطقی و قابل تقدیر بود. زیرا که در افزایش چند درصدی حقوق‌ها در ابتدای سال، این تغییر پیش بینی نشده بود و قطعا اگر این گرانی رخ می‌داد مردم متضرر می‌شدند. اما انتظار ویژه است با عوامل در پی این موضوع، طمعکارانه و خودسرانه وزن‌های نان را کم کرده اند به شدت برخورد شود.
...۰۹۳۸
قطعا رژیم آل خلیفه از وخامت احوال مجاهد انقلابی حضرت آیت الله شیخ عیسی قاسم (حفظه الله) مطلع است پس حبس و جلوگیری از مداوای ایشان اقدامی توطئه آمیز، عالمانه و عامدانه است. جهان اسلام این اقدام غیر انسانی و در اوج سنگدلی را محکوم کند. لعنت خدا بر شاه معدوم که با تجزیه بحرین از ایران مسبب ایجاد این ناهنجاری در این سرزمین شد.
...۰۹۳۸
مسئولان محترم وزارت نفت با عدم همکاری در پرداخت نکردن سهم واردات خودرو برقی به ضرر مردم اقدام می‌کنند. درست است که تولید چنین خودروهایی در کشورمان رسمیت نیافته است، ولی وارداتشان ضمن آنکه به نوبه خود دارای آثار مثبت فراوانی از جمله رفع آلودگی هواست، بلکه مقدمه‌ای بر الگوبرداری و طراحی جهت تولید تقلیدی آنها و تولید در داخل کشورمان است.
...۰۹۳۸
تولیدکنندگان ما باید بدانند اگر می‌خواهند جنس‌شان مشتری داشته باشد باید کیفیت جنس‌شان را بالا ببرند وگرنه با دراز کردن دست گدایی به دولت مشتری پیدا نخواهند کرد.
...۰۹۱۴
قابل توجه آقایان که قبل از این احمدی‌نژاد رو تایید می‌کردن حالا نمی‌کنند، این بابا همون آدم قبل از اینه فقط دیگه بودجه مملکت دستش نیست.
...۰۹۱۸
دو نرخی بودن قیمت نان که قوت اصلی و دائمی مردم است حالا به شکل گسترده‌تر و فراگیرتری در شهر اصفهان و لابد دیگر شهرهای استان و شهرستان‌های کشور در آمده است، به این صورت که اخیراً بعضی نانوایی‌هایی که تا چند روز پیش با آرد دولتی پخت می‌کردند، حال می‌گویند با آرد آزاد پخت می‌کنند و برای همین قیمت نان خود را بدون اعلان و هیچ اطلاع قبلی تا پنجاه درصد افزایش داده اند، لذا از آنجا که قیمت گران‌تر نان که حداقل سه نوبت در طول روز مصرف می‌شود، بسیاری از مردم کم درآمد و ضعیف و حتی طبقه متوسط جامعه را به زحمت می‌اندازد، نیاز به رسیدگی فوری و عاجل دارد . محمود بلیغیان از اصفهان.
...0913
دولت در تولید فقط طنابهای فشار را قوی‌تر و سفت کرده و لاغیر خدا شاهد است که راست می‌گویم فاصله مسئولان از واقعیات حیرت انگیز است کاش این عرایض بنده به سمع مسئولان می‌رسید درد دل یک تولید کننده ایرانی.
...0912
گویا علی کریمی حرف دل بسیاری از ایرانی‌ها را زده و اینکه این جماعت برای اقدامات خود اصلا فکر هم می‌کنند به نظر نه بنزین را گران می‌کنیم تا شغل ایجاد کنیم، این همه گران کردید کدام شغل ایجاد شد سفسطه حدی دارد مردم شعور دارند .
...0912
متاسفانه رئیس جمهورها به خاطر آینده شان ردیف‌های بودجه‌ها را هر سال از روی بودجه سال قبل رو نویس می‌کنند. مجلس هم همین طور تایید می‌کند بدون آنکه زیر سوال ببرند بودجه میلیاری برای چند نفر پرسنل؟ آن وقت یک کارگر زحمتکش بی خواب، خورد و خوراک هنر کند سالی پانزده میلیون تومان حقون بگیرد.
...0913


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام