کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
چهارشنبه, 25 فروردین 1400   Wednesday 14 April 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 19 فروردین 1400

صفحه خبر: صفحه آخر

امیر حسین ذاکری ‪-‬ (قسمت دوم ) ‪-‬ دوباره برای تهیه گزارش سراغ یکی از صف‌های مرغ رفتم که حضور پرشور و خودجوش مردمی در آن عیان بود. *از یکی پرسیدم آیا مجبوری در صف مرغ بایستی؟ وی قد و بالام را ورانداز کرد و گفت: آره وقتی چند سر عائله داشته باشی مجبوری مرغ تنظیم بازاری بخری چون قیمت آزاد نمی‌تونی بخری. بین خودمون باشه. من دو تا زن دارم باید حتما دوسه تا مرغ بگیرم یکی هم برای اون زنم ببرم آخه من با تبعیض و ناعدالتی مخالفم. بعد خندید و گفت شوخی کردم.
*از یک نفر پرسیدم شما نمی‌ترسی با توجه به وضعیت کرونایی تو این صف‌ها آمدی؟ گفت: چاره‌ای ندارم زدم به سیم آخر. جونم فدای شکم!
*متوجه شدم متاسفانه ازدحام حد در صف بیش از حد ایجاد شد و وضعیت صف بهم‌ریخت. با وجود قرمز شدن وضعیت کرونایی
مردم در هم می‌لولیدند و بین چند نفر هم درگیری و بزن بزن شد. یک بنده خدایی که یه مشت الکی هم به وی خورده بود روی زمین و زیر دست و پا مونده بود بیچاره فریاد می‌زد: «مرغ نخواستم فقط جونمو نجات بدین از این جهنم دره». تا اینکه یک نفر انسان با گذشت و فداکار‌تر از پتروس فداکار قید جای خود در صف را زد و زیر بغل وی را گرفت و از زیر دست و پا نجاتش داد.
*از فرد دیگری پرسیدم: چقدر وقته تو صف ایستادی؟ گفت خیلی وقته اما خوشبین هم نیستم مرغ گیرم بیاد شاید تمومه بشه. یک نفر کناری او خندید. گفتم چرا از حرفش خندیدی؟ گفت: حرفش منو یاد حرف سخنگوی دولت انداخت که گفت: به نشست مشترک اروپا برای برجام نه خوشبینم نه بدبین!
*یک صحنه جالب که مشاهده کردم حضور یک نفر در صف بود با پوششی شبیه فضانوردان. واقعا ابتکار این شهروند در رعایت پروتکل‌ها یک الگو برای همه است.
*یک شخص ژنده پوشی دور از جمعیت ایستاده بود دست به سوی مغازه مرغ فروشی دراز کرده بود و ظاهرا در وصف دوری از مرغ این شعر حافظ را می‌خواند: «تنم از واسطه دوری دلبر بگداخت»! برخی گفتند: مجنون است. اما یک نفر گفت: از برای مرغ همه مجنونیم.
این گزارش را می‌فرستم برای شبکه خوب... نه برای هیچ شبکه‌ای نمی‌فرستم، می‌فرستم برای مسئولین.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام