کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
سه شنبه, 04 آذر 1399   Tuesday 24 November 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 02 آذر 1399

صفحه خبر: اجتماعی

یک عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز از تلاش این تشکل سیاسی برای تاسیس نهاد ائتلافی جدید و دائمی در جریان اصولگرایی خبر داد. سیدرضا تقوی، درخصوص فعالیت‌های اخیر این تشکل سیاسی و همچنین روند تلاش‌ها برای ایجاد وحدت در میان گروه‌های سیاسی اصولگرا، به ایلنا گفت: جامعه روحانیت مبارز حدود ۲ ماه است که فعالیت‌های خود را درخصوص انتخابات شروع کرده و براساس مصوبه‌ای که شورای مرکزی داشته است، به دنبال این است که یک وحدت فراگیر در میان نیروهای اصولگرا و ولایی به‌وجود بیاورد. وحدتی که همه گروه‌ها، احزاب
و تشکل‌هایی که در این دایره هستند را در کنار هم جمع کنند. وی افزود: تلاش‌ها بر این مبنا است که این بار یک تشکل فراگیر ایجاد شود که نه فقط برای یک انتخابات بلکه برای همیشه باقی بماند و اینگونه نباشد که در هر انتخاباتی که فرا می‌رسد مجبور باشیم مسیر وحدت را از ابتدا طی کنیم به این شکل که در هر انتخابات یک روز ۷+۸ ایجاد کنیم، یک روز جمنا و یک روز هم شورای ائتلاف. نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه چنین فرآیندی منجر به اتلاف وقت و انرژی می‌شود، اظهار داشت: جامعه روحانیت مشکل این حوزه را در این نکته می‌دید که با فرارسیدن هر انتخابات یک تشکل تازه ایجاد می‌شد و فرآیند وحدت میان نیروها را دنبال می‌کرد و این روند پیش از هر انتخابات منجر به هدر رفتن وقت و انرژی زیادی می‌شد و تا به نتیجه برسد، زمان می‌برد. وی ادامه داد: به همین علت به این نتیجه رسیدیم که یک تشکل ایجاد شود تا بتواند این ثبات را در جریان اصولگرا ایجاد کند و دائمی باشد. البته این اصلا به معنای منحل شدن احزاب نیست. بلکه یک نهادی است که باید به عنوان نخ تسبیح عمل کند و در هسته مرکزی آن نمایندگانی از همه گروه‌ها حضور داشته باشند و با سیاستگذاری و تصمیم‌سازی آن‌ها همه نیروها در یک جهت و به سوی یک هدف حرکت کنند. برای ایجاد و تشکیل آن هسته مرکزی نیز باید از همه ظرفیت‌ها استفاده شود. عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز در پاسخ به سوالی مبنی بر حضور جبهه پایداری یا نواصولگرایان (نزدیکان قالیباف) در این تشکل، گفت: تلاش ما این است که جبهه پایداری و طیف همراهان آقای قالیباف نیز حضور داشته باشند، در واقع تلاش داریم که همکاری و حضور همه گروه‌ها را در این تشکل داشته باشیم.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام