کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
پنج شنبه, 21 فروردین 1399   Thursday 9 April 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 03 بهمن 1398

صفحه خبر: اجتماعی

معاون دفتر مدیریت زیستگاه‌ها و امور مناطق سازمان محیط زیست گفت: حال محیط زیست زاگرس خوب نیست و باید اقدامات و هماهنگی‌های فوری برای اصلاح این روند صورت گیرد.
به گزارش ایسنا، علی بالی گفت: کوهستان زاگرس با وسعت بیش از ۳۲ میلیون هکتار از بهترین نواحی زیستی ایران به‌شمار می‌رود که در برگیرنده ۶میلیون هکتار جنگل‌های زاگرس است. این ناحیه زیستی بین ۴۰تا ۵۵ درصد آب کشور را تامین می‌کند و خاستگاه کشاورزی دنیا با قدمتی بیش از۶۰۰۰ سال است. وی افزود: ناحیه زاگرس در برگیرنده حداقل ۲۵درصد از گونه‌های گیاهی کشور است که ۸۵۰ گونه آن منحصر به زاگرس و ۱۵۰۰ گونه آن انحصاری کشور است. در زیستگاه جنگلی زاگرس نیز حداقل ۸۰درصد از جمعیت عشایر کشور در حدود ۴۰۰۰آبادی پراکنده شده‌اند که عمدتا معیشت آن‌ها متکی بر منابع طبیعی است.
بالی در ادامه اظهارکرد: متاسفانه در دهه‌های اخیر این زیست‌بوم حساس و با ارزش کشور به دلیل بهره‌برداری ناپایدار، طرح‌های توسعه‌ای ناموزون همچنین تخریب و تغییر کاربری اراضی دچار زوال شده و آن را در معرض بسیاری از مشکلات و بیماری‌ها از جمله خشکیدگی و زوال جنگل بلوط قرار داده است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام