کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
چهارشنبه, 07 آبان 1399   Wednesday 28 October 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 29 دی 1398

صفحه خبر: سیاسی

روی خط آفتاب
0915- فاطمه ف، از تهران: بیشتر بیماران برای اینکه خوشگل شوند، عمل جراحی زیبایی انجام نمی‌دهند بلکه‌ برخی‌ها از بیماری و مشکلاتی که دارند علی رغم بی‌پولی مجبور به عمل جراحی هستند باید برای اینگونه بیماران شرایطی فراهم شود که بتوانند با پرداخت هزینه‌های کمتری درمان شوند. به عنوان نمونه از بزرگی و سنگینی شکمم رنج می‌برم و افسردگی گرفته ام. از کجا بیست میلیون تومان پول بیاورم تا از این وضع نجات پیدا کنم. این قضیه باعث شده اعتماد به نفسم را از دست بدهم. گدا نیستم اما چنین پولی ندارم هر روز که می‌گذرد بر شدت افسردگی و گوشهگیری‌ام از جمع بیشتر می‌شود. (17/10)
1147- روزنامه‌های پنجشنبه نباید پیام‌های مردمی چاپ شده در آنها مورد توجه و رسیدگی قرار گیرد؟ متاسفانه برخی روابط عمومی‌ها در پاسخگویی به مطالبات مردم کوتاهی می‌کنند. (17/10)
1015- سید مهدی دیبایی:‌ای کاش افرادی که می‌دانند برای پست‌های کلیدی تاثیرگذار نیستند، استعفا می‌دادند تا افراد با دانش و جوان جای شان قرار گیرند آن وقت کشور گل و بلبلی خواهیم داشت! (17/10)
1711- علی از تهران: چرا فرزندان برخی از مسئولان بلندپایه به بهانه تحصیل از کشور خارج شده و در اروپا خوشگذرانی می‌کنند. دیدن یا شنیدن اینگونه خبرها در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی موجب نارضایتی بیشتر مردم می‌شود. این افراد پول‌های زیادی هم برای زندگی شیک همراه خود دارند که بیشتر مردم را آزار می‌دهد و از خود می‌پرسند از کجا آورده‌اند؟(17/10)
1619- تا فساد در کشور ریشه کن نشود کشور سر و سامان نمی‌گیرد. رفاه و آسایش مردم ایجاد نمی‌شود. مفسدین، غارتگران بیت المال هستند که باعث فقر مردم می‌شوند. اما چرا باید این همه فساد و افراد مفسد و رانت خوار در کشور داشته باشیم؟ پیام بالا سه‌شنبه هفدهم دی در صفحه سه ستون «روی خط آفتاب» روزنامه آفتاب یزد چاپ شد که مورد توجه من و شاید هم بسیاری از مخاطبان، همراهان دائمی و صمیمی روزنامه قرار گرفته باشد. متاسفانه مساله فساد، رشوه، رانت خواری در کشور ما برای امروز و دیروز نیست، بلکه این جریان‌ها در دولت‌های قبلی هم کمتر یا بیشتر وجود داشت. ماحصل آن حضور عده‌ای از عوامل مربوطه در زندان‌ها است اما این که چرا و چگونه همچنان شاهد تکرار چنین ماجراهایی هستیم، مشخص نیست. آیا نظارت‌ها کمتر شده‌اند یا این که نظارت هست اما تخلف‌ها بیشتر شده‌اند و رسیدگی به آن‌ها به وقت و زمان بیشتری نیاز دارد؟ فقر، محرومیت و فاصله‌های طبقاتی علی رغم تاکید مسئولان، همچنان ادامه دارد و به قول پیام دهنده تا فساد در کشور ریشه کن نشود کشور سر و سامان نمی‌گیرد و رفاه و آسایش مردم ایجاد نمی‌شود. (18/10)
1220- اگر بتوان قانونی ایجاد کرد زباله‌گردی کودکان زباله‌گرد ممنوع شود و آنها را جمع‌آوری و ساماندهی کرد خیلی بهتر است. چرا این کودکان نباید آینده‌ای داشته باشند؟ (16/10)
1231- به برخی کارشناسان مسکن که می‌گویند قیمت مسکن به این زودی‌ها بالا نمی‌رود باید گفت قیمت مسکن به اندازه کافی و خیلی حبابی و غیرواقعی بالا رفت سقف آن هم پر شده است. اگر برنامه‌ریزی درستی برای مسکن ملی از سوی دولت در نظر گرفته شود تازه باید قیمت مسکن کاهش شود. (16/10)
1257- چه خوب بود صدای ما به گوش وزیر امور خارجه آمریکا برسد. آقای وزیر خارجه آمریکا شما دیدید که بعد از شهادت سردار سلیمانی چه جمعیت میلیونی به خیابان‌های عراق آمدند و پیکر شهدای ما را تشییع کردند. (16/10)
آفتاب یزد: ترامپ جنایتکار و هم وزیر امور خارجه او همه‌شان این انسجام مردمی را دیده‌اند و خود را به نفهمی زده‌اند.
1114- فاطمه فرخی پورـ هنرمندان بیکار از پرداخت مالیات معاف شوند؛ بسیاری از هنرمندان، فیلمنامه نویسان، کارگردانان، بازیگران و افرادی که سال‌ها در صدا و سیما فعالیت‌های هنری داشتند به علت سیاست‌های این سازمان بیکارند و هیچ‌گونه همکاری و فعالیتی ندارند. بهتر است دریافت مالیات از هنرمندان فعال که از دستمزدهای بالایی برخوردارند دریافت شود. دیده و شنیده شده هنرمندانی هستند که مستاجرند و خانه‌ای مستقل ندارند، باید از پرداخت مالیات معاف شوند. (9/10)
2359- خوش خدمتی یا رِندی؟ چرا بعضی‌ها برای این که خودشان را بهتر از دیگران جلوه دهند با چاپلوسی، رِندی و ریاکاری در جستجوی روزنه‌‌ای هستند تا سرنخ‌هایی پیدا کنند بلکه بتوانند به اهداف‌شان برسند. این گونه رفتارهای رِندانه توسط تحصیلکردگانی که از سن و سال بالایی برخوردارند مایه شرمساری است. اکبر از تهران (9/10)
1614- بیمارستان 505 ارتش شماره تلفن گویا دارد اما برای ارتباط با اپراتور یا بخش‌های پنجگانه هر چه کد اعلام شده را می‌گیریم یا بوق نمی‌زند یا اگر بوق هم بزند کسی گوشی تلفن را برنمی دارد. در نتیجه خانواده‌های شهرستانی که در بیمارستان بیمار دارند با مشکلات فراوانی مواجه‌اند. از رئیس بیمارستان تقاضای رسیدگی داریم. (9/10)
1352- چرا قانون منع به کار‌گیری بازنشستگان دعوت به کار اجرا نمی‌شود؟ چقدر میز و صندلی ریاست برای برخی‌ها عزیز و دوست داشتنی است که به هیچ وجه حاضر نیستند از آن دل بکَنند! در تمامی کشورها وقتی فردی به سن بازنشستگی رسید، به طور کامل بازنشست و دولت وظیفه دارد با پرداخت حقوق مُکفی و مزایایی مانند رسیدگی به بیماری و درمان از آنان حمایت کند. اما در ایران مدیران و روسا با این که به سن بازنشستگی رسیده‌اند، حاضر نیستند کنار بروند تا جوانان تحصیلکرده و با فکر نو به جای آن‌ها کار کنند. بسیاری از بازنشستگان دعوت به کار در محل کارشان جا خوش کرده‌اند، هم از محل کارشان حقوق می‌گیرند هم از سازمان بازنشستگی یا سازمان تامین اجتماعی و با این کار غیرقانونی در حال دورزدن قانون‌اند و مهمتر از همه این که هیچ مسئولی به فکر اخراج بازنشستگان دعوت به کار نیست! چرا قانون منع به کارگیری بازنشستگان دعوت به کار اجرا نمی‌شود؟ علی از تهران(9/10)
2311- افسانه از تهران: آیا تا به حال بازرسان و کارشناسان وزارت بهداشت به تهران، خیابان پیروزی، خیابان شکوفه، خیابان شهید نورصالحی نرسیده به خیابان قریب رفته‌اند تا از نزدیک فروشندگانی که جلو مغازه شان مواد خوراکی را بدون هیچ پوشش در معرض آلودگی به فروش می‌رسانند، ببینند؟ همین طوری مردم تهران از آلودگی هوا رنج می‌برند، عدم رعایت بهداشت از سوی برخی کاسبان و نادیده گرفتن این موضوع بیشتر موجب بیماری مشتریان این گونه مغازه‌ها می‌شود. البته در کنار رسیدگی مسئولان بهداشت، شهرداری هم وظیفه دارد از سد معبر فروشندگان متخلف جلوگیری کند. (9/10)
1519- پنیر بدون تاریخ! برای خرید پنیر لیقوان در بسته‌های کوچک‌ به چند سوپر محل سکونت مان مراجعه کردم، تاریخ تولید و انقضا ندیدم! با این که پنیرهای لیقوان از بقیه پنیرها گران‌تر است چرا روی بسته‌های‌شان تاریخ تولید و انقضا ندارد و آیا این کار نوعی تخلف محسوب نمی‌شود؟ (17/10)
1846- علی فکری از تهران: برخی پزشکان در سه جای تهران مطب دارند ویزیت و قیمت جراحی‌هایی که انجام می‌دهند در هر کدام از مطب‌ها متفاوت است! وزارت بهداشت باید جلو اینگونه طبابت‌ها و تبعیض‌های آشکار و پنهان را بگیرد. (17/10)
پیام‌های مردمی در صفحات 2-6-11
شهید سپهبد آقای حاج قاسم سلیمانی به خاطر اینکه خالصاً و مخلصاً برای دین جهاد و خدمت کرد، در دلهای مردم قرار گرفت و این وعده در روایات اسلامی آمده است که هر کس رابطه خود و خدایش را اصلاح کند خداوند هم رابطه بین او و مردم را اصلاح می‌کند.
...0938
مسئولان محترم وزارتخانه‌های آموزش و پرورش و علوم قطعاً واقفند که در مکتب اسلام تزکیه مقدم بر تعلیم و تربیت است. لذا نباید اجازه دهند گروهی از دانش‌آموزان و دانشجویان که پیرو خواهش‌های نفسانی می‌شوند فضای معنوی و روحانی سنگرهای مقدس علم و دانش را متشنج و مختل و بی‌بندو باری اخلاقی را حاکم کنند.
...0938
با عرض سلام. بنده سالهاست که به دلیل علاقمندی با مطبوعات و از جمله یکی از بهترین‌ها یعنی روزنامه وزین آفتاب یزد از بدو ورود آن به عرصه مطبوعات آشنایی کامل دارم و آن را مطالعه می‌کنم و از آخرین اخبار و رویدادها به صورت مکتوب مانند هر ایرانی علاقمندِ دیگری مطلع و باخبر می‌شوم و به دلیل عشق و علاقه به کشور و مردم عزیزمان در جهت بهبود کارها و رفع موانع و مشکلات، گاهی هم نظرات، پیشنهادات و انتقاداتِ سازنده خود را در غالب مطالب و نوشته‌هایی بیان و به رشته تحریر درمی‌آورم تا جایی که خودم هم با افتخار به این عرصه ‌روزنامه نگاری پیوستم و آنچه اکنون با پیشرفت‌های سریع تکنولوژی و اینترنت ضروری است، اینکه با خرید روزنامه کاغذی از انتشار مداوم آن حمایت کنیم.
...0913
مردم سلحشور، دلاور، شهید پرور و به پاخواسته ایران اسلامی که نمونه اِنسجام، همدلی، همدردی و یکپارچگی آنها را در سوگ دلاور مردان بزرگی همچون سردار رشید اسلام، سرلشگر شهید سپهبُد قاسم سلیمانی و دیگر همرزمان شهیدش در روزهای اخیر ‌و قبل از آن دیدیم، هرگز و هیچ‌گاه اجازه نخواهند داد که از این پس عده‌ای فرصت‌طلب و زیاده خواه و زراندوز و اختلاسگرِ بی‌انصاف و خودپرستِ منافق، ذخایر ،
منابع و منافع این مردم خوب، نجیب و فداکار که همه نوع برای بقای با عزت و احترامِ این کشور در بین کشورهای جهان فداکاری کرده‌اند را با ندانم کاری‌های خود و طمع و ریاکاری‌های پنهان و آشکار خود به خطر بیندازند و با حیف و میل کردن آن ثروت‌ها در هر گوشه و در هر زمینه‌ای از بین ببرند. محمود بلیغیان
...0913
کار سردار حاج ‌قاسم ‌سلیمانی ‌و ابومهدی ‌المهندس‌‌، تازه ‌بعد از این ‌نه‌ در عراق ‌و ایران‌ و نه ‌در منطقه ‌بلکه ‌در سراسر عالم ‌شروع ‌شد.
...0914
زمانی نه چندان دور ‌پالایشگاه‌های ایران، خصوصاً پالایشگاه آبادان که بزرگترین و مجهزترین پالایشگاه بود، بهترین محصولات و مشتقات نفتی را تولید می‌کردند که اکنون آن محصولات به آن تنوعِ تعداد دیگر تولید و ساخته نمی‌شوند، از آن جمله روغن موتور بسیار مرغوب و خالص و ممتاز با چسبندگی بالا و غلظتِ مناسب و مطابق با استانداردهای بین‌المللی و در سطح جهان نمونه بود، ولی اکنون با وجود قیمت بسیار زیادی که نسبت به آن موقع که قیمت یک لیتر روغنِ موتور حدود فقط 30 ریال و حتی کمتر بود، امروز روغن موتورهای موجود در بازار با مارک‌های گوناگون با وجود گرانی زیاد و چند هزار برابری، متاسفانه دیگر آن کیفیت و کارکرد گذشته را ندارند و اغلب با روغن‌های تصفیه شده به بازار عرضه می‌شوند! محمود بلیغیان
...0913
پیام‌های مردمی در صفحات 2-6-11


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام