کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
چهارشنبه, 05 آبان 1400   Wednesday 27 October 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 20 فروردین 1397

صفحه خبر: روی خط آفتاب

1514- درخواست ساکنان ویلاشهر گرگان؛ ساکنان ویلاشهر واقع در جاده کمربندی شهرستان گرگان به ویژه آسایش 19 از شهردار این شهر تقاضا دارند نسبت به آسفالت خیابان‌ها و ساخت پارک برای کودکان و راه‌اندازی کتابخانه در این شهرک اقدام کند. (16/1)
2312- خبرنگارانی که وسیله نقلیه شخصی ندارند مجبورند برای رفت و آمد به محل کارشان یا کارهای خبری از وسیله نقلیه عمومی مانند اتوبوس‌های شرکت واحد و مترو استفاده کنند، سال‌های گذشته از تخفیف ویژه برخوردار بودند. پیشنهاد می‌شود مسئولان شرکت مترو و شرکت واحد برای این قشر زحمتکش تخفیف‌های ویژه در نظر بگیرند و آنان را دریابند. (16/1)
1914- تعداد افغان‌ها در ایران به ویژه در شهرستان ورامین رو به افزایش است. آیا مسئولان نمی‌خواهند افغانی‌هارا به کشورشان بازگردانند؟ (16/1)
1656- آقای نجفی استعفا تنها کافی نیست. باید گزارش 50 صفحه‌ای را از شورا پس بگیری آن وقت شاید کارها درست شود. (18/1)
1612- مقاله‌های روزنامه آفتاب را در مورد احمدی‌نژاد گاهی دو بار می‌خوانم چون کارهای ایشان خیلی تعجب‌آور است. خصوصا نظرات دکتر زیباکلام. چندی پیش خواب دیدم به اوین درکه رفته‌ام. احمدی‌نژاد را روی سنگی دیدم نشسته. گفتم
این بودجه‌های درآمد نفت را چه کردی؟
چه کار مثبتی انجام دادی؟
دیگر اینکه پرسیدم قرار بود برای مردم کارهای زیادی انجام بدهی چرا جوان‌ها بیکار ماندند. کارخانجاتی که در ونزوئلا ساختی چه شد؟ فقط نگاهم می‌کرد. بیدار که شدم گفتم چه قدر
ساده‌ای. او مگر به سوالات
نمایندگان مجلس پاسخ داد که
به سوالات تو پاسخ دهد! (18/1)
0954- برخی از پیام‌دهندگان آفتاب در مورد کیهان و شریعتمداری نظر می‌دهند. خواستم بگویم شاید ایشان در مواردی درست بگوید اما ایشان همه آمریکایی‌ها را به یک چشم می‌بیند. فرقی بین اوباما با ترامپ نمی‌داند. (18/1)
0950- فراموش کردیم در آغاز کار دولت روحانی کشتی‌های گندم در بنادرجنوبی آماده تخلیه بودند اما پول آنها را نمی‌توانستیم بپردازیم و رفتند. به هر حال برجام و اقدامات آن گشایشی بود در بیمه، فروش نفت، کشتیرانی، بانکداری و ... اما متاسفانه کیهان و شرکا با کارشکنی و سیگنال‌های منفی باعث بدبینی جامعه جهانی گردیده و به منافع ملی ضربه زدند. (18/1)
0822- آقای قالیباف امتحان خود را سالها در شهرداری تهران پس داده است که احتمالا یکی از
دلایل استعفای آقای نجفی برملا کردن عملکرد زمان آن شهردار می‌باشد. (18/1)
0738- 18 روز از فروردین گذشت کشور هنوز در تعطیلات است. ملتی که کار نکند تکلیف آن روشن است. در قدیم تعطیلات عید فقط 4 روز بود. سفر رئیس‌جمهوری به ترکیه، آذربایجان و ترکمنستان برای ما
چه حاصلی داشت؟ آنها هم که بیشتر با غرب رابطه دارند. (18/1)
سلام آقای منصورمظفری مدیر مسئول آفتاب یزد می‌خواستم به عرض برسانم بنده یکی از دوستداران روزنامه شما هستم، جناب امیرحسین ذاکری گل سرسبدان روزنامه است مطالبش ظاهرا طنزه ولی واقعا پرمحتوا، دلنشین، جذاب و درعین کوتاهی با یک تیر چندنشانه می‌زند آن هم هدفدار و بعد از آقای ذاکری دومین گل روزنامه علیرضا کریمی است.
میراکبرمرتضوی ازمشکین شهر روزنامه‌نگار

سلام الو آفتاب یزد
چرا مجلس یک اقدام انقلابی درخصوص حل و رفع مشکل سپرده‌گذاران موسسه مجاز کاسپین که فریب مجوز بانک مرکزی را خورده‌اند، نمی‌کند؟!
چرا و براساس کدام قانون کشور سود سپرده‌گذاران را از شهریور سال 94 صفر کرده‌اند، ولیکن سود 38درصدی تسهیلات را از همان تاریخ به قوت خود نگه داشته اند.

قلیان های شیک با تنباکوهای غیراستاندارد!
می گویند قلیان کشیدن مضر است و هر پک قلیان برابر است با کشیدن 10 نخ سیگار! مسئولان وزارت بهداشت و پزشکان همواره به مردم توصیه می کنند به دلیل این که قلیان های میوه ای سرطانزا هستند، از استعمال آن خودداری کنند. سال های گذشته قلیان های سنتی با تنباکوهای ایرانی وجود داشت و اکنون هم در بازار به راحتی قابل دسترس است و کم ضررتر از تنباکوهای با اسانس میوه ای است، قدیمی ها از قلیان های خوانسار استفاده می کردند، اما واردات بی رویه تنباکوها و قلیان های خارجی باعث شده برخی ها به قلیان های میوه ای سرطانزا روی آورند. به عنوان نمونه تصویر قلیانی که مشاهده می کنید، به اصطلاح عربی است و همین قلیان های شیک باعث می شود جوانان و حتی خانواده ها ریه هایشان را از دود با تنباکوهای غیراستاندارد پر کنند!
1114- رادیوگرافی OPG دندان با دفترچه بیمه تامین اجتماعی ۲۸ هزار تومان است و بیماران برای درمان دندان هایشان مجبورند هزینه‌های بالایی بپردازند. مدتی قبل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد به زودی با برخی دندان پزشکان قرارداد می‌بندند تا بیماران را به طور اقساط درمان کنند. تابه حال با چند نفر از دندان پزشکان به توافق رسیده اند؟ (19/1)
1148- آیا مراکز نگهداری از سالمندان و آسایشگاه‌ها توسط مسئولان نظارت می‌شود و آیا با سالمندان درباره کارکنان و برخوردهایشان با سالمندان گفت‌وگو می‌کنند؟ (19/1)
1219- روزهای گذشته با یکی از دفاتر لوله بازکنی و تخلیه چاه برای رسیدگی به سرویس بهداشتی و چاه حمام تماس گرفتم، مبلغی را اعلام کردند اما وقتی کارگری که برای رفع مشکل ایجاد شده مراجعه کرد، بیش از مبلغ اعلام شده پول گرفت! وقتی قانونی برای حمایت از مشتریان نباشد، مجبورند پول اضافه پرداخت کنند. (19/1)

پاسخ مترو به یک پیام مردمی
احتراما در خصوص مطلب مندرج در روزنامه آفتاب یزد، چهارشنبه مورخ 23/12/1396 با مضمون: درخواست نصب احادیث در ایستگاه‌ها و قطارهای مترو، ضمن تشکر از این مسافر محترم به اطلاع می‌رساند: براساس تقویم سالانه و برنامه‌های ابلاغ شده و با توجه به رویکردهای مشخص که توسط برنامه‌ریزان فرهنگی معین شده است، همواره در تمامی مناسبت ها، مرجع و ماخذ قریب به اتفاق متن‌های استفاده شده در مترو، احادیث، آیات و روایات اسلامی است. همچنین با نگاهی گذرا به لمینت‌ها و بنرهای نصب شده در تابلوهای درون قطارها و ایستگاه‌ها در هر زمانی از سال و با توجه به فضایی که در اختیار معاونت فرهنگی و اجتماعی شرکت است، می‌توان شاهد فعالیت‌های یاد شده بود که خوشبختانه
رضایت مسافران محترم مترو را در برداشته است.
1449- صنعت توریست نیرومند ما توریست پذیری را از ترکیه یاد بگیرد که به خاطر حسن رفتار و فراهم آوردن تسهیلات برای توریست‌ها عید امسال میلیون‌ها دلار از کیسه توریست ایران به ترکیه سرازیر شد. (17/1)
1319- امیدوارم سال خوبی را پیش رو داشته باشید. سوالم این است عربستان سعودی که در یک دهه قبل حتی سینما نداشت رانندگی برای خانم‌ها مجاز نبود. حالا سینما را آزاد می‌کند حق رانندگی به زنان را تایید می‌کند هر چند ظاهری است و عمق ندارد ما باید در برخی مسائل به روز باشیم و تحولات جدید را درک کنیم. (17/1)
1244- به اختلاس‌کنندگان محترم و کسانی که پشت برخی ارزش‌ها اختلاس می‌کنند بگویم این اختلاس‌ها باعث می‌شود چشمان شما کور شود و این اختلاس‌ها باعث می‌شود پول حرام به زندگی‌تان بیفتد زندگی و خانواده‌تان تخریب شود. اختلاس نکنید. (17/1)
1147- مردم تهران یکی از باسوادترین و پاک‌ترین شهرداران خود را مثل آقای نجفی از دست می‌دهند به علت فشارهای وارده. امیدوارم شورای شهر درصورت رفتن ایشان فردی مشابه ایشان را به عنوان شهردار معرفی کند تا مردم شاهد شهرداری با سواد و پاک باشند. (17/1)
1144- با توجه به اینکه بحران آب به حدی جدی است که مردم خودشان دست به کار شده‌اند ولی تلویزیون متاسفانه در این مورد کمتر تبلیغات می‌کند. (17/1)
1717- کـــاروان عشـق؛ اردوی دانش‌آموزی به مشهد مقدس و آشنایی دانش‌آموزان با زندگی و سرگذشت امامان هم زیارت و هم سیاحت است. آقای حداد، یکی از معاونان هنرستان امام صادق(ع)، منطقه 12 در اقدام شایسته و درخور توجهی توانسته در این راه با موفقیت قدم بردارد که جای قدردانی دارد. (19/1)
1015- سوال از رسیدگی به امور مساجد؟ مسجد امیرالمومنین(ع) واقع در خیابان شوش غربی، مقابل پارک هرندی است که می‌گویند این مسجد توسط عده‌ای ساخته شده و شخصی است. آیا چنین چیزی از لحاظ قانونی امکان پذیر است و می‌توانند ادعای مالکیت کنند؟ در حالی که مسجد خانه امن خداست. (19/1)
1917- سواری‌ها برای عبور از آزاده راه پردیس ـ تهران 3500 تومان می‌پردازند، روزهای گذشته 3000 تومان چاپ شد. به این وسیله تصحیح می‌شود. (19/1)
0948- نارضایتی از شهرداری منطقه 14، ناحیه یک، چرا شهرداری منطقه مربوطه از جمع‌آوری وانت بارهای مزاحم و میوه فروش در خیابان پیروزی و به ویژه خیابان شکوفه خودداری می‌کند و چرا شهردار منطقه 14 به سهل انگاری‌های
ناحیه یک رسیدگی و آنان را بازخواست نمی‌کند؟(19/1)
1415- پیشنهاد به دست اندرکاران دورهمی؛ از آقای مهران مدیری خواهشمندم در برنامه دورهمی جدید یکی از خبرنگاران مطبوعات را هم دعوت و با او گفت و گو کند. شب‌های گذشته، مرآتی، یکی از خبرنگار واحد مرکزی خبر را دعوت کرد. امید است برای مطبوعاتی‌ها هم ارزش قائل شود و از آنها هم دعوت به عمل آورد. با تشکر(19/1)
0720- ریاست جمهوری سابق کره جنوبی
به علت ارتشاء به 24 سال زندان محکوم شد. رئیس‌جمهور سابق برزیل هم به زندان محکوم شد. ما هم نباید بگذاریم دزدان بیت‌المال نفس راحتی بکشند. باید شناسایی و با آنها برخورد شود. (18/1)
2046- آقای جلیلی از تلویزیون صحبت می‌کردند و نگران حضور کاربران و خانواده‌ها در تلگرام هستند. خواستم بگویم این چه حرفهایی است این همه در مورد ویدئو محدودیت قائل شدید. شما تا چه حد نگران ما هستید. آنقدر نگران نباشید. (18/1)

امسال هم به حمدا... برگزاری برنامه‌های دینی و مذهبی با عنوان نشاط معنوی در اماکن زیارتی که اصلی ترین برنامه‌های آن برپایی "حلقه معرفت" با هدف پاسخ به سوالات عقیدتی، شرعی، احکامی و شبهات بود با استقبال مواجه و باعث افزایش معرفت و بصیرت دینی هموطنان مومن شد. از همه دست‌اندرکاران خدوم این مجموعه کمال تشکر و قدردانی می‌کنیم. امید و انتظار می‌رود در سال‌های آتی انشاءا... این نوع اقدامات جهادی تداوم یابد.
...0938
مولای متقیان، حضرت امام علی(ع) می‌فرمایند: لجبازی عقل را به زنجیر می‌کشاند.
...0938
حضرت امام علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) می‌فرمایند: از دعا کردن خسته مشو که در نزد خدا جایگاهی دارد.
...0938
با عرض سلام و تبریک بی‌پایان فرا رسیدن سال نو شمسی و بهار طبیعت به نظر می‌رسد اولین گام مهم در تحقق حمایت از کالای ایرانی، جلوگیری از وارد کردن اجناس مشابه داخلی به میهن اسلامی است.
...0938
چین به جهت اشتغال جمعیت زیاد خود نمی‌تواند بزرگ‌ترین قدرت اقتصادی سیاسی جهان را فراموش کند، در نتیجه در بزرگ‌ترین تحریم‌های فلج‌کننده علیه کره شمالی به تفاق جهان شرکت کرد.
...0910


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام