کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
دوشنبه, 23 فروردین 1400   Monday 12 April 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 28 اسفند 1393

صفحه خبر: فرهنگی

معاون پارلمانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مجوز برگزاری کنسرت ها بر اساس فتاوای مراجع و حکم رهبری است و نظارت ما نیز بر همین اساس است لذا در زمینه مسئله لغو کنسرت هایی که مجوز این وزارتخانه را داشته پیگیر هستیم تا مجددا شاهد خسارت به هنرمندان کشور نباشیم. حسین نوش آبادی در گفتگو با خانه ملت، در خصوص روند برگزاری کنسرت ها در سطح کشور گفت: برگزاری کنسرت های موسیقی در استان ها و شهرستان ها منطبق با چارچوب های قانونی و رعایت موازین شرعی است.معاون پارلمانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه با تاکید بر اینکه تا کنون هیچ مجوزی به گروهی که بخواهند از حدود فاصله گرفته باشند، نداده ایم، عنوان کرد:
اگر هم جایی اتفاقی افتاده که برخی گروه های موسیقی به تعهدات خود عمل نکرده اند برای برگزاری برنامه بعدیشان خودمان مانع ایجاد کردیم. وی بر همین اساس تصریح کرد: بنابراین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خود مراقب است و جایی که اشکال قانونی به وجود بیاید، برخورد می کند.
نوش آبادی در ادامه با اشاره به این مطلب که نظرات مراجع معظم تقلید در حوزه موسیقی متفاوت است، یادآور شد: این حوزه از جمله مسائلی است که دیدگاه های مختلفی در مورد آن وجود دارد. سخنگوی وزارت ارشاد اضافه کرد: برخی مراجع به طور کلی موسیقی را قبول ندارند، برخی با شرایط ویژه و سخت قبول دارند و برخی مراجع نیز نگاه بازتری نسبت به موسیقی دارند اما در عین حال همه فقها روی یک سری نکات نظر مشترکی دارند. وی با اشاره به موارد مشترک بین علما در زمینه موسیقی اذعان کرد: اینکه موسیقی غنایی و مفسده انگیز نباشد جزء تاکیدات اصلی مراجع است که رعایت هم می شود. نوش آبادی ادامه داد: حضرت امام(ره) روی بحث موسیقی نظر مشخصی داشت و از مقام معظم رهبری هم در این زمینه استفتاء شده است که اگر برگزاری کنسرت و انتشار موسیقی مفسده انگیز نباشد منعی برای آن وجود ندارد البته ما نظر همه مراجع را مد نظر قرار می دهیم اما چون مساله برگزاری کنسرت ها
حاکمیتی محسوب می شود نظر ولی فقیه به عنوان محور خواهد بود. معاون پارلمانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: مجوزهای ما بر اساس فتاوای مراجع و حکم رهبری است و نظارت ما نیز بر همین اساس است که اگر تخطی از حدود دیده شود ما برخورد می کنیم لذا در زمینه مساله لغو کنسرت هایی که با مجوز وزارت فرهنگ بوده است پیگیر هستیم تا دیگر شاهد چنین مسائلی و خسارت به هنرمندان کشور نباشیم.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام