کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
چهارشنبه, 01 بهمن 1399   Wednesday 20 January 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 27 اسفند 1393

صفحه خبر: سیاسی

یک کارشناس مسائل بین الملل نسبت به نتیجه مذاکرات هسته‌ای ابراز خوش‌بینی کرد و معتقد است از هر زمان دیگری به توافق هسته‌ای نزدیک‌تر شده ایم. "محمد علی سبحانی" سفیر سابق ایران
در لبنان گفت: به نظر من با توجه به اظهارنظر های طرف های مختلف مذاکرات خصوصا ایرانی و آمریکایی ما از هر زمان دیگری در طول یک‌سال و نیم گذشته که مذاکره واقعی صورت گرفته، با توجه به آنکه اراده سیاسی در هر دو طرف و بلکه همه طرفین به وجود آمده نسبت به حل مسئله هسته‌ای نزدیک‌تر شده‌ایم. وی با بیان اینکه امروز ما از هر زمان دیگر به حل مشکل نزدیکتر شده ایم افزود: طبیعتا حضور گروه های فنی در این مذاکرات را می توانیم علامت مثبتی در جهت حل مشکل ارزیابی کنیم. به گزارش ایسکا نیوز سبحانی در خصوص برداشتن تحریم ها با بیان اینکه توافق ابعاد مختلفی دارد از جمله بحث تحریم ها است که ما خواهان برطرف شدن کل تحریم ها در یک زمان بودیم افزود: در مذاکرات انعطاف وجود دارد باید منتظر بمانیم که در چه فضایی قرارداد امضاء می شود. وی در خصوص صحت توافق 10ساله میان ایران و آمریکا گفت: هم اکنون نمی‌توانیم زمان مشخصی را پیشنهاد دهیم.
یکسری مسائل هستند که نمی توانیم تا وقتی توافقی حاصل نشده است نسبت به پیشنهادات ابراز نظر قطعی بودن کنیم فقط می توان گفت در کلیات و جزییات به مواضع یکدیگر نزدیک شده‌ایم. وی در خصوص اینکه آیا در صورت دستیابی به توافق سیاسی مذاکرات ادامه خواهد داشت یا خیر؟ گفت: وقتی توافق شود تازه اول مذاکره و تفاهم و اعتمادسازی است همانطور که می‌دانید توافقات زمان نسبتا قابل توجهی نیاز دارد. وی گفت: باید به نحوی مسائل را دنبال کنیم که ارزیابی ها واقعی باشد. اینگونه نیست که پس از انجام توافق از فردا همه امور به پایان برسد. چون خیلی از مسائل هستند که برای حل آنها نیاز به زمان داریم. وی در پایان گفت: یکی از مهمترین مباحث بحث زمان و کیفیت است تا زمانی که قرارداد نهایی نشود نمی‌توان نظر قطعی درباره تفاهم نامه داد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام