کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
دوشنبه, 23 فروردین 1400   Monday 12 April 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 02 شهریور 1399

صفحه خبر: صفحه آخر

امیر حسین ذاکری ‪-‬ در جلسه دیروز به بحث تاب‌آوری و صبر و تحمل در برخی از افراد پرداختیم. یکی از اعضا این جمله کارلوس فوئنتس شاعرآمریکای لاتین را خواند:" موضوع مشترک بین ما این است- بعضی‌هایمان برنده می‌شویم، بعضی دیگر بازنده- باید صبور بود این را بپذیر".
برخی اعضا گفتند: ما خیلی وقته پذیرفتیم که پرونده‌های سنگینی داریم از فقر مالی و باخت در زندگی. یکی از اعضا گفت: اتفاقا چندی پیش خانمم با اشاره به اوضاع خراب من چه روحی چه مالی گفت: قبول کن شکست خوردی؟ گفتم قبلتو، قبول کردم. تو هم قبول کن شکست خوردی که در شکست من شریک هستی. طفلی خنده‌اش گرفت.
یکی از اعضا گفت: ای جاهلان نادانان کج‌فهم، کج اندیش، این خیلی تلخ است وقتی می‌فهمی زندگیت یعنی باختن‌های تکراری، باختن‌های زنجیره‌ای و صبرهای زنجیره‌ای.
نه من که دیگر نایی برای صبوری ندارم خصوصا کمبود ویتامین و پروتئین هم دارم.
یکی از دوستان گفت: ‌ای خدا چقدر به همسرم موقع ازدواچ گفتم خانم من مالی در کیسه نیاندوخته‌ام آقا زاده نیستم ارث پدری هم ندارم من هیچ وعده و وعیدی به تو نمی‌دهم. وی فکر کرد شکسته نفسی می‌کنم گفت اشکالی ندارد صبوری می‌کنم. طفلک حالا پشیمان است اما صبوری می‌کند. گاهی می‌گوید:" بعضی‌ها مثل خواهرم با شوهر پولدارش برنده‌اند یکی هم مثل من بازنده.باید این را پذیرفت".
دیگری در حالی که دستی به چانه‌اش می‌کشید و نگاه ژرف و اندیشمندانه‌ای به خود گرفته بود گفت: اساسا چرا ما در زندگی رنج‌کش باشیم تا کی تحمل این رنج ها؟ یکی از اعضا گفت: " ما روزنامه نگاریم نه پیشگو که بگوییم کی رنج‌ها پایان می‌یابد. همه خندیدند.
یکی دیگر از اعضا به نقل از فوئنتس خواند: "آدم رفته رفته بیش از حد صبور میشود" سپس گفت: ما بیش از حد صبوریم اما واقعا چه خیری از صبوری دیده ایم؟
ناگهان یکی از اعضا از جا برخاست و فریادزنان گفت: آهای نفس کش، آری ما بیش از حد صبوریم ولی اعلام میکنم تابی برای صبوری نمانده. چون جانی برایم نمانده. اصلا من مرده‌ام. آیا به مرده وعده خواهند داد:
صبر کن اوضاع درست میشود؟!
یکی از دوستان گفت: خیر، اما به "نیمه‌مردگان" که ما باشیم می‌گویند: صبر کنید!


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام