کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
شنبه, 04 بهمن 1399   Saturday 23 January 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 29 مرداد 1394

صفحه خبر: ورزشی

برانکو در «مسلخ‌ذوب»؛ پرویز در آتش اهواز
هفته‌چهارم رقابت‌های لیگ برترفدتبال برای پرسپولیس هفته‌ای متفاوت است؛ نقطه‌عطفی که می‌تواند پایان یا تداوم‌بخش ناکامی‌های این تیم باشد. رویارویی پرسپولیس با یک پرسپولیسی هم جذابیت دیگری دارد. به‌گزارش ایلنا، هفته‌چهارم لیگ‌پانزدهم برای هیچ تیمی به اندازه پرسپولیس حساس و سرنوشت ساز نیست. کسب یک امتیاز از 9 امتیاز 3 دیدار ابتدایی
لیگ پانزدهم پرسپولیس، کادر فنی و بازیکنان در شرایط ویژه ای قرار داده و اهمیت پیروزی در دیدار چهارم را برای این تیم مضاعف کرده است.شاید اگر این هفته هم شرایط بر وفق مراد سرخ‌پوشان پیش نرود، آن‌وقت دیگر نشود مقابل اتفاقات و احتمالا تغییرات زودهنگام این تیم را گرفت. این حساسیت‌ها باعث‌شده کادر فنی و بازیکنان پرسپولیس با درک شرایط موجود، تیم دیگری باشند و برای برد در ایستگاه چهارم لیگ به آب و آتش بزند. در کنار رقابت پرسپولیس و برانکو با ذوب‌آهن و شاگردان یحیی‌گل‌محمدی که به نوعی رویارویی استاد و شاگرد سال‌های گذشته تیم ملی محسوب می‌شود، نبرد قهرمانان در اصفهان،‌ رویارویی بالانشینان در اهواز و بازگشت خطیبی به تبریز از دیگر اتفاقات مهم هفته چهارم لیگ برتر است.دیدار سپاهان با فولاد در اصفهان، بازگشت رسول خطیبی به تبریز در روزی که باید برابر گسترش فولاد تبریز قرار بگیرد و نبرد تیم‌های دوم و سوم جدول رده‌بندی در اهواز، رقابت‌های جذاب دیگر این هفته است.
پنجشنبه 29/5/1394
گسترش- سیاه‌جامگان ساعت ۱۸:۳۰، ورزشگاه بنیان‌دیزل
گسترش‌فولاد که تاکنون بردی را در فصل جدید تجربه نکرده این هفته از تیمی میزبانی می‌کند که هفته گذشته با برد غیر قابل پیش بینی مقابل نفت تهران از شرایط بحرانی خارج شد و حالا به دنبال صعود در جدول است. گسترش فولادی‌ها که با کسب ۲ تساوی و یک باخت در بین دو تیم پائین جدول قرار دارند برای اینکه از ابتدای لیگ پانزدهم در بحران عدم نتیجه گیری قرار نگیرند، نیاز به کسب امتیاز کامل این بازی دارند؛ سه امتیازی که می‌تواند آنها را از جمع قعرنشینان نجات دهد اما میهمان این تیم تبریزی سیاه جامگانی است که پس از شروع لیگ با دو شکست در هفته پیش نفت تهران را در خانه مغلوب کرد و تا حدودی به آرامش رسید. این تیم مشهدی حالا با شرایط بهتر و روحیه بالاتر به تبریز آمده تا بدون امتیاز این شهر را ترک نکند.
سپاهان- فولادخوزستان ساعت ۱۹:۱۵، ورزشگاه فولادشهر اصفهان
این بازی نبرد قهرمان لیگ‌چهاردهم و سیزدهم است؛ مسابقه‌ای که باز هم زردپوشان اصفهانی باید در خانه برگزار کنند و می‌توانند از امتیاز میزبانی برای رسیدن به چهارمین برد متوالی در لیگ پانزدهمین و حفظ صدرنشینی در پایان هفته چهارم استفاده کنند. برد این دیدار می‌تواند فرار بزرگ زردپوشان اصفهانی در صدر جدول باشد و فاصله شاگردان فرکی را با تیم‌های تعقیب کننده افزایش دهد تا این تیم که قهرمانی لیگ چهاردهم را یدک می‌کشد با پشتوانه امتیازی مناسبی در لیگ پیش برود.سپاهانی‌ها که به لطف قرعه بسیار خوب در ۳ بازی نخست خود در لیگ پانزدهم را در ورزشگاه فولادشهر انجام دادند که به نوعی برایشان بازی خانگی بود؛ یعنی علاوه بر میزبانی از استقلال خوزستان و پرسپولیس دربی اصفهان را هم در این ورزشگاه برگزار کردند تا در رقابت‌های فصل جاری برای برگزاری هیچ‌کدام از دیدارهای خود، شهر اصفهان را ترک نکنند.شرایط فولاد اما بسیار متفاوت است، تیمی که پس از دو تساوی در لیگ، هفته پیش در دربی اهواز شکست خورد و حالا برای اعاده حیثیت باید در اصفهان پیروز شود زیرا تساوی یا شکست، این تیم را همچنان در مربع قعرنشینان نگه می‌دارد، اتفاقی که برای قهرمان لیگ سیزدهم و هوادارانش تلخ و ناراحت کننده است.
استقلال‌خوزستان – سایپا ساعت ۱۹:۱۵، ورزشگاه غدیر اهواز
شاید نتوان با گذشت 3 هفته از لیگ از لفظ «پدیده» برای تیمی استفاده کرد اما کمتر کسی فکر می‌کرد با گذشت سه هفته از لیگ‌برتر تیم‌های سایپا و استقلال‌خوزستان در رده‌های دوم و سوم جدول رده‌بندی جا خوش کنند. سایپای‌جلالی با اتکا بر تجربه بازیکنانی مانند نکونام، رضایی، نوروزی و ... تا اینجای لیگ خوب امتیاز جمع کرده و با عملکردش تیمی در حد مدعی ظاهر شده است. در مقابل استقلال‌خوزستان با ویسی و البته ستاره‌ گلزنی به نام بیت‌سعید حالا 6 امتیازی است و نشان داده پس از 2 فصل ناکامی با ویسی حالا به دنبال اتفاقات تازه‌ای در لیگ پانزدهم است.
پرسپولیس-ذوب‌آهن ساعت ۱۹:۱۵، ورزشگاه آزادی تهران
نبرد پرسپولیس و ذوب آهن را باید گل دیدارهای هفته چهارم لقب داد. دیداری که می‌تواند آبستن اتفاقات خوب یا بد برای سرخپوشان پایتخت باشد و سرنوشت دیگری را برای این تیم پرطرفدار تهرانی رقم بزند.قعرنشینی سرخپوشان اتفاقی تاریخی و البته تلخ برای پرسپولیس و هوادارانش محسوب می‌شود. تیمی که سال‌ها یکی از مدعیان قهرمانی لیگ بوده در ۳-۴ فصل اخیر مانند مدعی ظاهر نشد و روزهای سخت و ناامید کننده‌ای را برای هوادارانش رقم زده و حتی در خطر سقوط هم قرار گرفته است. پرسپولیس لیگ‌پانزدهم را هم بسیار تلخ آغاز کرد، یک تساوی و 2 شکست خارج از خانه باعث سقوط این تیم به قعر جدول شد، اتفاقی که در تاریخ این باشگاه بی‌سابقه است. در این وضعیت، پرسپولیس و برانکو روزهای سختی را سپری می‌کنند و در این هفته اگر مقابل ذوب‌آهن نتیجه‌ای غیر از پیروزی به دست آورند، محکوم به ماندن در قعر یا مثلث فانوس به دستان خواهند بود. حریف پرسپولیس، ذوب‌آهنی است که هفته پیش استقلال تهران مدعی را در همین ورزشگاه آزادی با 2 گل شکست داد؛ آن هم پس از دو شکست متوالی در لیگ. آن برد، تا حدودی ذوب‌آهن را از بحران نتیجه‌گیری در آغاز لیگ دور کرد اما یحیی گل‌محمدی و شاگردانش می‌دانند اگر مقابل پرسپولیس امتیازی از دست بدهند، باز هم شرایط‌شان سخت خواهد شد؛ هر چند گرفتن یک امتیاز در تهران هم نتیجه خوبی در شرایط معمولی محسوب می‌شود.برانکو اگر می‌خواهد در این دیدار خانگی نتیجه بگیرد و مورد انتقاد هواداران پرسپولیس قرار نگیرد باید در ترکیب تیمش دست به تغییرات اساسی بزند و به مردان باتجربه اش اعتماد کند.بازگشت محسن بنگر به خط دفاع، هادی نوروزی به خط حمله و احتمالا سوشا مکانی به درون دروازه، شرایط پرسپولیس را در خط دفاعی و بخش هجومی بهتر کرده و شانس این تیم را برای رسیدن به موفقیت بیشتر می‌کند.باید دید یحیی که هفته گذشته با شکست استقلال، ذوب آهن را از بحران خارج کرد حالا مقابل تیم سابقش که اتفاقا شرایط بحرانی دارد چه نتیجه‌ای می‌گیرد و آیا می‌تواند ناجی تیم سابقش شود یا نظیر هفته گذشته که سرخپوشان را به قعرجدول فرستاد باز هم این تیم را در مسیر ناکامی هدایت خواهد کرد.
جمعه 30/5/1394
استقلال‌اهواز - استقلال‌تهران ساعت ۱۹:۱۵، ورزشگاه غدیراهواز
اگر برای پرسپولیس بازی با ذوب آهن حساسیتی مضاعفی دارد و می‌تواند برای سرخپوشان پایتخت سرنوشت ساز باشد، رویارویی همنامان خوزستانی و تهرانی هم از اهمیت خاصی برخوردار است. در فصل جدید استقلال با پرویز مظلومی در 2 بازی اول شروعی خوب و طوفانی داشت و همان 6 امتیاز خیال آبی‌ها را از داشتن تیمی مدعی راحت کرد اما یحیی گل‌محمدی و تیم جوانش خیلی زود در هفته سوم ترمز استقلالِ مدعی را کشیدند تا مظلومی هم کمی احساس خطر کند.استقلال تهران با تکیه بر آمادگی بالای رحمتی، ارسال‌های بی‌نقص حیدری، هوش ابراهیمی و البته جوانی خط حمله اش تیم خطرناکی است که می‌تواند هر تیمی را از پیش بردارد اما استقلال اهواز هم تیمی است که خیلی سخت باج می‌دهد، مخصوصاً اگر قرار باشد شاگردان سیاوش بختیاری‌زاده در خانه به میدان بروند.تیم محبوب اهوازی در شهر خود به واسطه شرایط آب و هوایی این روزهای اهواز بسیار خطرناک است و می‌تواند برای آبی‌های پایتخت دردسرساز شود. مظلومی که برای اولین بار در این فصل در جنوب به میدان می‌رود، بهتر می‌داند که باید روی از اهواز با امتیاز برگردد تا کمی از تبعات شکست تلخ مقابل ذوب آهن بکاهد. هرچند گرفتن امتیاز مقابل شاگردان سختکوش سیاوش بختیاری زاده و در گرمای کشنده و هوای دم کرده اهواز کار ساده ای نیست.
پدیده مشهد - تراکتورسازی تبریز، ساعت ۱۷:۳۰، ورزشگاه ثامن مشهد
پدیده تاکنون بردی در این فصل نداشته و تراکتورسازی در لیگ پانزدهم نباخته است. مسئولان پدیده برای اینکه بتوانند از امتیاز میزبانی خود نهایت استفاده را ببرند تماشای مسابقه را رایگان اعلام کرده‌اند تا با حمایت هواداران‌شان بتوانند از قرمزپوشان تبریزی سه امتیاز بگیرند. تراکتورسازی هفته گذشته در خانه غافلگیر شد و نتوانست راه آهن را شکست بدهد و به مساوی رضایت داد. پدیده هم 2 بر یک مقابل سایپا شکست خورد.
راه‌آهن تهران - صبای قم، ساعت ۱۸:۱۵، ورزشگاه شهر قدس
هر دوتیم بردی نداشته اند و صبا با علی دایی سه مساوی کسب کرده است و در رده نهم قرار دارد و راه آهن هم با فرهاد کاظمی سیزدهم است. ویژگی مشترک دو تیم نداشتن هوادار است. هرچند صبا به دلیل حضور دایی ممکن است تماشاگرانش حتی از راه آهن میزبان در این مسابقه بیشتر باشد. راه آهن هم ظاهرا پیشنهادی 5 ساله به علی دایی داده بود که به قول خودش به خاطر یک یاعلی به مدیران صبا قید این پیشنهاد را زد. هفته گذشته هر دو تیم مساوی کرده‌اند. راه آهن یک امتیاز از تراکتورسازی گرفته و صبای قم هم در خانه مقابل گسترش فولاد تبریز متوقف شد.
یحیی گل‌محمدی:کار دشواری مقابل پرسپولیس داریم
سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان با بیان اینکه تیمش کار دشواری مقابل پرسپولیس دارد، گفت: امیدوارم هر تیمی که بهتر بازی کند و شایسته است، در بازی فردا به پیروزی برسد. به گزارش مهر، یحیی گل محمدی در نشست خبری پیش از دیدار تیمش برابر پرسپولیس در هفته چهارم لیگ که در محل سازمان لیگ برگزار شد، ضمن بیان مطلب فوق گفت: متاسفانه هم پرسپولیس و هم ذوب‌آهن شرایط خوبی در جدول نداشته و در این مسابقه نیاز مبرم به سه امتیاز دارند.وی افزود: ما در سه بازی گذشته سه امتیاز کسب کردیم و پرسپولیس هم شرایط خوبی ندارد، همین مساله باعث می‌شود تا هر دو تیم انگیزه مضاعفی برای کسب سه امتیاز داشته باشند. این موضوع باعث می‌شود تا شاهد بازی خوب، تهاجمی و تماشاگرپسندی در بازی امروز باشیم و امیدوارم هر تیمی که بهتر بازی کرد و شایسته‌تر نشان داد، بتواند در این بازی به پیروزی برسد.سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان در رابطه با شرایط تیمش اظهارکرد: شرایط‌مان خوب است و هفته گذشته پیروزی روحیه بخشی را برابر استقلال کسب کردیم. در هفته اخیر هم تمرینات خوبی را پشت سرگذاشتیم و از نظر جسمی و روحی و روانی آماده ارائه یک بازی خوب هستیم.گل‌محمدی در ادامه در خصوص اعتراض به داوری در هفته‌های اخیر لیگ پانزدهم تصریح کرد: نمی‌توانیم اشتباهات داوری به وجود آمده را کتمان کنیم و بگوییم وجود نداشته است اما امیدوارم در هفته‌های آتی داوری بهتری را شاهد باشیم. ما باید سعی کنیم تا داوران با آرامش بهتری قضاوت کنند و به آنها اعتماد داشته باشیم.وی در ادامه افزود: کمیته و دپارتمان داوری غیر ممکن است بخواهند به تنهایی این مشکل را حل کنند. همه اجزای فوتبال مانند هوادار، فدراسیون، سازمان لیگ، مدیر و بازیکن باید این آرامش و اعتماد را به داوران داده و داشته باشند و امیدوارم هفته به هفته شاهد قضاوت‌های بهتری باشیم.سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان در پاسخ به این پرسش که چقدر روی اشتباهات فردی بازیکنان پرسپولیس حساب کرده‌اید؟، اظهار کرد: اینکه در بازی‌های قبلی بازیکنان پرسپولیس اشتباهات فردی داشتند، دلیل نمی‌شود دوباره این اتفاق رخ دهد. برانکو مربی بزرگی است و مطمئناً در جهت رفع این مشکل در هفته اخیر با بازیکنان صحبت کرده و در تمرین جهت رفع این مشکل تدابیری اندیشیده است.وی همچنین تاکید کرد: کار ما مقابل پرسپولیس دشوار است و امروز با تیم با انگیزه ای بازی داریم، ما کار بسیار سختی پیش رو داریم و امیدوارم بتوانیم فشار حملات پرسپولیس را خنثی کنیم و در حملاتمان بتوانیم موثر عمل کنیم.وی در رابطه با شرایط پرسپولیس در این فصل هم اینگونه اظهارنظر کرد: در چند بازی قبلی که از پرسپولیس دیدم، بسیار به این تیم امیدوارم شدم. از هواداران پرسپولیس هم می‌خواهم با تمام وجود از این تیم حمایت کنند.سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان در پایان گفت: پرسپولیس جوانان خوبی دارد و شک ندارم در آینده حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. بنده هم از صمیم قلب برای پرسپولیس آرزوی موفقیت می‌کنم.
برانکو ایوانکوویچ: خط دفاعی با تغییر به میدان می‌رود
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: تیم ما در دیدار برابر ذوب‌آهن چهار بازیکن خود را در اختیار نخواهد داشت با این حال برای پیروزی تلاش می‌کنیم. برانکو ایوانکوویچ ضمن بیان این مطلب گفت: باوجود باخت در آن بازی تیم جوانی را دیدیم که بسیار عالی بازی کردند و برتر از تیم قهرمان کشور بودند. چیزی که باعث خوشحالی ماست این است که سوشا هم به دروازه برمی‌گردد. با این حال چهار بازیکن مصدوم داریم. حیدریه به خاطر خطای شدید در بازی با سپاهان مصدوم شد، لوکا ماریچ و رضا حالقی‌فر هم مصدوم هستند و نوراللهی که باید جزو نفرات اصلی قرار می‌گرفت اما به خاطر مصدومیت جزیی او را هم در اختیار نداریم.وی در مورد تغییر در خط دفاعی سرخپوشان گفت: ماریچ مصدوم است و به همین خاطر ما باید یک نفر جدید را در ترکیب بگذاریم. بابک حاتمی هم مشکل داشته اما فکر می‌کنم خوب شده باشد و برای بازی به شرایط مطلوب برسد.سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با اشاره به اتفاقات که در دیدارهای گذشته این تیم رخ داده است گفت: ما در بازیهای قبل هم خوب بودیم اما به خاطر ناهماهنگی و اشتباهات فردی که داشتیم گل خوردیم. اکثر بازیکنان ما جدید هستند. از شش بازیکن دفاعی ما در دیدار برابر سپاهان چهار نفر جدید بودند. خیلی‌ها از آنها مدت کوتاهی است که به تیم ما پیوسته اند. زمان نیاز است تا این بازیکنان با یکدیگر هماهنگ شوند. این بضاعت ماست و باید با همین شرایط پیش برویم.وی در ادامه خاطرنشان کرد: اگر دفاع ما خوب کار می‌کرد نه پدیده، نه استقلال خوزستان و نه سپاهان نمی‌توانستند به ما گل بزنند. اعتماد من به دفاع تیمم زیاد است. با این حال آنها باید مدام کار کنند. ایوانکوویچ در پاسخ به این پرسش که چرا از بنگر و نورمحمدی استفاده نمی‌کنید گفت: به نظرم شما توضیحات من را خوب متوجه نشدید. وقتی من سال گذشته آمدم بنگر مصدوم بود و اصلا بازی نکرد. فقط ۱۰ دقیقه با استقلال
تهران بازی کرد. کی گفته ما استفاده نمی کنیم. بازی اول بنگر بازی کرد و نورمحمدی بازی دوم را بازی کرد. اومانیا هم یک روز قبل از شروع لیگ به تهران رسید. طبیعتا زمان لازم است تا این بازیکنان آماده شوند. نورمحمدی فقط ۲۰ روز تمرین داشته است.وی در واکنش به پرسش خبرنگاری مبنی بر خالی ماندن پشت رامین رضاییان موقع حملات و استفاده حریفان از این فضای خالی،؟ تصریح کرد: تشکر می‌کنم از سوال خوب شما. اما اجازه بدهید این موضوع بین کادر فنی بماند. رضاییان در دیدار برابر سپاهان روی گل اول مقصر نبود. با این حال اجازه بدهید بیشتر در این مورد صحبت نکنم.سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در مورد تیم فوتبال ذوب‌آهن گفت: آنها تیم بسیار خوب و سازماندهی شده هستند که شاید متفاوت از سایر تیم‌های بزرگ دیگر بازی می‌کنند و در کنار بازیکنانی که خوب بازی می‌کنند، باشگاه خوبی هم دارند و طبیعتا بازی بسیار سختی را پیش رو خواهیم داشت.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام