کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
پنج شنبه, 06 آذر 1399   Thursday 26 November 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 28 اسفند 1396

صفحه خبر: صفحه آخر

سلام بر نوروز، سلام بر سپیده‌دم فروردین، هنگامی که گل سرخ پیشانی قشنگش را بر زمین می‌نهد و به بهار تعظیم می‌کند. برگ سبزی در دست دارد و ما را به سفره‌ای که هفت‌خوان دارد فرا می‌خواند، تا در کنار یکدیگر سال نو را جشن بگیریم و به همدیگر تبریک بگوییم. سلام بر نوروز که بار دیگر طبیعت را جوان می‌کند و سادگی و غرور و همه چیز را در محضر انسانی پاک،ساده و گیتی را منزه و بی‌آرایش می‌کند. سلام بر بهار که ما را در کنار خود می‌گیرد و دستان لطیفش را به زیبایی و لطف ارزانی می‌دارد و نغمه‌های روح‌بخش در گوش ما زمزمه می‌کند و خرد و فراوانی را پرورش و نوازش می‌دهد. نوروز ما را سیر می‌کند تا تفکر و تعقل را از دست ندهیم و جز حقیقت و راستی به چیزی نیندیشیم.
سلام و درود به کسانی که این گفت‌وگوی نامرئی میان سفره و انسان و راز پنهانی را پایه‌ریزی و هر سال به وقت نورانی این راز روحانی را تکرار می‌کنند.
نوروز سوگلی بهار است و هفت سینش هفت خورجین پر از پند و اندرز و تفکر، که ای انسان به خود بیا و اندکی بیندیش و به طبیعت زیبا و آسمان آبی و انسان‌های خاکی تعظیم کن و بدان که روزها، ماه‌ها، سال‌ها، فصل‌ها می‌آیند و می‌روند، اما آنچه پایدار می‌ماند، رفتار، گفتار و نیکی‌هایی زندگی‌اند که جاویدان هستند. سلام بر پند و اندرزهای هفت سین که به همه ما می‌آموزد که در هفت مرحله از عمر فانی از سختی زمین تا منزلگه‌سپهر باید با سادگی به شادمانی، کامروایی در قناعت و کرامت سیر کرد و جهانی زیبا و صلح‌آمیز ساخت. نوروز نزدیک شدن قلب‌ها، زیبایی‌ها و بهار خودسازی و دگرسازی مبارک.
زکوی یار می‌آید نسیم باد نوروزی از این باد ار مددخواهی چراغ دل بر افروزی
به صحرا رو که از دامن غبار غم بیفشانی
به گلزار‌ آی کز بلبل غزل گفتن بیاموزی
حافظ شیرازی نوروزتان پیروز.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام