کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
دوشنبه, 18 فروردین 1399   Monday 6 April 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 27 تیر 1395

صفحه خبر: اقتصادی

یک کارشناس اقتصادی گفت: رشد قارچ گونه بانکها و موسسات مالی و اعتباری باعث شده تا آنها از ارائه خدمات مناسب به مردم بازمانند و در نتیجه رقابت سازنده میان آنها از بین برود.بهنام ملکی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، درخصوص ادغام بانکها و رفع مشکلات سیستم بانکی گفت: رشد قارچ گونه بانکها و موسسات مالی و اعتباری باعث شده تا آنها از ارائه خدمات مناسب به مردم بازمانند و در نتیجه رقابت سازنده میان آنها از بین برود.وی افزود: متاسفانه همچنان شاهد رفتارها و فعالیت‌های نسبتاً انحصارگرایانه در بازار پولی هستیم و این موضوع باعث شده تا تسهیلات‌گیرنده و دهنده دچار مشکل شوند. این کارشناس اقتصادی در ادامه گفت: درصورت ادغام بانکها و جذب و استفاده مطلوب از نیروی انسانی و همچنین
شکل‌گیری ساختار رقابتی مناسب می‌توان انتظار داشت تا بانکها از حالت فعالیتهای جزیره‌ای درآیند و به‌صورت منسجم‌تری به فعالیت بپردازند که منجر به افزایش کارآیی و کیفیت می‌شود. وی درخصوص بخشنامه اخیر بانک مرکزی برای کاهش نرخ سود تسهیلات را مثبت ارزیابی کرد و گفت: به نظر می‌رسد که بازارهای غیررسمی منافع را برای خود جذب می‌کنند و در این خصوص تعیین کننده هستند و از طرفی هم سازمانهای غیررسمی از ریسک کردن در این زمینه خودداری می‌کنند. بانک مرکزی باید بر نحوه عملکرد بانک‌ها نظارت کافی را داشته باشد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام