کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
پنج شنبه, 01 مهر 1400   Thursday 23 September 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 22 اردیبهشت 1400

صفحه خبر: فرهنگی

آفتاب یزد- گروه شبکه: پس از اعلام عبدالرضا رحمانی فضلی برای آغاز فرآیند انتخابات ریاست جمهوری، وزارت کشور از صبح سه شنبه میزبان داوطلبان سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری است تا گام نخست فرآیند انتخابات با ثبت‌نام نامزدها برداشته شود. اما در نخستین روز، ده‌ها نفر برای ثبت نام در وزارت کشور حاضر شدند که برخی از آن‌ها نام آشنا و عده‌ای دیگر ناشناس بودند که با حضورشان حواشی جالب توجهی را رقم زدند.
> به صورت مستقل در انتخابات شرکت می‌کنم
سعید محمد یکی از چهره‌های سرشناس دیروز بود که در وزارت کشور حضور یافت. وی پس از ثبت نام گفت: «یکی از کارهایی که مورد نظرم بود در اول وقت اتفاق بیفتد و کاری خیر میدانستم، ثبت نام در انتخابات بود که این اقدام عزم جزم من را برای انتخابات نشان می‌دهد.» سعید محمد با بیان اینکه «به صورت مستقل در انتخابات شرکت می‌کنم»، اظهار کرد: «از ناحیه هیچ جناحی هم مورد حمایت قرار نگرفتم.» وی با تاکید بر اینکه مردم گلایه‌مند نسبت به کارگزاران هستند نه انقلاب، با زیر سوال بردن مدیریت در کشور افزود: «با توجه به گلایه مندی مردم و مشکلاتی که ناشی از سوءمدیریت‌ها و عملکرد سوء کارگزاران نظام است، لازم است تحول بزرگی در جامعه ما اتفاق بیفتد. وی مدعی شد مردم امروز از بی‌دولتی و کم عملی‌ها ناراحتند و سفره آن‌ها امروز کوچکتر شده است؛ ما به دنبال یک تحول همه جانبه هستیم و با مشارکت جوانان تلاش می‌کنیم این تحول را رقم بزنیم. در همه عرصه‌های نظام نیاز به اصلاحات مبتنی بر اصول داریم. برای تحول در کشور نیازمند مشارکت گسترده مردم در انتخابات هستیم.» به گزارش ایسنا سعید محمد با تاکید به اصلاح ساختار بانکی منابع مردم و سرمایه داران را به سمت تولید بازگردانند. این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری از ایرانیان خارج از کشور دعوت کرد تا برای اعتلای ایران با او مشارکت
داشته باشند. محمد با بیان اینکه «ساخت کشور و اصلاح زیر ساخت‌ها در صد روز قابل انجام نیست و من برنامه‌ای ۴ساله در این زمینه دارم تا کشور را به حد قابل قبولی برسانم»، اظهار کرد: «ان شاءالله شاهد اقتدار کشور در حوزه بین‌الملل خواهیم بود؛ با شعار اول همسایگان پا به عرصه می‌گذارم. نگاه به شرق یکی دیگر از رویکردهای من است و باید بین غرب و شرق توازن برقرار شود.» وی ادامه داد: «اینکه نگاه‌ها به ۱+۵ باشد خطایی استراتژیک است که تا به امروز شاهد آن بودیم و نتیجه آن هم صرفا کوچک شدن سفره‌های مردم و نگرانی‌های مردم بوده است. آنچه برای من مهم است رضایت ولی و رضایت مردم عزیز کشور است و امیدوارم مردم به سرباز کوچک خودشان و فردی که برای پاسخگویی به نیازهای آن‌ها وارد عرصه شده است، تا روز انتخابات حمایت مستمر داشته باشند.» این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به پرسشی درباره احتمال کناره‌گیری به نفع رئیسی گفت: «با توجه به اینکه آیت‌الله رئیسی اعلام موضع نفرمودند و ایشان از سرمایه‌های عظیم انقلاب هستند و همچنین
با توجه به اینکه کارزار انتخابات هنوز شفاف نیست، پس از پایان ثبت نام و تائید صلاحیت‌ها در این زمینه اعلام نظر خواهم‌کرد.» محمد در پاسخ به این پرسش که آیا برای کاندیداتوری در انتخابات از رهبری اذن گرفته اید؟ گفت: «شان رهبری بسیار بالاتر از این است که بخواهند به افرادی اذن بدهند؛ شاید برخی نزد ایشان برای مشورت حاضر شوند و معمولا نیز ایشان سعی می‌کنند نفیا و اثباتا وارد این عرصه نشوند. راجع به حقیر اصلا نیازی به این موضوع نبوده و همین که دیدم ایشان در گام دوم راجع به حضور جوانان تاکید کردند بر خود لازم دیدم که وارد عرصه شوم.»
> دهقان: برای حل مشکلات مردم برنامه دارم
همچنین در این روز سردار دهقان همراه با همسرش در محل ثبت نام کاندیداهای ریاست جمهوری در وزارت کشور حضور پیدا کرد. وزیر سابق دفاع بعد از ثبت‌نام در انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: «مشکلات کشور ناشی ازعدم شفافیت است، آنهم شفافیت دائمی نه در انتخابات.» به گزارش فارس حسین دهقان گفت: «چیزی که در کشور ما معنی ندارد زمان است. زمان حلال مشکلات کشور ما است. من حسین دهقان همانطور که گفته بودم روز اول ثبت‌نام آمدم.» وی ادامه داد: «عرصه انتخابات
جای سلبریتی‌های سیاسی نیست. مردم ما شایسته زندگی بهتر از این هستند. باید با مردم رو راست بود. مشکلات کشور ناشی ازعدم شفافیت است، آنهم شفافیت دائمی نه در انتخابات. با داشتن برنامه برای حل مشکلات جامعه پا به عرصه انتخابات گذاشته‌ام و در این مسیر بعد از عنایت خداوند به یاری مردم چشم دوخته ام.» دهقان افزود: «دولت من دولت شهروندان قدرتمند ایرانی است. دولت من دولتی سازنده است که صرفاً بر اساس شایستگی افراد ساخته می‌شود.»
> حضور دختری موتور سوار
اما در میان ثبت نام کنندگان، حضور دختری موتور سوار، بسیار مورد توجه رسانه‌ها و کاربران فضای مجازی قرار گرفت. وقتی از او پرسیده شد که هدفش از ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری چیست؟ وی پاسخ داد: «یکی با پرونده آمد و دیگری با کلید. گفتم این مملکت یک جو غیرت می‌خواهد. برای خدمت آمده‌ام و عاشق کشورمم». بسیاری حضور او را نمادین قلمداد کردند. یکی از کاربران در این مورد نوشته است: «این ویدئو قشنگ حالم رو خوب کرد و روزم را ساخت، حتی اگه نمایشی باشه... دختر خانمی که با موتور سیکلت برای ثبت نام رفت». دیگری نوشت: «الان این خانوم کدوم یکی از شرایط درج شده رو داره که اجازه ورود دادن بهش؟! باور نمی‌کنم این عکس‌ها با هماهنگی قبلی نباشه». کاربران دیگرنوشته‌اند: «این زن حضور نمادینی داشت. زن باشی
و موتورسوار و برای انتخابات!»، «دم انتخابات خانم موتورسواری میاد برای ریاست جمهوری ثبت نام میکنه باهاش مصاحبه میشه هیچ اشکالی هم نداره»، «خیلی کیوتی با کوله و کفش لیمویی و موتور! اومده واسه ثبت نام تو انتخابات بعد یه جمله از پیجای اینستاگرامی فاز سنگین طور: «یکی پرونده داشت یکی کلید، گفتم این مملکت یه جو غیرت میخواد...!» آخرشم با جمله؛ من عاشق کشورمم». البته خانم دیگری هم که بنا به گفته خودش دکترای علوم سیاسی دارد، حقوقدان و اقتصاددان است در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرده است. او بعد از ثبت نام گفته است: «شعار انتخاباتی‌ام ما می‌توانیم، چون می‌خواهیم، ما می‌خواهیم، چون می‌توانیم، است این شعار به معنی خواستن و توانستن است، اولین برنامه‌ام بعد از انتخابات، تولید و اقتصاد است باید همت کرد و مشکلاتی که ایجاد شده را رفع کنیم».
> از جوان‌ترین داوطلب تا اعلام کاندیداتوری
با ریموت و کفن
در این روز حضور جوانترین داوطلب هم درنوع خود جالب بود. حسین پاکدامن با سن ۲۳ سال و با شعار «تغییر در آموزش و پرورش» با حضور در وزارت کشور در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد. او با انتقاد از سند تحول آموزش و پرورش گفت: این سند یک آرامان‌گرایی بود. پاکدامن می‌گوید با ظریف عکس یادگاری گرفته است. او افزود: معلمی در استان سیستان و بلوچستان می‌شناسم که تنها ۲۵۰ هزار تومان حقوق می‌گیرد. پاکدامن گفت: سه الی چهار دوره دیگر حتما وزیر آموزش و پرورش می‌شوم. اما از عجیب‌ترین کاندیداها می‌توان به یک فلافل فروش اشاره کرد که با ریموت در وزارت کشور حاضر شده بود. نوید اهوازی که ادعا می‌کند بزرگترین فلافل‌فروش کشور است با حضور در وزارت کشور در انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کرد. او برای ثبت‌نام با ریموت به جای کلید آمد! فردی با ظاهری کفن پوش، قرآن و عصا به دست و ماسکی از پرچم ایران به صورت، از دیگر کاندیداهایی بود که با حضورش بسیاری را متعجب کرد. وی در توضیح حضور خود برای ثبت‌نام ریاست جمهوری گفت که آمده است کشور را از مشکلات نجات دهد. همچنین یکی از داوطلب انتخابات ریاست جمهوری مدعی شد که در ۳دقیقه اثبات می‌کند نسل بشر تا ۲۰سال آینده از بین می‌رود.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام