کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
پنج شنبه, 23 مرداد 1399   Thursday 13 August 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 11 مرداد 1399

صفحه خبر: صفحه آخر

امیر حسین ذاکری ‪-‬ *در یادداشت قبل عرض کردیم یکی از همکاران، گزارشی از موسسه روانکاوی "رایان دوچ لند" قرائت کرد که طبق نتایج این تحقیقات اعلام شده: پس از شیوع کرونا و بروز مشکلات و حاشیه‌های فراوان اجتماعی، اقتصادی در برخی جوامع شاخص روحیه به شدت در برخی مردم کاهش یافته وبرخی افراد دچار روانپریشی شدند. در همین رابطه برخی از اعضای شورای ما هم با صراحت در کمال شفاف‌سازی بی‌پرده و رک و راست از روانپریشی خود داد سخن سر دادند. در جلسه بعدی یکی از اعضا در ادامه این بحث گفت: بنده آنقدر روحیه‌ام لگد مال شده است انگار یکی زانوانش را روی گلوی روحیه‌ام گذاشته،حس می‌کنم روحیه‌ام را دارد خفه می‌کند. دلم می‌خواهد فریاد برنم: زانوانت را بردار مرده شور زانوانت را ببرند بگذار روحیه‌ام نفس بکشد! همه خندیدند.
*یکی از اعضا که شدیدا دچار افسردگی شده نتیجه این تحقیقات را بسیار حقیقی و رئالیست خبری دانست و گفت بنده به قدری سرخورده و روحیه‌ام خرابه که خوب که در تفکرات خود غور می‌کنم به خود می‌گویم:"خوب که مرگ و مردنی هم در کار هست." برخی با غیظ به وی گفتند: چرا این سخنان مایوسانه را بکار می‌بری؟ وی پاسخ داد: بابا اگر مرگ نبود شما طاقت داشتید تا ابد زیر بار فشار و گرانی و این حیات ویروس زده و گرانی زده طاقت بیاورید؟
لابد مسئولین هم تا ابد می‌خواستند به ما اقنا کنند
طاقت بیارید یا همان ترانه" طاقت بیار
رفیق" را می‌خواندند! همه غش غش خندیدند
*برخی گفتند واقعا تو با وجود این همه جهل و نادانی و جفنگ گویی به چه نکته جالبی اشاره کردی! یکی دیگر از اعضای تحریریه شورای پرند نویسی درحالی که چهره‌ای پریشان و ژولیده داشت بردست خود کوبید و گفت‌ای خاک بر سرم شد. گفتیم چه شده؟ گفت: اعلام کردند به خانه‌های خالی مالیات می‌خواهند ببندند.‌ای وای پس بر چند خانه خالی‌ام در فرمانیه و زعفرانیه و... مالیات خواهند بست؟ اعضا همه حیرت کردند اما یکی از همکاران برخاست و با اشاره انگشتانش به سوی آن همکارمان گفت: ببینید دوستان! چه به سرمان آمده از روانپریشی؟ ایشان هم "توهم" زده روانپریش شده وگرنه این بدبخت در به در دنبال وام ودیعه مسکن برای
پیش پرداخت خانه اجاره‌ای است.
*همه خندیدند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام