کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
پنج شنبه, 10 مهر 1399   Thursday 1 October 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 15 تیر 1399

صفحه خبر: اجتماعی

فعال اصلاح‌طلب گفت: اصلاح‌طلبان به سمت آقای لاریجانی نخواهند رفت و اصول‌گرایان هم اقبالی به او ندارند. در حالی که کمتر از یک سال تا انتخابات ریاست جمهوری 1400 باقی مانده است گمانه زنی درباره نامزدهای این انتخابات به‌ویژه در میان جریان اصلاح‌طلب با توجه به نتیجه انتخابات مجلس اسفند 98 افزایش
یافته است. در همین زمینه علی‌محمد نمازی، نماینده ادوار مجلس درباره سرانجام شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان پس از استعفای محمدرضا عارف به باشگاه خبرنگاران جوان گفت: تا آنجایی که من خبر دارم نشست و جلسه‌ای در این زمینه نبوده و صحبتی هم درباره ادامه یا قطع کار شورای عالی و نحوه آن صورت نگرفته و گفت‌وگویی هم در این باره نبوده است. او ادامه داد: قطعا تصمیم درباره ادامه کار شورای عالی بسیار مهم است و باید حتما اعضا دعوت شده و در این باره صحبت کنند، اما تا جایی که من اطلاع دارم تا به حال صحبتی در این باره صورت نگرفته است.
نمازی درباره علت استعفای عارف گفت: از مدت‌ها قبل اعتراضات زیادی به نحوه عملکرد عارف در شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان بود و خیلی‌ها اعتقاد داشتند که او در این ۴ سال نمایندگی مجلس سرمایه‌گذاری درستی در این زمینه شکل‌ نداده و اعضای این شورا از عملکرد عارف راضی نبودند. عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی افزود: البته ممکن است که او در فکر کاندیداتوری برای انتخابات ۱۴۰۰ باشد و بیشتر هم خود او باید درباره علت استعفایش توضیح دهد و خبرنگاران باید از او بپرسند که علت اصلی استعفایش چه بوده است. فعال اصلاح‌طلب در پاسخ به این سوال که درصورت کاندیداتوری عارف اصلاح‌طلبان از او حمایت خواهند کرد یا خیر گفت: من نمی‌توانم موضع تشکل‌های عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان را بگویم، زیرا هنوز بحثی در این باره نبوده است، اما اگر قرار باشد نظر شخصی خود را عنوان کنم باید بگویم که من شخصا با کاندیداتوری آقای عارف برای ریاست جمهوری موافق نیستم؛ زیرا مشکلات کشور بسیار زیاد است و مطالبات مردم روز به روز بیشتر می‌شود و فضای اقتصادی کشور و معیشت خانواده‌ها هم هر روز سخت‌تر می‌شود.
نماینده ادوار مجلس اضافه کرد: از همین رو عارف نمی‌تواند قوه مجریه‌ای تاسیس کند که با هماهنگی قوه مقننه مشکلات را حل کند؛ کما اینکه رای‌آوردنش هم امری مشکل است و اگر هم رای بیاورد نمی‌تواند با همکاری این مجلس قطار مشکلات اقتصادی را متوقف کنند. او درباره احتمال کاندیداتوری علی لاریجانی گفت: تا جایی که من اطلاع دارم به هیچ وجه اصلاح‌طلبان به سمت آقای لاریجانی نخواهند رفت و اصول‌گرایان هم اقبالی به او ندارند؛ البته او هم فرد بسیار زیرکی است و مطمئنا در این عرصه ظاهر نخواهد شد. نمازی با اشاره به استعفاهای مداوم در طیف اصلاحات بیان کرد: معتقدم که این استعفا‌ها اقدام بسیار خوبی است، ما هم همیشه خواسته مان از دولتمردان این بوده که اگر جایی نارضایتی وجود دارد، استعفا دهند پس این اقدام بسیار ارزنده‌ای است. او در پایان گفت: اگر قرار است شورایی به نام شورای اصلاح‌طلبان ادامه پیدا کند، بحث جایگزینی مطرح خواهد شد و با این حساب معلوم می‌شود که دلیل این مشکلات چیست، پس راهکار پیدا می‌کنند و گزینه مناسب‌تری را نیز پیدا خواهند کرد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام