کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 10 فروردین 1399   Sunday 29 March 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 02 بهمن 1398

صفحه خبر: سیاسی

روی خط آفتاب
1411- بی توجهی شرکت مخابرات گرگان؛ شرکت مخابرات گرگان تلفن مشترکان را به دلیل نبود مدارکی مانند کپی کارت ملی قطع کرده‌اند. آیا بهتر نبود این شرکت که بابت خدمات به مشترکان وجه آن را دریافت می‌کند، با آنان تماس می‌گرفت و برای ارسال مدارک گوشزد و تلفن‌ها را قطع نمی‌کردند؟ (10/10)
1945- نیوشا سادات مهدوی از گرگان: لطف روزنامه آفتاب یزد به چاپ پیام‌های مشکلات مردم به ویژه شهرستان‌ها زیاد است، اما مسئولان در شهرستان به ویژه شهردار گرگان با روزنامه‌های سراسری بیگانه‌اند و بیشتر با روزنامه‌های محلی حشر و نشر دارند و به پیام‌هایی که در روزنامه‌های سراسری به ویژه درباره مشکلات محله میخچه گران این شهر چاپ می‌شود، رسیدگی نمی‌کنند و پاسخگو نیستند! چه نهادی باید مسئولان شهری را به وظیفه شان که رسیدگی به مشکلات مردم و پاسخگویی به آنان است، آگاه کنند؟ (10/10)
1311- علی از تهران: هر روز که می‌گذرد آمار اعلام شده درباره افرادی که به علت بیماری آنفلوآنزا جان شان را از دست داده اند، بیشتر می‌شود. چرا بیمارستان‌ها و مراکز درمانی نتوانسته‌اند جلو مرگ و میر بیماران را بگیرند. آیا واقعاً علت مرگ آنان ابتلا به آنفلوآنزا است؟ (10/10)
0915- محمد کریم بلند از گرگان: ساکنان گرگان، خیابان شهدا، لاله ششم، محوطه دوم، مقابل منزل شهید منصور کاشفی، از زمین بایر که مِلک شخصی است اما توسط مالک آن رها شده و به محل پارکینگ خودروها، معتادان و ورود سارق یا سارقان به خانه‌های همجوار زمین فوق شده است، از شهرداری و نیروی انتظامی گرگان تقاضای رسیدگی فوری به محل یادشده را دارند. (10/10)
0948- فروشندگان مواد غذایی و خوراکی در میدان خراسان و میدان شوش آن‌ها را جلو مغازه و در معرض گرد و خاک و آلودگی قرار می‌دهند. به نظر می‌رسد مسئولان بهداشت به ظاهر تا به حال یک بار هم به این محل‌ها مراجعه و با آنان برخورد نکرده‌اند. اگر به این گونه تخلف‌ها رسیدگی می‌شد، قطعاً آن‌ها به خود اجازه چنین کاری
نمی‌دادند. (10/10)
1932- بی توجهی به تاخیر در پرداخت حقوق؛ الان که این پیام را می‌نویسم هفتم دی است. هنوز کارکنان موسسه... حقوق آبان ماه شان را دریافت نکرده‌اند. این مسئله ـ بی توجهی به تاخیر در پرداخت حقوق ـ موجب نارضایتی کارکنان موسسه شده است. این وضع تا کی قرار است ادامه داشته باشد؟ اگر موسسه‌ای ورشکست شده باشد مدیرعامل آن باید اعلام ورشکستگی کند. نه این که کارکنان را به بازی بگیرند و حقوق‌ها را درسه مرحله پرداخت کنند!
آفتاب یزد: نام موسسه برای پیگیری مسئولان در روزنامه محفوظ است. (8/10)
1814- توقف دوبله خودروها در خیابان شهید اقبال لاهوری، منشعب از خیابان دماوند و حضور میوه فروشان در حاشیه خیابان موجب راهبندان و نارضایتی ساکنان، رهگذران و کاسبان محل شده است. از مسئولان راهنمایی و رانندگی و سدمعبر شهرداری منطقه تقاضای رفع مشکل ایجاد شده را داریم. (8/10)
1519- جمعی از ساکنان خیابان پیروزی از شهردار منطقه چهارده تهران درخواست بازگرداندن مهندس قنادزاده از دیگر نواحی به ناحیه یک شهرداری را دارند. (8/10)
1711- کاشفی از خیابان شهدا گرگان: شرکت مخابرات گرگان تلفن ثابت مشترکانی که مدارک شناسایی مانند فتوکپی کارت ملی آنان را نداشتند بدون هماهنگی قبلی قطع کردند! این گونه حرکات چه توجیه قانونی دارد؟ (8/10)
1915- طرح‌های نیمه تمام در خیابان هفده شهریور تهران که موجب آلودگی هوا شده اند، کی قرار است به مرحله پایانی برسند؟(8/10)
1324- عرشیا بیرودیان: گرانی آب، برق و گاز و اجاره مغازه باعث شده کارهای خدماتی مانند خشکشویی‌ها برای شستشوی لباس یا پتو و پرده هزینه‌های بالایی از مشتریان بگیرند. به نظر می‌رسد این مسئله باعث شده مشتریان کمتری به آنان مراجعه
کنند. (8/10)
1519- علی اکبر از تهران: درخواست فوری از وزارت راه و شهرسازی، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای؛ سال‌ها در تهران زندگی می‌کنم و از مسافران دائمی تعاونی 2 پایانه شرق تهران هستم که به گرگان رفت و آمد دارم. من و خانواده ام و بقیه دوستان و اقوام که به تهران رفت و آمد می‌کنند به دلیل خوش رفتاری و سرویس‌های منظم و رانندگان متعهد، از این تعاونی بلیت تهیه و سفر می‌کنند که همیشه خدمات‌رسانی به مسافران مطلوب و بارها در مطبوعات مورد قدردانی قرار گرفته‌اند. متاسفانه روزهای گذشته موضوعی شنیدم که بسیار متاثر شدم. ظاهراً مدتی قبل راننده‌ای از این تعاونی به دلیل سهل انگاری یا سهواً دچار حادثه‌ای می‌شود و این مساله باعث مشکلات و دردسرهای فراوانی برای تعاونی دو پایانه شرق تهران شد و گفتند باید به مدت یک سال از خدمات‌رسانی به مسافران خودداری کنند و تعطیل شود. وقتی راننده‌ای به هر دلیل مرتکب تخلف شد، آیا باید تعاونی تعطیل و بقیه کارکنان با توجه به شرایط اقتصادی و بیکاری به خیل بیکاران بپیوندند؟ جای تاسف و تعجب است می‌بینیم به جای این که راننده متخلف تنبیه شود، مدیرعامل و تمامی کارکنان را تنبیه می‌کنند! امیدواریم مسئولانی که چنین تصمیمی گرفته‌اند با تجدیدنظر از تصمیم شان که موجب آسیب اجتماعی به کارکنان تعاونی می‌شود، منصرف و آنان را دریابند و از مسئولان گرامی وزارت راه و شهرسازی، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تقاضای رسیدگی به این موضوع را دارم. (30/10)
1411- روزنامه آفتاب یزد روزنامه‌ای مردمی است این مساله موجب شده شمار پیام‌های روی خط آفتاب نسبت به گذشته بیشتر شود. وقتی پیامی چاپ شود، تاریخی که در انتهای پیام‌ها می‌نویسید و چاپ می‌شود، مشخص است ده روز در نوبت چاپ مانده‌اند و این موضوع باعث می‌شود برخی پیام‌ها که باید در اسرع وقت چاپ شود، متاسفانه با تاخیر چاپ می‌شود. مثلاً درخواست شده مسئولان به موضوعی رسیدگی کنند، وقتی خود به خود مشکل رفع شد، سپس آن پیام چاپ می‌شود. به عنوان نمونه روزهای گذشته درباره سهمیه بنزین سرویس مدارس در شهر گرگان پیام ارسال و درخواست کردم زودتر چاپ شود، بعد از این که بنزین به رانندگان سرویس مدارس دادند، پیام چاپ شد! خواهشمند است ترتیبی دهید تا پیام‌ها زودتر چاپ شوند و زمان انتظار برای ده‌روز کم نیست. با تشکر از لطف همیشگی شما به مخاطبان و همراهانتان! (30/10)
آفتاب یزد: این اشکال بر ما وارد است و پیام‌های زیادی در نوبت چاپ هستند لذا با تذکر حضرتعالی سعی می‌شود یک ستون فعلا اضافه گردد.
1615- سمانه کلانتر از تهران: ایستگاه بی.آر.تی پاسدار گمنام واقع در بزرگراه امام علی(ع) در طبقه پایین، ناایمن است و پله برقی هم ندارد. در نتیجه سالمندان و بیماران برای رفت و آمد از این ایستگاه با مشکلات فراوانی مواجه‌اند. لطفاً مسئولان سازمان ترافیک شهرداری تهران برای رفع مشکل چاره‌ای اساسی بیندیشند. (30/10)
1519- شهریه کتابخانه‌های عمومی گران است. علاقمندان به مطالعه وقتی شرایط اقتصادی خوبی ندارند نمی‌توانند در کتابخانه‌ها عضو شوند و مطالعه کنند. مراتب جهت اطلاع مسئولان
عرض شد! (30/10)
گویی تقلب و ریا در عمق روح و روان و ذات وجودی بعضی ایرانیان ریشه دوانده و به هیچ وجه از ذات آنها جدا نمی‌شود و دست بردار از این رفتار خود نیستند، در ساده‌ترین نوع این موارد میتوان در خریدهای روزانه، مثلاً سَبد‌های کوچک میوه اشاره کرد که ردیف رویی، میوه‌های سالم و درشت و خوشگل و در ردیف‌های زیرین میوه‌های ریز و نامرغوب و گاهی گندیده را چیده اند، در مورد جعبه‌های خرما و رطب و پاکت‌های پلاستیکی میوه‌های دیگر که قبلاً آماده شده است و در وسط و بیرون آن بسیار متفاوت است هم متاسفانه همینطور می‌باشد و هیچ‌کس هم جرات اعتراض ندارد و هیچ مسئولی هم پاسخگوی این رفتار و حقه بازی تولیدکنندگان طماع و از خدا بی‌خبر نیست و همچنان این تقلب‌ها ادامه دارد! محمود بلیغیان
...0913
پس از گذشت هشت روز از جاری‌شدن سیل عظیم در استان سیستان و بلوچستانِ عزیز، مظلوم و محروم، جناب آقای دکتر حسن روحانی رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران، قدم‌رَنجه فرمودند و با هواپیمای اختصاصی به فرودگاه سیستان و بلوچستان تشریف‌فرما شدند و سپس بعد از استراحت با هلی کوپتر یا همان چرخ بال به اتفاق همراهان، به مناطق سیل‌زده و آسیب دیده مردم محروم از همه چیز این مناطق فاجعه دیده رفتند و در جایگاه بلندی که قبلاً برایشان تدارک
دیده و آماده شده بود قرار گرفتند و سخنرانی فرمودند و قول دادند که به آنها رسیدگی خواهد شد که امید است اینچنین باشد و هرچه زودتر شاهد اوضاع بهتر در این منطقه مصیبت دیده باشیم. محمود بلیغیان - اصفهان
...0913
هر روز صبح که از خواب بیدار می‌شویم، اگر برای خرید به بیرون برویم، متوجه می‌شویم که اجناس و ‌اَرزاق عمومی و‌ مواد غذائی و خوراکی‌ها و مایحتاج روزانه به بهانه‌های واهی و علت‌های گوناگون و ترفند‌های مختلف، اگر چند صد تومان هم شده، گرانتر از روز قبل شده است و این حداقلی است که عرض کردم و الا ارقام و مبالغ هزار هزار گران‌تر می‌شوند و متاسفانه بعضی مسئولین هم اصلاً گوششان بدهکار رسیدگی به این تورم و گرانی‌های روزافزون نیست و هر یک به دنبال مسائل و مشکلات خودشان و دعواهای حزبی و جناحی خودشان هستند و مردم را که به قولی ولی نعمتان خودشان هستند به کلی از یاد برده‌اند! واقعاً چرا؟ و این مردم صبور و بزرگوار و میهن دوست، دیگر چه کار باید بکنند که تاکنون نکرده‌اند؟! محمود بلیغیان
...0913
مجلس ما گاهى قوانینی تصویب می‌کند که اصلا خلاف عقل است! طبق قانون تعیین تکلیف اراضی و ساختمانهاى فاقد سند رسمی، براى زمین‌هاى کشت آبی حد نصاب 7 هکتار و دیم 25 هکتار گذاشته‌اند! یعنی به زمینهای زراعی با مساحت کمتر سند ششدانگ نمی‌دهند! (غیر زمین‌هایی که خود جهاد کشاورزى با اصلاحات ارضی و کشت موقت تقسیم کرده، یعنی سند ندهد!) براى ساختمانها و ویلاها حد نصاب وجود ندارد! یعنی وقتی فرد در زمین زراعتی خود ویلا بسازد، یا قطعه‌بندی کند و بفروشد و خریداران دهها ویلا در قطعات بسازند، اداره ثبت به ویلاها سند ششدانگ می‌دهد! از طرفی جهاد کشاورزى ویلاها را تخریب می‌کند، از طرفی همین جهاد کشاورزى با این قانون تعیین تکلیف تشویق به ویلاسازی می‌کند!
...0915
یکی از بزرگان می‌گوید دنیا چیزی نیست جز قطره عسلی بزرگ! پس آن کس که به نوشیدن مقدار کمی از آن اکتفا کرد نجات می‌یابد و آن کس که در شیرینی آن غرق شد هلاک می‌شود.
...0938
پیام‌های مردمی در صفحات 2-6-11


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام