کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
چهارشنبه, 22 مرداد 1399   Wednesday 12 August 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 19 آبان 1398

صفحه خبر: سیاسی

روی خط آفتاب
1510- تحولات قیمتی خصوصا تحولات و افزایش 110 درصدی نرخ آپارتمان و خانه نشان دهنده این است برای تعداد کثیری از شهروندان امکان خانه‌دارشدن میسر نیست خصوصا که با این افزایش‌های سرسام‌آور وام مسکن هم مشگل‌گشا نیست. (28/7)
1525- منظور آقای‌هادی غفاری از حضور کوتوله‌ها در مجلس چه کسانی است؟ مسلما منظور ایشان به آدم‌های قد کوتاه نیست! (28/7)
آفتاب یزد: ما هم منظور ایشان را متوجه نشدیم به کار بردن برخی الفاظ شایسته نمایندگان مردم- هر چند ما هم انتقاد به آنها داریم- نیست.
1601- یک شباهتی که بین طلافروشان و بانک‌ها وجود دارد این است که بانک‌ها هم مثل طلافروشان هنگام پرداخت وام محاسباتی را انجام می‌دهند که متوجه می‌شوی کفه ترازو به نفع آنان است. از هزینه‌های کارمزد گرفته تا هزینه‌های دیگر طوری عمل می‌کنند که مشتری گیج می‌شود. (28/7)
1612- آیا آزادسازی 700 میلیون دلار از پول‌های بلوکه شده ایران توسط امارات صحت دارد یا بعدا تکذیب می‌شود؟ (28/7)
1630- برخی افراد از اتهام‌زنی به دولت به هر طریقی استفاده می‌کنند. متاسفانه بغض و کینه‌های حزبی آنها چنان است که حتی منافع ملی را هم نادیده می‌گیرد و از هیچ کاری برای رسیدن به اغراض خود دریغ نمی‌کنند. (28/7)
1640- آقای ضرغامی آنکه اهل دو قطبی سازی است. آقای روحانی نیست دیگرانی هستند که حتی بانوان راهی به ورزشگاه را قربانیان آزادی می‌نامند اینها اهل دو قطبی ‌سازی هستند. البته رسانه ملی هم در قطبی‌سازی نقش دارد. شما که تجربه مدیریت این رسانه را داشتید حتما می‌‌دانید چه طور؟! (28/7)
1643- در روزنامه جمهوری اسلامی حجت‌الاسلام مسیح مهاجری سخنان بسیار خوبی گفتند. ایشان عنوان کردند مسئولان ما در درک مسائل جامعه و تحولات اجتماعی درمانده‌اند. چه‌قدر این مسئولان توانستند در رفتار اجتماعی و ارزشی قشر جوان جامعه تاثیرگذار باشند؟ واقعا بهتر است مسئولان به این موضوع خوب فکر کنند. (28/7)
1910- بازار به خاطر پر شدن ظرفیت قیمت‌ها دچار رکود شده لذا تا حدودی ثبات قیمت‌ها حاصل شده، اما برخی آقایان و مسئولان این را به حساب مدیریت خود در کنترل تورم می‌گذارند. درحالی که دلیل اصلی، کاهش تورم نیست، رکود شدید است. (28/7)
2021- دلایل نایاب شدن بنزین سوپر چیست؟ اکثر جایگاه‌ها فاقد بنزین سوپر هستند. بنزین یورو 4 جایگزین بنزین سوپر هست؟ مسئولان شرکت نفت لطفا پاسخگو باشند. (28/7)
2122- کسانی که می‌خواهند دولت را مقابل شورای نگهبان قرار بدهند دنبال تخریب دولت هستند. دولت مشکلی با کار شورای نگهبان ندارد، فقط به برخی مسائل انتقاداتی دارد این بی‌توجهی به شورای نگهبان نیست؟ (28/7)
2210- این برای کشورهای نفت خیز و صادرکننده نفت خصوصا اعضای اوپک خیلی زشت است که آمریکا اعلام کند کنترل کننده نفت خاورمیانه است. سیاست‌های وابسته به غرب خصوصا آمریکا از سوی برخی کشورها مثل عربستان باعث انفعال اوپک و گستاخی آمریکا شده است. (28/7)
2235- درحالی که اروپا هیچ کاری برای عمل به وعده‌های خود در مورد حمایت از برجام انجام نداد چه طور توقع دارد ایران به برجام پایبند باشد؟ این یک توقع کاملا غیرمنطقی
است. (28/7)
2302- از مسئولان مخابرات و نمایندگان مجلس درخواست داریم هرچه زودتر تکلیف موضوع فیلترینگ تلگرام را حل کنند. چرا باید این موضوع معطل بماند؟ (28/7)
اینکه آقای رئیس جمهور در نشست با مطبوعات اذعان کردند حاضرم برای ملت قربانی شوم، حکایت از این واقعیت دارد که کارگزاران نظام مقدس اسلامی به رغم تمام مشکلات فعلی همچنان بر آرمان‌ها و اصول انقلابی و دینی خود پایبند هستند و تخریب‌کنندگان معاند (و نه منتقدین) در همه حال محکوم و مطرود هستند.
...0938
بعد از بازی با بحرین عده‌ای باز هم یاد کی‌روش افتادن، بازی با آرژانتین، اسپانیا و پرتغال که چه روزهایی بود کی‌ر‌وش که تا دیروز (اخ) بود با آن بدرقه توهین آمیز بعد از 8 سال دوستی و رفاقت که کاملا عیار خیلی‌ها را که هنرشان فقط حرف زدن است آشکار کرد باور کنید فردا اگر نتیجه دیگری به دست‌اید همین جماعت 180درجه تغییر جهت می‌دهند چه خوب گفته‌اند که باید تغییر را از خودمان
شروع کنیم.
...0912
خواهشاً قیمت ماشین‌های ایرانی را هر روزه چاپ کنید. من به خاطر همین امر به روزنامه دیگری رجوع می‌کنم که باب میلمم نیست، خواهشاً اجرایی شود.
...0905
این مقامات آمریکایی خیلی نگران هستند که ایران برجام را نقص می‌کند میشه از آنها سوال کنیم کمی فکر کنند که چیزی بخاطرشان میاد که خودشون با برجام چه کردند؟
...0912
با وجود اثبات مُضر بودن برنج‌های مصنوعی به اصطلاح صنعتی و وارداتی و مصنوعی با مقادیر بسیار بالا و معروف به برنج‌های هندی و پاکستانی، که در کیسه‌های شیک و رنگارنگ و فریبنده، که معمولاً به‌ وزن ده کیلوئی عرضه و فروخته می‌شوند، چرا از برنج تولیداتِ داخلی مانند برنج‌های محلی وطنی و سالم‌تر معروف به برنج شمال و همچنین محصول برنج خوزستان یا برنج لِنجان اصفهان و نقاط حاصلخیز و شالیزارهای کشور عزیز خودمان که شهرت جهانی دارند حمایت، عرضه و استفاده نمی‌شود؟!
محمود بلیغیان - اصفهان
...0913
آفتاب یزد: گاهی در فضای مجازی شایعاتی را ایجاد می‌کنند که امنیت غذایی مردم را تحت تاثیر قرار دهند.
حضرت امام علی(ع) می‌فرمایند: هیچ پشتیبانی اطمینان بخش‌تر از مشورت نیست.
...0938
با عرض سلام وسپاس بی‌پایان وخداقوت. با شناسنامه‌دار کردن زمین‌ها در هر نقطه کشور حتی در دامنه کوهها، امکان تصرف و ساخت و ساز اراضی غیرممکن می‌شود. امیدواریم سازمان اسناد و املاک در این باره به نحو احسن وظیفه خودشان را ایفا کنند.
...0938
آفتاب یزد: تمامی زمین‌های کشور دارای سند می‌باشد حتی بیابان‌ها نیز دارای سند به نام سازمان امور اراضی است لذا باید جلوی فساد گرفته شود.
در حال حاضر فرهنگ مقدس ازدواج واقعا نیاز به نهادینه شدن و حمایت همه جانبه دارد. 11میلیون مجرد آمار کمی نیست که از آن به راحتی بتوان عبور کرد.
...0938
از راههای مبارزه با گرانفروشی که انتظار می‌رود نهادهایی چون سازمان تعزیرات حکومتی به آن اهمیت بدهد اطلاع‌رسانی قیمت‌های اجناس وکالاها بصورت برچسب است که در این شرایط قیمت‌های واقعی مشخص و از نوسانات بودن خارج می‌شود.
...0938
پیام‌های مردمی در صفحات 2-6-11
نمی دانیم مسئولین کشور مخصوصا نمایندگان مجلس براساس چه دلیلی پنجشنبه را به تعطیل رسمی تصویب کردند آیا اقتصاد کشور بسیار شکوفا شده و هیچ فردی بیکار نیست درسال 52جمعه داریم با تعطیلی پنجشنبه‌ها می‌شود 104 روز با مناسبتها نزدیک به 5 ماه درسال تعطیلی داریم برف گرد و خاک هم اضافه شود به 6 ماه میرسد شش ماه باقیمانده نصف روز کار انجام می‌گیرد پس در کشور ما سالانه 3ماه کار مفید انجام نمی‌شود با چنین شرایطی اقتصاد مقاومتی و رونق تولید محقق نخواهد شد.
...0918
از کجا آورده ای؟ طرحى که به قانون تبدیل نشد،و شاید هم نخواهد شد! چرا برحی مقامات از اسم این قانون هم خوفناک و ترسان هستند؟ سامانه حقوق مدیران را ملاحظه کنید! خیلی‌ها که فریاد مبارزه با فسادشان گوش فلک را آزرده، وقتى ازشان بپرسند چرا حقوقتان را در سامانه درج نمی‌کنید، خشم و غیظ وجودشان را فرا می‌گیرد! چرا؟
...0915
در ماه‌های اخیر تاکنون برای خود من دو بار پیش آمده است که پس‌از پرداخت قبض تلفن ثابت و پس‌از گذشت حدود ده روز بعد، مجددا صورتحساب پیامکی همان شماره تلفن از سوی مخابرات اصفهان و بنام فرستنده (مخابرات) برایم آمده، آنهم در ساعات نیمه شب ( 34: 1 و 06: 3 دقیقه بامداد) که پیام‌های با تاریخ و ساعت آنها موجود است، حالا چرا بدون هیچ دقت و ملاحظه‌ای اینکار را می‌کنند معلوم نیست! و اگر من و هزاران نفرِ دیگر، بدون معطلی و برای خلاصی و راحت شدن از این پیامک‌های غیرکاغذی (که حداقل اطمینان بیشتری به آنها بود)، بلافاصله نخوانده و با دقت مقایسه نکرده آن را بپردازند، چه پول هنگفتی
جمع می‌شود!؟
...0913
باسلام. کلانشهر شهر رشت در یک سال گذشته هیج تغییری در معابر و خیابانها و ساخت سازهای عمرانی نداشته، از استاندار گیلان و شهردار رشت می‌خواهم قدری به وضعیت خیابانهای پرترافیک رشت سروسامان بدهند. قدری آسفالت کوچه‌ها رو سروسامان دهند. خیابانها و کوچه‌های رشت واقعا مشکل آسفالت دارند. چاله‌های خیابانهای رشت برای ماشینها و عابران مشکلات ایجاد می‌کند.
...0938
سلام. استاندار گیلان در اظهارنظری گفته بود بیش از1400 پروژه نیمه تمام در استان گیلان وجود دارد. می‌خواستم بگم مردم ما دنبال آمارگیری نیستن. این شما دولتمردان هستین که باید این پروژه‌ها رو سرانجام بدین. مردم عادی که از پروژه‌ها خبر ندارن. فقط ورزشی‌ها هستن که میدونن که دوتا ورزشگاه تختی انزلی و عضدی رشت دوساله تخریب شده اما کاری نمی‌کنید؟!!
...0938
بدنبال سوالات متعدد قبلی از مسئولین صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، مرکز اصفهان، باید به این سوال مهم و اساسی هم پاسخ دهند که اصولاً چرا کارکنان‌حق الزحمه‌ای که سالها بعنوان گوینده و گزارشگر مشغول بکار بوده‌اند استخدام رسمی نشده‌اند و اگر مشکل درگزینش بوده چرا سالها بعد از گزینش باز هم از آنها استفاده نموده‌اند، آیا این نوعی سوء استفاده از نیروهای ارزان‌تر حق الزحمه‌ای که خالصانه و حتی بهتر و بیشتر از کارکنان رسمی، کار می‌کرده‌اند نیست؟!، و ثانیاً چرا آنها را در این مدت بسیار زیاد بیمه نکردید؟! و اگر مُحِق بیمه نبوده‌اند که در واقع طبق قانون شامل بیمه بوده اند، چرا حالا و به تازگی به این فکر افتاده‌اند و نیروهای جدید حق الزحمه‌ای را حالا فوراً بیمه می‌کنند!؟
...0913
پیام‌های مردمی در صفحات 2-6-11


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام