کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
جمعه, 15 اسفند 1399   Friday 5 March 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 01 آذر 1394

صفحه خبر: سیاسی

آفتاب یزد-گروه سیاسی: خودبازجوپنداری! گویی جایگاه بازجو و متهم عوض شده است. در دقایقی از جلسه دادگاه متهم فساد نفتی جدل لفظی بین بابک زنجانی و نماینده دادستان به وجود آمد. در همین راستا دوازدهمین جلسه رسیدگی به پرونده متهمان نفتی در شعبه 15 دادگاه انقلاب به صورت علنی برگزار شد. بخشی از دفاعیات بابک زنجانی در ادامه می‌آید:
رئیس شعبه 15 داگاه انقلاب خطاب به متهم گفت: شما در پروژه صدر با شهرداری همکاری کردید و حداقل 12میلیون یورو آن از محل شرکت نیکو تامین شده، در این زمینه توضیحاتی را ارائه دهید.
بابک زنجانی گفت: ما به شهرداری بیش از 60 و 70 میلیون یورو پول دادیم و 12 میلیون آن با تاریخی که آقایان مطرح کردند با من کار کرده‌اند، تداخل داشته است.
بابک زنجانی ادامه داد: با شهرداری صورت‌جلسه‌ای را درست کردیم و حدود 280 الی 300 میلیارد تومان صورت وضعیت دادیم. آقایان گفتند که پول نداریم و قرار بود که سینمای پردیس را به من بدهند که من نپذیرفتم و گفتم که پروانه ساخت ایران زمین را به من بدهید.
قاضی صلواتی در این هنگام گفت چرا قیمت را بالا می‌برید؟ بابک زنجانی پاسخ داد چرا دوست دارید من را پایین بیاورید.
در ادامه نجفی نماینده دادستان گفت: موضوع عنوان شده در زمینه ملک ایران زمین و واگذاری آن به مبلغ 8 هزار میلیارد تومان نشان‌دهنده تبانی است.
قاضی صلواتی خطاب به متهم اصلی پرونده فساد نفتی گفت: شما صداقت داشته باشید؛ زیرا دادگاه و نماینده دادستان با سند و مدرک با شما حرف می‌زند.
بابک زنجانی گفت: من اشتباهات آنها را می‌گویم، شما مرا دعوا نکنید. آقای «ط» که سال 87 به من ملحق شد به من گفت که شرکت دبی را جمع‌آوری کن و من همان موقع گفتم که شرکت SCT را پیگیری کن. بنا به توصیه‌ای مبنی بر اینکه این آقا را از مجموعه‌هایتان کنار بگذارید، من هم به آقای «ط» نامه زدم که پیگیر مجموعه من نباشید.
قاضی صلواتی گفت: شرکت SCT دبی وجود خارجی ندارد و ساخته ذهن شماست.
قاضی صلواتی گفت: تا قبل از اینکه دستگیر شوید، آقای «ط» مدیر شرکت مویز دبی شما بوده است. قرار نیست که ارزش کسی را پایین بیاورید. در این میان نجفی نماینده دادستان از متهم پرسید که ال‌سی را شرکت دبی صادر کرده یا شرکت کیش؟ که بابک زنجانی گفت: هر دو ‌آنها یکی است.
نماینده دادستان تاکید کرد: ولی شما قبلاً می‌گفتید که این دو جدا هستند ولی حالا می‌گویید که زیرمجموعه شرکت کیش است. طبق استعلام بانک مرکزی، شرکت کیش مجوزی دریافت نکرده است.
بابک زنجانی پاسخ داد چه ربطی دارد که قاضی صلواتی با تذکری خطاب به متهم گفت تا صحبت نماینده دادستان تمام نشده شما صحبت نکنید.
در ادامه نجفی نماینده مدعی‌العموم گفت: خانم «م.م» گفته که شرکت SCT دبی در کیش و تهران مجوزی از بانک مرکزی نداشته است و این شرکت جهت مستندسازی بابک زنجانی و معاملات صوری وی بوده است.
بابک زنجانی مدعی شد: این موضوع مطالبی است که خود بازپرس از وی خواسته که بنویسد. شما خانم «م.م» را صدا کنید تا به اینجا بیاید.
نماینده مدعی‌العموم گفت: فردی که نام بردید مدیر بانک تاجیکستان شماست.
قاضی صلواتی خطاب به متهم ردیف اول پرونده موسوم به فساد نفتی گفت: چرا شما همه افراد را کوچک می‌کنید. شما عقل کل هستید و بقیه سنگ‌فروش و غیره.
در انتهای دادگاه بابک زنجانی از نجفی نماینده دادستان سوالاتی را پرسید که نماینده مدعی‌العموم به وی گفت: من را بازجویی نکن.
قاضی صلواتی در ادامه گفت: شما از نماینده دادستان می‌خواهید که صورتحساب کارگزارت را معرفی کند!


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام