کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
دوشنبه, 08 آذر 1400   Monday 29 November 2021
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 21 بهمن 1394

صفحه خبر: زندگی

تیمی از محققان دانشگاه کیوتو ژاپن دریافتند روغن ماهی موجب تبدیل سلول‌های چربی ساز به سلول‌های چربی‌سوز می‌شود که می‌تواند به کاهش وزن در دوران میانسالی کمک کند. به گزارش مهر، این گروه از محققان توضیح می‌دهند روغن ماهی موجب فعال سازی گیرنده‌هایی در دستگاه گوارش می‌شود، محرک سیستم عصبی سمپاتیک است و موجب متابولیز چربی در سلول‌های ذخیره ساز
چربی می‌شود.همه بافت‌های چربی در ذخیره چربی نقش ندارند. سلول‌های موسوم به سلول‌های قهوه ای، چربی را برای حفظ دمای ثابت بدن متابولیز می‌کنند.گروهی از سلول‌های چربی معروف به سلول‌های «بژ» است که اثبات شده که بسیار شبیه به سلول‌های قهوه‌ای عمل می‌کند.دانشمندان در این تحقیقات به بررسی این موضوع پرداختند که مصرف کدامیک از مواد غذایی در افزایش تعداد سلول‌های بژ نقش دارند. بدین منظور محققان به گروهی از موش ها، غذای پرچرب و به گروه دیگر غذای پرچرب همراه با روغن ماهی خوراندند.آنها دریافتند موش‌هایی که غذا همراه با روغن ماهی خورده بودند در مقایسه با گروهی دیگر 10-5 درصد کمتر اضافه وزن و 25-15 درصد چربی کمتر داشتند.آنها همچنین دریافتند برخی سلول‌های معین ذخیره چربی دارای توانایی متابولیزم هستند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام