کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
چهارشنبه, 06 بهمن 1400   Wednesday 26 January 2022
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 18 تیر 1398

صفحه خبر: سیاسی

آفتاب یزد ـ گروه سیاسی: سریال
30 قسمتیِ «گاندو» قرار بود روایت مقابله نیروی های امنیتی ایران با جاسوس ها و فساد اقتصادی باشد اما، عملاً به یک تلاش تصویری برای زیر سوال بردن دستگاه دیپلماسی تبدیل شد، تبدیل شدنی که واکنش های بسیاری را برانگیخت.

>گاندو در ایستگاه بیست و نهم
مایکل هاشمیان یا همان «...» دستگیر می‌شود او با صدای بلند فریاد می‌زند: «این کار شما گروگان‌گیریه!» این شاید یکی از «گاف»های این سریال باشد چون همان جاسوس هفته‌ها پس از خروج از ایران، چنین ادعایی را مطرح کرده بود که دستگیری او چیزی شبیه به یک «گروگانگیری» بوده است.
هنروری که در نقش یکی از مدیران دستگاه دیپلماسی ایفای نقش می‌کند در دیالوگی قابل تامل از فیلم می‌گوید:« زدن حرف های مهم، توجیهی بر رفتار بی‌منطق نیست! » و این سخن درستی است که می‌تواند بر تمامی‌ فضای این سریال خوش‌ساخت تعمیم داده شود. از میان صدها و شاید هزاران واکنش، مصطفی ترک همدانی از زاویه‌ای دیگر به این سریال می‌نگرد: «اگر سریال گاندو اصرار بر ارجحیت نظر یک کارشناس بر کلیت دولت دارد شاید عجیب باشد، اما عجیب‌تر ادعای شیوه‌های خاص تحقیق از متهم است.»
سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه نیز در واکنش به پخش سریال گاندو، خیلی آرام و ساده می‌گوید: « اگر به ما می‌گفتند اسناد را به آن ها می‌دادیم که کمی ‌فیلم‌شان واقعی‌تر باشد.» و ادامه می‌دهد:
« عجیب است. آن چه درباره وزارت خارجه و شخص وزیر و همکاران ما در این سریال نشان داده می‌شود با واقعیت منطبق نیست. فیلم به لحاظ جلوه‌های هنری فیلم بدی نیست و ای کاش اخلاق در آن رعایت می‌شد، بهتر بود. آقای ظریف وقت نگاه کردن تلویزیون ندارد، نه تلویویزن‌هایی که از خانه همسایه می‌شود گرفت و نه تلویزیون منزل خودشان.»
آشنا مشاور فرهنگی رئیس‌جمهور هم در توئیتی به این سریال تلویزیونی واکنش نشان داده است. وی نوشته است:
«ـ دولت نه اجازه و نه پول دارد که سریال بسازد.
ـ با گاندو، گنده نمی‌شوید.»اما این توئیت آشنا با پاسخ صریح مجتبی امینی تهیه‌کننده سریال گاندو روبرو شد. وی نوشت: «جناب سرهنگ آشنا کسی نمی‌داند یک روحانی ترک لباس کرده که از مدیران ارشد سابق بوده در حوزه فرهنگ و هنر چه می‌کند و به دنبال چیست؟»

>سخن پایانی:
مگر سریال 30 قسمتیِ «گاندو» قرار نبود روایت مقابله نیرو‌های امنیتی ایران با جاسوس‌ها و فساد اقتصادی باشد اما، ظاهرا و به نظر برخی‌ها به یک تلاش تصویری برای زیر سوال بردن دستگاه دیپلماسی تبدیل شد، تبدیل‌شدنی که واکنش‌های بسیاری را برانگیخت! چرا؟! یعنی در این سرزمین، به آسانی می‌توان دستگاه دیپلماسی را به بهانه ساختن یک سریال زیر سوال برد؟ در دیگرِ بلاد هم فیلم و سریال‌سازها با دستگاه دیپلماسی خود چنینی رفتاری می‌کنند؟! اساساً حق دارند؟! حق هم داشته باشند! به خود اجازه می‌دهند؟!


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام