مرور مهمترین عناوین

نظارتی بر آگهی‌های اینترنتی مسکن نیست

دبیر اتحادیه مشاوران املاک تهران با اشاره به نقش اپلیکیشن‌ها در قیمت سازی‌ها به خصوص در بازار مسکن گفت: متاسفانه در این آگهی‌ها بدون اینکه معامله‌ای انجام شود، شاهد قیمت‌گذاری بی‌ضابطه هستیم که نظارتی هم بر آن‌ها نیست. سعید لطفی با اشاره به نقش آگهی‌های اپلیکیشن‌ها در قیمت سازی‌ها، اظهار داشت: این مسئله در حوزه مسکن تبدیل به بنای بسیار بدی شده است؛ در حالی که هیچ‌گونه نظارتی بر این آگهی صورت نمی‌گیرد و در بازار نیز اثر مخرب دارد.
وی اضافه کرد: به همین منظور به دادستانی پیشنهاد دادیم که اپلیکیشن‌های انتشار آگهی در حوزه قیمت‌گذاری مسکن ورود نکنند، چرا که دیده می‌شود بدون آنکه معامله‌ای صورت گرفته و یا نرخی تعیین شود، در این اپلیکیشن‌ها قیمت‌هایی اعلام می‌شود که این موضوع در معاملات مسکن اثرگذار بوده و کار بسیار نادرست است.
لطفی با بیان اینکه اپلیکیشن‌ها تاثیر مستقیمی در افزایش قیمت مسکن چه در بخش خریدوفروش و چه رهن و اجاره دارند، بیان داشت: یکی از مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار در این بخش که سبب برهم ریختن آرامش بازار شده، عدم نظارت بر اپلیکیشن‌ها است که افراد به راحتی هر قیمتی را در این آگهی‌ها درج می‌کنندو در این بین نظارتی نیز بر آن‌ها صورت نمی‌گیرد. به گزارش ایرنا؛ دبیر اتحادیه مشاوران املاک تهران تأکید کرد: انتظار این است که دستگاه‌های نظارتی بر فعالیت این اپلیکیشن‌ها نظارت کنند تا در حوزه قیمت‌گذاری وارد نشوند؛ چراکه هیجان کاذب به بازار وارد می‌کنند و هر فردی هر قیمتی که تمایل داشته باشد، در این آگهی‌ها درج می‌کند.


انتهای پیام

آفتاب یزد