مرور مهمترین عناوین
روی خط آفتاب

روی خط آفتاب

1650-آیا کسی نیست پاسخگو باشد چرا به چنین وضعی رسیدیم که پراید قیمت 400 میلیون پیدا کند؟ در کدام بازار قیمت‌ها وضعیت عادی داریم؟ این وضعیت بحرانی را کدام مسئول پاسخگوست بس کنند این همه شعار دادند به چه درد مردم خورد؟
1703- سالهاست از کاهش نقش دلار در بازار سخن گفته شد و هیچ اتفاق مثبتی هم رخ نداد. حالا مجددا آقای مخبر می‌گویند نقش دلار در اقتصاد را باید کاهش داد اگر می‌توانستید تا حالا این کار را کرده بودید.
1721- قیمت تمامی اقلام در بازار قیمت خودرو قیمت مسکن و هر چه که فکر کنیم به قدری وحشتناک شده که نشان از یک آشفتگی اقتصادی در بازار خبر می‌دهد. اما عزمی برای حل مسائل دیده نمی‌شود.
1731- دولت حتی نتوانست در ماه مبارک رمضان رعایت حال روزه‌داران را بکند و قیمت اقلام خوراکی را کنترل کند. آقایان لطفا یک فکر اساسی بکنند.
2102- با توجه به تورمی و افزایش شدید قیمت‌ها ما همین الان هم در شرایط تقریبی ابر تورم هستیم. ابرتورم که شاخ و دم ندارد. وقتی مردم قدرت خرید ندارند یعنی ابر تورم اتفاق افتاده.
2115- وقتی قیمت پراید به 370 میلیون رسیده یعنی احتمالا با این وضعیت در چند روز آینده 400 میلیون هم میشود. افزایش قیمت خودرو در چند ماه اخیر اصلا چیز عجیبی نیست. جای گله و شکایت هم ندارد!
1457- گزارش‌هایی که از بازار دارو و قیمت آن به گوش می‌رسد مشخص است افسار قیمت دارو هم در بازاررها شده مثلا قرار بود دارو گران نشود چقدر وعده‌های عمل نشده دادند؟
1503- وزیر اقتصاد می‌گویند بخشی از تغییرات در کابینه به دلیل شنیدن صدای نارضایتی از افزایش قیمت‌ها بود. ایشان باید بداند مردم سالهاست که از افزایش قیمت‌ها ناراضی‌اند معلوم نیست این تغییرات به چه درد آنها بخورد؟
1512- برخی گزارش‌ها حاکیست که هجوم فروشندگان به بازار مسکن آغاز شده تخفیف‌ پای معامله زیاد شده مشخص نیست این ادعاها چقدر صحت دارد اما اگر درست باشد شاید حداقل شاهد یک کاهش اندک در قیمت‌ها و اجاره بها باشیم.
1512- با فروش اموال مازاد دولت بانک‌ها چه سرمایه‌گذاری و در چه بخش‌هایی صورت می‌گیرد؟چرا برخی کارشناسان فروش اموال دولتی را یک ورشکستگی می‌دانند؟
1541- شاید با توجه به اینکه وزیر صمت گفته مجوز واردات خودرو را گرفتیم در صورت اجرایی شدن آن کمی بازار آشفته خودرو آرام گیرد فعلا که اوضاع آن وحشتناک است!
1901- کارشناسان اهل فن و برخی مسئولین بگویند در حال حاضر سهم ما از تجارت جهانی و مبادلات بین المللی چقدر است؟ چقدر در دوران تحریم‌ها به خاطر دور زدن تحریم‌ها مجبور به فروش نفت با تخفیف بالا شدیم؟
1931- در حال حاضر آنقدر شاهد تورم افسارگسیخته هستیم که بسیاری از چیزها و خرید آن برای مردم آرزو شده از خرید خانه ماشین تا حتی برخی اقلام ضروری و مایحتاج زندگی مثل پوشاک.
1821- اگر زمانی خرید خانه آرزو بود حالا به این قیمت‌های وحشتناک اجاره بها حتی اجاره یک خانه مناسب هم برای طبقه ضعیف یک آرزو شده!
1831- اگر برخی مقامات دنبال گران کردن نان به بهانه افزایش قیمت گندم هستند این را بدانند که واقعا ظرفیت جامعه تکمیل شده حداقل نرخ نان را بیش از این اضافه نکنند.
1845- قبلا چه وعده‌هایی از ریشه کنی فقر و مهار تورم می‌دادند حالا چه شد؟ کدام اینها محقق شد؟ کجا سطح زندگی مردم بهتر شد و مردم به آینده امیدوارتر شدند؟
1156- آیا با جمع‌آوری کارت سوخت آزاد از جایگاه‌ها مشکل قاچاق سوخت حل می‌شود؟ تنها راه‌حل فقط کارت سوخت بود؟ نتیجه آن را خواهیم دید.
1201- اگر دولت محترم می‌خواهد مشکلات کشور به صورت اساسی حل شود باید دست به تغییرات و اصلاحات گسترده بزند. مدیریت‌ها و روش‌ها باید تغییر کنند.
1707- هیچ‌وقت یادمان نخواهد رفت که در ایام ماه مبارک رمضان امسال چه قیمت‌های وحشتناکی در بازار اقلام خوراکی و نیازهای ضروری مردم حاکم شد. حتی رعایت حال مردم در این ماه مبارک هم نشد!
1721- با این وضع بازار و قیمت‌های سرسام‌آور زندگی به کام مردم تلخ شده. وعده‌های مسئولان هم تحقق نیافت. مردم به چیزی امید ببندند. روحیه و امید مردم هم کاهشی شده است.
1731- حتی اگر قرار باشد آقای
فاطمی امین هم روی لبه تیغ استیضاح باشد حتی استیضاح شود چه اتفاقی می‌افتد؟ آنقدر ناامید شده‌ایم که فکر می‌کنیم تغییر وزرا هم کارساز نیست.
پیامهای مردمی در صفحات 2-4
? همان طوری که ماموران فراجا برای برخورد با بدحجابی وقت می‌گذارند و تلاش مضاعفی انجام می‌دهند، لطفا به فکر شناسایی و دستگیری سارقان و موبایل قاپان هم باشند. سال‌های گذشته تلفن همراه‌ام توسط دو موتورسوار به سرقت رفت، با این که تصاویر آنان را به اداره آگاهی پایگاه ششم و خیابان وحدت اسلامی تحویل داده ام، هنوز آنان را شناسایی و دستگیر نکرده اند. /علی از تهران
1651- گاهی اوقات در برخی پارک‌ها که قدم می زنیم در بخش‌هایی شاهد بوی مشمئزکننده‌ای هستیم که ناشی از مصرف موادمخدر توسط برخی افراد و جوانان هستیم. موضوعی که بسیار ناراحت‌کننده است.
1701- چرا برخی رسانه‌ها و افراد به نماز خواندن آقای دبیر در جلسه با وزیر ورزش ایراد گرفتند؟ چرا این همه سرو صدا و حاشیه ایجاد شده؟ برخی می‌گویند می‌توانست نماز را در وقتی دیگر می‌خواند.
1712- آمارهای سقط جنین نگران‌‌کننده است. چرا که این موضوع حاشیه‌های بسیاری دارد پیام‌های بد و عوارض بدی هم دارد. مثل کاهش جمعیت گاهی کاهش اخلاق مداری و ...
1721- آقای حمیدرسایی نماینده تندرو سابق مجلس می‌گوید نترسید قانون را در مورد حجاب کامل اجرا کنید، حتی اگر جامعه دوقطبی شود. آیا دوقطبی شدن جامعه اشکال ندارد؟
1841- برخی ادعا کردند آقای روحانی قصد ورود به انتخابات دارد. برخی مقامات دولت قبل هم این خبر را تکذیب کردند. اما این بحث‌ها دیگر برای مردم اهمیتی ندارد. دیگر مسائل انتخاباتی جذابیت سابق را ندارد.
1951- آن آقای دانشمندی که در جلسه با رئیس‌جمهور گفته می‌توان با برنامه پایتون 4 سال آینده را پیش‌بینی کرد باید به او گفت این برنامه یک زبان برنامه‌نویسی است و کاربرد دیگری هم ندارد. این حرف‌ها یعنی چه؟
2012- با توجه به بارش‌های اخیر و افزایش آب رودخانه کرج می‌توان امیدوار بود تا حدودی مشکل کم آبی کاهش یافته. مسئولان مردم را به صرفه‌جویی دعوت کنند اما تهدید به جیره‌بندی نکنند.
2021- آیا می‌توان امید داشت دولت به نحوی اقدام به ترمیم کابینه خود کند که شاهد تحولات مثبت باشیم به نفع
مردم باشد؟
2041- موضوع حضور بانوان در ورزشگاهها چه زمانی قرار است حل بشود؟ هنوز به بسیاری از باشگاهها مجوز حضور بانوان در ورزشگاه‌ها را نمی‌دهند؟ برخی از تیم‌ها می‌خواهند برای تقویت روحیه تیم خود در مسابقات خانگی بانوان هم در استادیوم‌ها باشند.
2052- وزارت بهداشت اعلام کرده هر نوع علائم سرماخوردگی کروناست. اما بسیاری از مردم این موضوع را باور ندارند درحالی که حتی سرما خورده‌اند ماسک نمی‌زنند در فضای بسته جلو مردم عطسه و سرفه هم می‌کنند بدون اینکه حتی ماسک زده باشند.
پیام‌های مردمی در صفحات 2-4


انتهای پیام

آفتاب یزد