مرور مهمترین عناوین

پرواز هواپیمای گشتی آمریکایی بر فراز تنگه تایوان و آماده باش چین

هواپیمای گشتی آمریکایی (P-۸A Poseidon) بر فراز تنگه تایوان به پرواز درآمد. به گزارش ایسنا، به نقل از سایت خبری المنار، سرویس مطبوعاتی ناوگان هفتم نیروی دریایی آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد، «بر اساس رویه‌هایی که تعهد ایالات متحده به منطقه آزاد و باز اقیانوس هند و آرام را نشان می‌دهد» هواپیمای نیروی دریایی آمریکا در حریم هوایی بین‌المللی پرواز کرد. در این بیانیه آمده است، ایالات متحده قصد دارد به پرواز هواپیماهای خود بر فراز تنگه تایوان و همچنین عبور کشتی‌های آمریکایی از آن ادامه دهد.
همچنین ارتش چین اعلام کرد که هواپیماهای جنگی چینی امروز جمعه مسیر یک هواپیمای نظامی آمریکایی از نوع P-8A را هنگام عبور از تنگه تایوان ردیابی و رصد کردند. این نهاد اعلام کرد، اخیراً کشتی‌ها و هواپیماهای آمریکایی بارها دست به فعالیت‌های تحریک‌آمیز زده‌اند که کاملاً ثابت می‌کند که ایالات متحده در حال بی‌ثبات کردن صلح و ثبات در تنگه تایوان است.
ارتش چین افزود که نیروهایش پس از رصد یک هواپیمای نظامی آمریکا در حال عبور از تنگه تایوان در حالت آماده باش هستند و برای محافظت از حاکمیت ملی بر تمام سرزمین‌های خود همیشه هوشیار هستند.


انتهای پیام

آفتاب یزد